514 Shares 7183 views

Kto wynalazł rower – tło niemiecki lub rosyjski Dresen Artamonov?

Często, rosyjski, wyprzedzając ludzi w innych krajach, przewiewna zapomnieć o małe rzeczy – ustalenie faktu terminów, udokumentować poprzez wystawienie niezbędnych patentów i świadectw autorskich. W świecie wiadomo, że pierwsze radio wykonane Marconi. Kto wynalazł koło? Skąd wiesz? No, oczywiście, Baron von Dresen! Ci Niemcy są tak inteligentne, taki zaradny …


Oto jest pierwszy na świecie udokumentowane przykładem rowerze. Na zdjęciu widać, że rama w swojej drewna, mają kierownicę i wyściełane siedzenia. Na ogół, gdy patrzy się z daleka, potem pewne podobieństwa z nowoczesnych koni dwukołowych tam, ale tym bardziej przypomina ścianę boczną wózka, odcięty od reszty jego części. Niemniej jednak, kiedy stoi w muzeum, pozostaje faktem. Sam wynalazca w 1817 roku nazwał go maszynę do chodzenia, a po najnowszych koncepcji technicznych i analogów, taki mechanizm można nazwać skuter.

Informacje, które mogą być teraz nazywa się legenda: poddanym Artamonov Niżny Tagil w 1801 roku wymyślił dwukołowy metalowy mechanizm pedału z kierownicy i przetestowane, podróże około dwóch tysięcy mil od Petersburga do Wierchoturie. Średnia prędkość dziesięć kilometrów na godzinę, to zostało osiągnięte przez przednie koło, które miało większą średnicę niż z tyłu. Po to run i manifestacje w pojeździe silnikowym Khodynka został zawarty w zbiorze rzadkie i dziwne przedmioty ziemi został nagrodzony wolność i trochę pieniędzy, a to bardzo zabawny incydent po raz zapomniana. Teraz, czy nie pamiętają kto wynalazł rower?

Ale postęp nie stoi w miejscu, a my musimy oddać hołd rzemieślników europejskich – brak pomysłów technicznych z Artamonova pożyczyli. Oni szczerze próbował wyważać otwartych drzwi. Twórcy po prostu nie może być oskarżony o plagiat, ponieważ pojazd znajduje się na trakcji mięśni, który został zaprezentowany w Paryżu w ciągu siedmiu lat, zwrotnica nie miał, jak pedały. Pomimo takich braków oddzielnych struktur, wynalazek wykonane sensację. O tym, który wynalazł rower we Francji, historia, nawiasem mówiąc, jest również cichy. Chcąc jeździć na dwóch kółkach, odpychając się w dół, było rozpowszechnione. To właśnie wtedy i tam nazwę składającą się z dwóch łacińskich słów oznaczających „speed” i „nogi”.

Teraz znowu o tym, kto wynalazł rower, o Baron Karle Dreze. Jego dzieckiem pozytywnie odróżnić od prymitywnego francuskiego diy obecności układu kierowniczego. Jest to zasadnicza innowacja dozwolone czoło zwieńczony priorytetu laurowy wieniec.

W przyszłości, wiek trzydzieści pięć – czterdzieści Niemcy zwracali w czołówce w branży rowerowej w produkcji przemysłowej. Fisher domyślił się jeszcze umieścić pedał do mechanizmu korbowego. Przednie koło zaczęło robić więcej, aby dać szybkość. Takie kinematyczna schemat otrzymała kryptonim „pająka”, ale w rzeczywistości to było to samo, układ Artamonovskaya.

Teraz to nie ma znaczenia, kto wynalazł rower. Mimo prostoty konstrukcji, dał impuls do rozwoju opon pneumatycznych, które wkrótce zaczęły być zainstalowane na samochodach. W tym czasie, brytyjski, Thomson i Dunlop wynalazł i wykorzystywali je do kół rowerowych. Jednak i tu nie odbywa się bez naszej: Inventor Iwanow proponowane są wytwarzane oddzielnie i obudowa aparatu.