296 Shares 1101 views

Czym różni się od jadalni koszernej soli. Zastosowanie koszerne soli gotowania

Często kucharzy amatorów zatrzyma się, skierowaną w przepis wskazujący, że wymagane koszernej soli. Nie będąc Żydów, ludzie zaczynają podejrzewać, że ma coś egzotycznego, trudno jest dotrzeć i mając pewne właściwości niemal mistyczne. Szukaj w sieci, zapytać bardziej doświadczonych kucharzy, prawie wizyty w synagodze – i dowiedzieć się, co to znaczy „koszerny sól”. Równolegle prowadzono badania, niż można go zastąpić, jeśli nie znajdzie tak ważnego składnika. Wszystkie te trudności do niczego: jest to o wiele łatwiejsze niż się wydaje na pierwszy rzut oka.

Koszerna sól: co to jest i dlaczego to się nazywa

Pierwszą rzeczą, aby zrozumieć, że tajemniczy termin nie oznacza zawiłe przyprawy. Pod nim leży znany NaCl, który jest używany przez każdą kobietę. Właśnie ze względu na pewne właściwości fizycznych i chemicznych koszernej soli szybciej i dokładniej przeprowadza proces zwany osmozy, czyli odprowadzenie cieczy z włókien mięsa. Zgodnie z zasadami koszerności żydowskiej używać krew jako pokarm jest surowo zabronione. W związku z tym, że mięso koszerne, jest całkowicie usuwany z krwi. Na początku, po prostu odprowadzana z tuszy po zwierzę znajduje się w soli, która wyciąga wszystkie resztki. Koszerna sól dostaje swoją nazwę z faktu, że radzenie sobie z tym najskuteczniej.

Przy okazji, by stać się prawdziwie koszerna, wszystkie etapy produkcji powinny być prowadzone pod czujnym okiem rabinów. Jeśli sól koszerna nie jest kupiony w sklepie specjalności, nie nadaje się do gotowania do przestrzegania wszystkich zasad Żyda. Ta przyprawa tylko spełniać określone właściwości fizyczne i chemiczne.

różnice wizualne

Jakie są właściwości soli kuchennej został zmuszony znosić jako osobny podgatunek? Po pierwsze – wielkość i kształt jej kryształów. sól koszerna (zdjęcie) ma znacznie większe i grubsze ziarna nieregularnym kształcie. Ze względu na większą powierzchnię i ma lepsze właściwości absorpcyjne. Zapewnia również i szybszą rozpuszczalność. Ze względu na wielkość granulek i istnieją pewne nieporozumienia: niedoświadczonych kucharzy zaczynają wierzyć, że sól koszerna „nie jest tak słona”. W rzeczywistości, Kraków, w tym chlorek sodu jak w konwencjonalnej tabeli. Wystarczy kryształy nie są tak dobrze pasuje do łyżką, z takim skutkiem, że wysłał zupę w mniejszych ilościach.

Różnice w składzie

Następnym ważnym punktem – składniki chemiczne soli. dodatkowe składniki są wprowadzane w konwencjonalnych soli. Ich liczba jest ściśle regulowany i jest niewielka część masy. Jednak smak (dla zorientowanych osobę) mają one wpływ. A zatem, aby zapobiec zbrylaniu się drobnej soli, żelazocyjanek sodu lub do opóźniania zestalania – sól sodową kwasu siarkowego i krzemian wapnia.

Jeszcze bardziej skomplikowana struktura jodowanej soli. Jod zapobiegania choroby tarczycy pilnie potrzebna i dlatego wprowadza się do soli kuchennej. Jednakże, jodek potasu – związek bardzo niestabilne. To, że nie rozkładają się pod wpływem wilgoci i ciepła, w przypraw dodaje się cukier gronowy – dekstroza.

Wszystkie te dodatki są całkowicie zbędne w przypadku koszernej soli. Ze względu na nierówny kształt kryształów nie jest ściśnięty, tak że zasadniczo czysty chlorek sodu.

Stosowany w kuchni

Kucharzy koszerne soli rozumieć, z kilku powodów:

  1. Szybka rozpuszczalność. Dzięki niej, danie jest trudno przesadzić: cały punkt niemal natychmiast przechodzi do naczynia bez pojawiające się przesadzone później.
  2. Brak dodatkowego smaku. Jest to szczególnie ważne tam, gdzie zaangażowane są różne przyprawy, które mogą zmienić swój kulinarny „dźwięk” pod wpływem dodatków chemicznych.
  3. Właściwości Podsushivayuschee które dały nazwę soli.

Najbardziej żądać koszernej soli w mięsie i rybach, a także w kuchni wszystkie solanek. Więc można kupić w prawie każdym supermarkecie. Jeśli znajdziemy koszerne sól nie działa, jako „zastępcy” odpowiedniego pokoju, ale nie „ekstra” i szorstki, kamień. Oczywiście, to nadal ma dodatkowe składniki w jego skład, a to nie jest na tyle ziarna w największych, ale jest całkiem nadaje się do domowej kuchni.