742 Shares 6537 views

Obecny zawód. Akademia nowoczesnych zawodów

aktywności zawodowej, jest to również praca – to nie jest tylko rozrywką dla celów pozyskiwania środków utrzymania. To jest – życie. Ta kipiąca z otwartą i dużo emocji (lepiej, jeśli są one pozytywne, ale tam są wszystkie rodzaje), z którego wieczorem strasznie zmęczony, ale rano już bardzo nudzi. I spieszyć z powrotem do dziewięciu w domowym biurze, warsztacie lub klasy.


Aby dać wszystkim najlepiej i wciąż bawić, praca musi być kochanym. Jest to możliwe, jeśli nowoczesne zawody są najczęściej wybierane za pomocą psychologa, a nie wywołanie serca; jeśli daje pierwszeństwo do komfortu pracy i wynagrodzenia; jeśli głównym kryterium wyboru jest pragnienie, aby uzyskać lepsze (wynagrodzenia), niż dać (siłę, wiedzę i doświadczenie)?

Odpowiedź na wszystkie te pytania – tak. Zawody w nowoczesnym społeczeństwie tylko zakładać i komfortowe środowisko i wygodny harmonogram i przyzwoity dochód.

Popularny zawód w różnych okresach

Jeśli analiza specjalności w różnych okresach, możemy zobaczyć, jak ludzie zmienili preferencje przy wyborze kariery.

Pracy romans 60-tych ubiegłego wieku w popularny trend wyprowadzona zawodzie monter dużych wysokościach, astronauta (wszyscy chłopcy w klasie chciał mieć pewność, aby przestrzeń, a nawet kilka dziewcząt), geolog.

Stabilna i uspokoić latach 70. i wczesnych 80., obywatele sowieccy poszukiwane inteligentną specjalizację: nauczyciel, lekarz (w branży opieki zdrowotnej została uznana za równie zaszczytne zadanie jako lekarza i personelu średniego szczebla – pielęgniarki). Wśród mężczyzn, wielka popularność cieszył się zawód wojskowy, który dał szansę legalnego pobytu czasowego za granicą.

Lata dziewięćdziesiąte … Zawody przebywał pensja zniknął. Najbardziej popularne specjalność – przedsiębiorca na rynku. Brzmiące nazwisko „biznesmen”, czyli żadnego dochodu i ogromny codziennie ryzyka. Popularność niewoli – nie ma innego sposobu, aby przetrwać nie była prosta.

21 wiek – okres od wyjścia na czele nowych, dotąd niezbadanych dziedzinach. Nasi rodacy odkryli świat nowoczesnych zawodów Został on następnie zatrzymał się, a wreszcie bać „Wonderful” tytułem: menedżer, marketingowiec, projektant i autobusowego.

Wybór specjalności i zawodów

Wszystko aktualny nowoczesny zawód umieszczony w specjalnym liście – klasyfikatora, który nie traci popularność wśród maturzystów i ich rodziców: każdy fakt w prawo w jego dążeniu, aby wybrać specjalność, nie tylko dla duszy, ale także do pełnego zadowolenia wszystkich istotnych potrzeb.

Jednak lista ma jedną ogromną wadę – jest przedstawiony w formie listy, a nie daje najważniejsze informacje: jaki zawód w tej chwili są obiecujące i popularne?

Tradycyjnych zawodów: wszystkie one muszą być zmienione?

Od czasów starożytnych, uważany za najbardziej szanowaną pracę nauczyciela i rolnika. I najtrudniejsze. Orać siać, siać zboże, czekać kiełkowania i plony – to jest bardzo trudne w przypadku rolnika, aw przypadku nauczyciela.

Pomimo faktu, że wiek technologii wykonanego zawodu bardziej zmodyfikowane, nabywania nowych technik i nowoczesnych środków technicznych, praca w tych obszarach nie zmniejsza się, a ona stała się jeszcze bardziej. I odpowiedzialność za.

Nawiasem mówiąc, nowoczesny zawód nauczyciela nie tylko pracować w ogrodzie szkolnym lub instytucja jest działalność animatorów w hotelu (utalentowany nauczyciel musi znaleźć sposób, aby pokazać się w grach z dziećmi) i prywatnych zajęć dydaktycznych: wychowawcy, guwernantki, Niania (żaden z rodzice i blisko nie pozwól ludzkie dziecko bez wykształcenia pedagogicznego i doświadczenia).

