626 Shares 7388 views

Objawy zapalenia mózgu. Co zrobić, gdy kleszcz ugryzie?

Wraz z nadejściem ciepłych porach roku, wielu mieszkańców miasta iść do ogrodu, wsi lub po prostu pójść na spacer w parku lub lasu. Ale oni nie zawsze dbać o własne bezpieczeństwo. Każdej wiosny, lekarze biją na alarm – populację kleszczowe zapalenie mózgu poważnie wzrosła w ciągu ostatnich lat, tak że prawdopodobieństwo zarażenia się przez ugryzienie też zwiększona choroby wirusowe. Co może zainfekować kleszcza?


Zapalenie mózgu – jest jedną z najbardziej powszechnych chorób, które występują po ukąszeniu przez tego owada. Dlatego nie możemy zaniedbać środków bezpieczeństwa. Po dokładnym usunięciu owadów ze skórą należy przekazać je do SES do analizy, i udać się do epidemiologii. Oczywiście, nie można zrobić wszystko, ale nie łatwiej zatrzymać chorobę na wczesnym etapie, niż później traktowana przez długi czas?

Objawy zapalenia mózgu to przede wszystkim silny ból głowy, gorączkę. Ponadto, nie może być nadmierna wrażliwość na światło, nudności i wymioty, osłabienie, senność i ogólne letarg. Manifestują objawy zapalenia mózgu może być nawet miesięcy po ukąszeniu. Jeśli po wystąpieniu powyższych objawów osoba nie udać się do lekarza, ale w przyszłości może cierpieć z powodu utraty pamięci, halucynacje, zaburzenia osobowości, a także skurcze i nadmiernego pobudzenia.

W ciężkich postaciach choroby mogą nawet doprowadzić do śpiączki i śmierci, więc lepiej nie ignorować objawów zapalenia mózgu. Gdy niemal natychmiast po ukąszeniu pojawia się złe samopoczucie, które szybko rośnie, może to oznaczać, że zakażenie nastąpiło najcięższą postać choroby wirusowej. I nawet w tym przypadku terminowego opieki medycznej może pomóc ofiarą całkowicie wyzdrowieć. Najważniejsze – aby natychmiast lekarza! Rzeczywiście, w bardzo ciężkich przypadkach może być paraliż jednej strony.

Co zrobić, aby uniknąć niebezpieczeństwa? Po pierwsze, można się zaszczepić. Szczepienie odbywa się w 2 etapach, z których pierwszy jest jesienią, będzie musiał ponownie odwiedzić lekarza na początku wiosny. Oprócz mózgu, kleszcze mogą być zakażone wirusami wciąż dokoła, które są znacznie mniej powszechne. Te mikroorganizmy mogą powodować poważniejsze lub po prostu rzadkich chorób: boreliozy lub boreliozę, babeszjozę, monocytów erlichiozy i innych. Dlatego po wykryciu zatrzymany owady musi odwiedzić SES i chorób zakaźnych. Konsekwencje „miłości” na roztocza może nie być oczywiste, nawet lekarze czasami zabrać je przez dłuższy SARS. Dlatego lepiej jest, aby nie zaniedbywać ich zdrowie, a także dokładnie kontrolować, czy pojawiają się objawy zapalenia mózgu i borelioza.

Oczywiście, podczas wizyty w lasy i parki trzeba odpowiednio ubrać. Ciało nie powinno być narażone obszary, czego potrzebujesz nosić buty pokryte. Jej głowa jest lepiej niż przykrywką, a włosy – hide. Jest to szczególnie ważne dla osób podróżujących, którzy wolą chodzić w lasach Syberii i Dalekim Wschodzie – jest szansa, aby złapać jest bardzo wysoka. A jeśli to się stało, że zostałeś ugryziony przez kleszcza i czujesz się źle po tym, to najlepiej, aby nie ignorować objawów zapalenia mózgu i natychmiast skonsultować się z lekarzem.