418 Shares 4742 views

Przydatne soczewica. Kalorii i właściwości

Soczewica – roślina, która należy do rodziny motylkowatych. Jedzenie spożywane w małych, spłaszczone po obu stronach nasion. Mieszkańcy starożytnej Grecji, Egiptu i Babilonu byli świadomi soczewicy – zupy, owsianka, zupa z jego ziaren często odwiedzał je na stole. I w średniowiecznej Rosji takiej żywności to było bardzo popularne, a nawet soczewicy ludzi upieczony chleb specjalny. Przez długi czas, Rosja jest największym producentem tego typu roślin strączkowych.


Przydatne soczewica. Kalorii. Przydatne właściwości

Soczewica którego kalorii jest surowy około 290-320 kcal / 100g po prawej stronie należy do produktów dietetycznych. To stwierdzenie może wydawać się dyskusyjna, ponieważ 320 kalorii – nie za mało. Sekretem jest, że jeśli jakakolwiek obróbka cieplna jego wartość energetyczna jest zmniejszona, a gotowe soczewica, który po ugotowaniu kalorie zredukowane do 110-120 kcal – niewątpliwie produkt dietetyczny. I, podobnie jak wszystkie rośliny strączkowe, dość obfity. Nawiasem mówiąc, właściwości użytkowe, w przeciwieństwie do kalorii, nie zmniejsza się po obróbce cieplnej. I mają naprawdę dużo soczewicy.

Posiłki z niego po prostu być zawarte w diecie osoby z cukrzycą – cierpiącego kaszy lub zupa z soczewicy dwa razy w tygodniu pomoże niższych poziomów cukru we krwi. Cierpi z powodu chorób układu sercowo-naczyniowego, choroby nerek, kamienie, istnieją problemy z przewodu pokarmowego? Jedz soczewicę – będzie to pomóc w zwalczaniu chorób.

Naczynia ze to nie tylko wzmacnia organizm, zaleca się używać w obecności zaburzeń neurologicznych, a także aby wzmocnić układ odpornościowy i poprawić ogólny ton ciała. Profilaktyka raka, normalizację układu moczowo-płciowego – wszystkich właściwości posiadanych przez soczewicy. Niska zawartość kalorii, a zawartość potasu i żelaza, jest wystarczająco duża, co wskazuje, że stosowanie tej rośliny w procesie hematopoezy.

Cenne izoflawony, witaminy, błonnik, minerały, aminokwasy – wszystko, co człowiek potrzebuje, i to jest w soczewicy. kwas foliowy wraz z powyższych substancji użytecznych członków soczewicy niezbędne zwłaszcza kobiety ciężarne i rozwoju płodu.

Na sprzedaż widać soczewicę różnych kolorach: zielony, brązowy, czerwonej soczewicy. Można znaleźć czarne ziarna soczewicy i francuski „marmurkowy” czarny i zielony strukturę.

Od tej rośliny jest przygotowany nie tylko kasza i zupy. Sałatki i przystawki, gulasze, hamburgery i wypełnień pie – wszędzie soczewicy miejsce. A w połączeniu z pomidorów, cebuli, marchwi i czosnku, doprawione przyprawami, a wszystko to może twierdzić, że najsmaczniejsze potrawy. Warto wiedzieć, jakie czerwonej soczewicy najlepiej nadaje się do zup, jak ona szybko rozpadnie.

Zwrócić uwagę na prosty przepis: małą cebulę pokroić w kostkę i podsmażyć na oleju roślinnym, dodać do cebuli 1 szklanka umytych soczewicę, to wszystko w ogniu przez 2-3 minuty. Umieścić wszystko w garnku, dodać 1,5 litra wody. Gotować przez około 20 minut, aż soczewica są wrzeć. Dodać 5 narezannyzh pokrojone w kostkę pomidory i posiekany czosnek (3-4 ząbki). Doprawić solą, posypać pieprzem i ulubionymi przyprawami. Niech pokipit kilka minut – i danie jest gotowe. Opcjonalnie można dodać trochę soku z cytryny, a przed podaniem udekorować danie zieleni. Zupa okaże się smaczne, i jak wszystkie dania z soczewicy, bardzo użyteczne.