Wśród dotychczasowych zawodach trudno jest znaleźć taki, który nie będzie ich aktualizacji dla pełnej zgodności z wymogami czasu.

I jest to konieczne, aby zmienić? Częściej niż nie. Nowoczesne warsztaty fabryczne wyposażone w innowacyjne skomputeryzowanych obrabiarek, zwierzęta gospodarskie są wyposażone w profesjonalnych kompleksów do doju i przetwórstwa mleka, system komputerowy jest w każdym z ciągników i kombajnów, ubrań uszytych z innowacyjnych maszyn.

Ale z całą mocą ogarnęła świat bieżąco postęp technologiczny okupacja lewo tradycyjne podstawowe wymaganie w jego przypadku konieczne jest, aby umieścić swoje serce – tylko wtedy, gdy warunek ten osiągnął najwyższy poziom umiejętności.

Dlaczego, gdy istnieje wiele restauracji „szybkiej” żywności osoba poszukuje dla jednego, gdzie szef kuchni osobiście kruszy sałatki rukoli lub strój dla najbardziej pamiętnych uroczystości kupowane indywidualnie od zaufanego pana, czy domowe ciasta kupuje w małych piekarniach, gdzie naprawdę w domu?

Nowy niezwykły zawód

Świat się zmienia, ciągle domagają się nowych specjalistów nie tylko z długich znanych zawodów, ale także łatwe do nauczenia się nowych. Praca można znaleźć najbardziej niespodziewane i bardzo interesujące. Pytanie tylko, czy jest jakaś szansa na ich pana.

Nowe zawody w nowoczesnym społeczeństwie Czasami wprawić jego oryginalności.

Na przykład, offshore specjalista. Bardzo przydatna zwłaszcza z miłością większości naszych firm do otwierania rachunków w bankach zagranicznych i odległych aspiracji „oszczędzać” na podatkach.

Lub ekspert trasologii. Podspecjalizacja, sugeruje badanie śladów i przedmiotów sledoobrazuyuschih. Zwróciła przez policję za najbardziej wydajnego i szybkiego zbierania dowodów i rozwiązać zbrodnie.

Leki specjalista. Tutaj bez komentarza. Jakość niektórych leków są tak biedni, że muszą one być ponownie sprawdzane przed sprzedażą.

Chocolatier. Najbardziej pozytywny i rzadkie zawodów. Unikalizirovat i poprawić wszystkie swoje ulubione treat – powołanie przedstawicieli tej wspaniałej specjalności.

IT-ewangelista. Religia nie ma nic wspólnego z nim. Specjalista opracowuje i sprzedaje produkty za pośrednictwem interakcji z publicznością.

Jeśli praca nie jest spełniony

To zmienia świat, zmieniając ludzi. Często zmiany są przejawia się w chęci zdobycia innego zawodu, ponieważ ludzie wierzyli, że „dorastał” z poprzedniego lub konieczności poprawienia ich umiejętności, ale musi zmienić pracę lub nawet ich zawodu.

Obecny zawód w przeważającej części dają duże możliwości prace związane: dziennikarz może być udany copywriter, a nie mniej udany redaktor i cukiernik łatwo przeklasyfikowane specjalistycznej historyk kulinarne – do prowadzenia i tak dalej ..

Ale jeśli kryzys kariera trwa zbyt długo, można by pomyśleć o zmianie kardynalnej w zawodzie, ale w tym samym czasie – i życie.

Najbardziej przystępny sposób – kursy zawodowe

Zwiększyć poziom kwalifikacji w celu uzyskania bardziej interesującą i dobrze płatną pracę lub zmienić zawód, aby pomóc specjalistyczne kursy w krótkim okresie szkolenia, gdzie można uzyskać najbardziej użyteczne informacje.

Taka metoda szkoleń oferowanych na uniwersytetach, ośrodki zatrudnienia (w tym przypadku są one za darmo) jest otwarty i wiele ośrodków szkoleniowych, z których najbardziej znany – Akademia nowoczesnych zawodów.

Kursy Blitz-szkoleniowe z pomocą naszych czasach szybkiego staje się koniecznością, ponieważ konkurencja na rynku pracy jest ogromna i wymaga szybkiego i skutecznego rozwoju specjalności. A pracodawcy nie są przyzwyczajeni do czekania na „swoich” najlepszych latach zawodowych.