335 Shares 1957 views

MPEG4 i MP4 – to jest to samo? Wyjaśnimy niuanse

Do tej pory, to trudno sobie wyobrazić jakiekolwiek internautów, którzy nie zostało postawione prawie codziennie z zawartości multimedialnej. Najbardziej atrakcyjne pod względem treści informacji i przydatność tych informacji jest jednym filmie. Telewizor wygasła w tle i pracy lub zabawy, użytkownicy coraz częściej zwracają uwagę na pliki wideo z internetu, które są odmiany formatów, istnieje wiele dzisiaj.


Najczęściej pobierania filmów lub filmów z Internetu, użytkownik ma do czynienia z tych typów plików MPEG4 i MP4 – to samo, według wielu. Zbadajmy, czy to naprawdę jest.

Główną różnicą

W rzeczywistości różnica między MP4 i MPEG4 i tam jest dość znaczna. Główną różnicą jest fakt, że MPEG4 jest metodą, która identyfikuje kompresji danych audio i wideo. Mp4 to format przechowywania danych. Tj MP4 zaprojektowane i używane jako kontener, w którym są przechowywane dane audio i / lub wideo. Zatem twierdzenie, że MPEG4 i MP4 – to jest to samo, jest nieco błędne. Zbadajmy każdego formatu docelowego.

MPEG-4

Głównym celem MPEG-4 jest zastosowanie metody kompresji w powietrzu, interaktywne i konwersacji mediów. Standard pozwala używać audio i / lub treści wideo nie tylko okresowo. Dodatkowo, średnia zawartość znacznie ułatwia integrację dwukanałowego (audio i wideo), dokładnie w tym samym miejscu multimedialnej. Wszystko to doprowadziło do powszechnego kodeka w telewizyjnych i internetowych mediów.

MP4

Nie możemy powiedzieć, że i MPEG4 MP4 – to samo z innego powodu. MPEG-4 i MP4 – są dwa terminy, które są łatwo pomylić ze sobą, nie tylko dlatego, że ich nazwy różnią się tylko dwóch liter, ale również z tego powodu, że są bardzo blisko siebie w świecie ogromnej ilości plików multimedialnych. MPEG4 i format MP4 jako pojemnik do przechowywania, szerokie, nie tylko ze względu na stosunek akceptowalnej jakości obrazu i wielkości plików zawierających dane podsumowania.

W odniesieniu do tej charakterystycznej, MP4, możemy powiedzieć, że najlepszy stosunek między innymi rozwiązaniami między jakością obrazu i jego rozmiarów doprowadziło do tego, że MP4 stał się jednym z najbardziej popularnych formatów plików, do przechowywania i przesyłania multimediów. MP4 jest stosowany nie tylko na komputerach. Zyskał ogromną popularność w wielu platform mobilnych, smartfonów, tabletów, w tym „smartfony” i „tabletki” z Apple.

Na wszystkie te rozwiązania sprzętowe do wykonania, przechowywania i przekazywania treści multimedialnych, MP4 w domyślnie jako format pliku. Użytkownicy, którzy preferują bezpośrednie i bezproblemowe czytanie i nagrywanie filmów wideo, zawsze wybrać MP4, choć może nawet nie wiedzieć pojemnika różni się od MPEG-4 i wziąć to i MPEG4 MP4 – to samo. Możemy śmiało powiedzieć, że jako standardowego formatu wideo MP4 jest używany niemal wszędzie, i MPEG-4 jest bardziej specyficzne rozwiązanie.