618 Shares 6401 views

ASUS DSL-N12U – prosty i uniwersalny ADSL Router

Sprzęt sieciowy, aw szczególności Wi-Fi routery, które już dawno z szeregu coś wyjątkowego i niepowtarzalnego. Router można znaleźć w mniej lub bardziej nowoczesne mieszkania, dostępne dobry gadżet i przystępne dla każdego. Ale w większości przypadków nie jest zbyt niska, a współczesne wersje. Ale czasami chcesz uzyskać jak najwięcej z takiego prostego urządzenia.

ASUS wprowadził kilka lat temu jeden z najbardziej obiecujących kierunków Wi-Fi routerów w średnim segmencie cenowym. Priorytet prostotę i stabilność, inżynierowie tajwańska sprawiły, że bardziej przyjazny w kierunku urządzenia użytkownika z wieloma funkcjami, które nie są dostępne dla innych podobnych gadżetów. Właściwie wszystkie możliwości routera i jak je podłączyć, patrz poniżej.

Kluczowe cechy

Router ASUS DSL-N12U jest urządzeniem o średniej kategorii cenowej, tak różny od tańszych konkurentów szereg funkcji. Jest on wyposażony w dwie zewnętrzne anteny o zysk 5 dB izotropowe. Szybkość transmisji sygnału wynosi 300 Mb / s. Ze względu na zwiększoną wydajność osiąga stabilny sygnał i duży zasięg z jednego urządzenia.

Zwolnienie gadżet współczesnego pokolenia, twórcy wzięli udział w tworzeniu bardziej zaawansowanego interfejsu konfiguracji i ustanowić połączenie. W przeciwieństwie do innych routerów ustawienie odbywa się nie za pośrednictwem interfejsu internetowego, a za pomocą narzędzia, który jest wyposażony w urządzenie.

Użytkownik może tworzyć wiele (do czterech) SSID-name, czyli oddzielne Wi-Fi sieci. Funkcja ta jest przydatna, jeśli chcesz utworzyć oddzielną sieć dla gości z dzieckiem lub personelu biurowego, a tym samym wprowadzenie ograniczenia prędkości lub indywidualne ustawienia zabezpieczeń. Obsługuje WPS ekspansji sieci w dużym pokoju.

Ważną cechą gadżet jest zdolność do tworzenia na jej podstawie drukarki sieciowej. Funkcja All-In-One Printer Sharing umożliwia podłączenie do routera drukarki USB dowolny i używać go zdalnie z dowolnego komputera lub urządzenia przenośnego podłączonego do sieci.

połączenie

Przed podłączeniem routera trzeba zmienić ustawienia sieciowe, mianowicie ustawić parametry dla uzyskania adresu IP i DNS-serwer w trybie automatycznym. Kabel telefoniczny musi być zainstalowana w dedykowanym rozdzielacz (do gniazda LINE) oraz z gniazda DSL – bezpośrednio do routera do portu ADSL. Z kablem port telefoniczny musi się odbyć w domu telefon. Po połączeniu pomiędzy routerem i aparatu telefonicznego, należy użyć komplety kabli krosowych i podłączyć do komputera (gniazdo Ethernet) z routera (złącza LAN1). Przed rozpoczęciem konfiguracji sieci, należy wykonać reset fabryczny do zera. Aby to zrobić, należy przytrzymać przez 10 sekund przycisk Reset na tylnej ASUS DSL-N12U.

Konfiguracja sieci

Pomimo dostępności oprogramowania do szybkiej konfiguracji, użytkownik nadal ma prawo do wykonywania ustawienia punktowego za pomocą interfejsu WWW. Dostęp może być otrzymany z następującej 192. 168. 1. 1. (bez przestrzeni).

Aby skonfigurować połączenie ADSL, musisz:

 • WAN otwartą sekcję;
 • w „Protokole” wskazują, PPPoE;
 • w polu VPI określić wartość – 1;
 • Pole VCI, aby określić wartość – 50;
 • w dziedzinie Incapsulation (tryb enkapsulacji) wskazują, LLC;
 • w polu Nazwa użytkownika należy podać nazwę użytkownika określonego w umowie;
 • w polu Hasło do zarejestrowania hasła określonego w umowie;
 • zapisać dane i zamknąć konfigurację.

Tworzenie sieci Wi-Fi

Aby skonfigurować Wi-Fi połączenie na ASUS DSL-N12U jest konieczne:

 • Przejdź do sekcji Wireless.
 • W polu SSID podać nazwę sieci w przyszłości (albo od wyboru użytkownika).
 • W metodzie uwierzytelniania (metoda uwierzytelniania) należy określić metodę szyfrowania. Najbardziej odpowiednim rozwiązaniem – WPA-Personal, ponieważ zapewnia optymalną szybkość połączenia i jest wspierany przez dużą liczbę urządzeń.
 • Pole Szyfrowanie WPA trzeba określić TKIP.
 • W WPA Pre-Shared Key należy ustawić hasło, które będzie chronić sieć przed obcymi. Co ważne, nie zapomnij o tym.
 • Następnie należy zapisać zmiany i wyjść.

Konfiguracja serwera druku

Aby rozpocząć pracę z drukarki sieciowej, należy skonfigurować ją na komputerze. Aby to zrobić, należy podłączyć drukarkę do komputera, należy zainstalować sterowniki i sprawdzić, czy to działa. Następnie ustawiamy zestaw narzędzi, w zestawie z routerem (narzędzia ASUS Wireless). Następnie wystarczy podłączyć router do komputera i drukarki do routera. Drukarka pojawi się na liście urządzeń drukujących sieciowych i będzie dostępna dla każdego, kto jest podłączony do routera.

aktualizacja firmware

Router oprogramowanie odgrywa ważną rolę w jego gładkiej i optymalną wydajność, należy więc zadbać, aby uaktualnić go natychmiast po podłączeniu. Oprogramowanie można pobrać z oficjalnej strony producenta pod „Drivers and Utilities”.

Po plik firmware znajduje się na komputerze, należy:

 • przejść do ustawień routera;
 • wybierz „Narzędzia administracyjne” punkt;
 • znaleźć "Firmware Upgrade";
 • określ ścieżkę do pliku z firmware, czekać aż do uaktualnienia i ponownie uruchomić ASUS DSL-N12U.

opinie użytkowników

produkt ASUS nie tylko w słowach, ale także w czynach, co zostało potwierdzone przez właściciela urządzenia. Przede wszystkim użytkownikom zaznaczono szybkiej i łatwej instalacji. W większości przypadków wystarczy podłączyć urządzenie i korzystać z dołączonego oprogramowania. Te cechy nie są właścicielami producenta gadżetów przyznane pełne wsparcie dla IPTV i telefonii IP, a także możliwość pracy z Smart TV. Urządzenie ma pewne problemy z podziału obciążenia, co często się przegrzewa. Często skarżą się na użytkownikach, ale nieprzyjemny fakt nie wpływa na szybkość i stabilność połączenia. Ponadto, większość problemów można rozwiązać przez aktualizację oprogramowania układowego.