866 Shares 5347 views

Kościół ormiański w Moskwie, adres, opis, historia

Ormianin i kultura rosyjska dawna ściśle ze sobą powiązane. Być może to przyczyniło się w większym stopniu pewnego pokrewieństwa religii. Ponad 200 lat temu, pierwszy kościół ormiański w Moskwie, których adresy są zmieniające się cały czas. Możemy prześledzić historię ich powstania i rozkwitu.


Ormianin religia

Ormianie są prawosławni, dalej Ormiańskiego Kościoła Apostolskiego. Także część Ormian należą do Kościoła katolickiego. Ten stan przyjęła chrześcijaństwo jako religię państwową przed wszystkimi innymi krajami w dawnych czasach. Uważa się, że Apostołowie Bartłomieja i Tadeusza przyczynił się do powstania i rozprzestrzeniania się chrześcijaństwa w tym kraju.

Apostolski Kościół Ormiański należy do miaphysitism wyznając jeden podmiot dwóch wcieleń Boga, Jezusa Chrystusa. Pomówmy najpierw o Ormiańskiego Kościoła Apostolskiego.

Jakie są różnice i podobieństwa między Armenii i rosyjskiego prawosławia

Rosyjska Cerkiew wyznaje osobę Boga, Jezus Chrystus i jego dwa podmioty: boska i ludzka. Ormianin chrześcijaństwo neguje ludzką naturę. To najważniejsza różnica.

Również oni różnią się od ortodoksyjnych pozycjach, niektóre obrzędy.

Wszystko inne, Ormian trehperstnoe znak krzyża, z krzyża, to w lewo.

Jednakże, obsługa ormiański często używane przez prawosławnych śpiewów i kanonów.

Charakterystyka Ormiańskiego Kościoła urządzenia

Budynek ormiańskich świątyń są tradycyjnie prostokątny kształt Armenia zdecydowała się na budowę kopuły kościołów. Tylko katedra w kompleksie kościoła ormiańskiego w Moskwie ma 5 kopuły. Pozwoliło mu to doskonale pasuje do zespołu architektonicznego stolicy.

W przeważającej części wnętrze Ormiańskiego Kościoła, a Kościół jest dość ascetyczny. Zazwyczaj jest to minimalna liczba ikon, na drodze, w domu ikona zachować Ormian też nie jest akceptowana.

Ołtarz, według dawnych tradycji, zawsze skierowane na wschód. Zazwyczaj jest ona wykonana z marmuru, a położony jest na wzgórzu, i etap prowadzi do niego.

Najbardziej znany kościół ormiański w Moskwie

Adresy tych kościołów są znane każdemu, „Russian” ormiański. Świątynie są bardzo popularne i oni, i turyści, architektura jest niesamowita.

 1. Kościół Świętej Zmartwychwstania.
 2. Ormianin kompleks świątynny.
 3. Kościół Srbot Naatakats.
 4. Kościół Wniebowzięcia NMP w Presnia.
 5. Krestovodvizhenskaya kościół.

Ten ormiański kościół w Moskwie, adresy, które można zobaczyć poniżej.

Kościół Świętej Zmartwychwstania

Jest to Apostolski Kościół Ormiański w Moskwie, którego adres – Sergey Makeev Street, Building 10, w ormiańskim cmentarzu. Został założony w 1815 roku przez braci Mina i Yakimom Lazarevymi. W czasach sowieckich kościół został zamknięty, znajdował się trumny magazynowych. I dopiero w 1956 roku został zwrócony wiernym.

W zewnętrznej części świątyni znajduje się miejsce do świecy, tylko trzy nisze, w których wierzący zostawić świec. Ponadto, nie ma przekrój kamień, który w dniach żałoby nałożonego Wieńce pogrzebowe. Wejście do świątyni zdobią dwie ikony i obrazy świętych.

Wewnątrz kościoła Świętego Zmartwychwstania miejsca na świece tam, ale istnieje około 10 ikon.

Świątynia jest ozdobione piękną kopułą na środku którego znajduje się wiele obrazów świętych i ewangelistów.

Ormiański Kościół Complex

Budowa kompleksu ormiańskiego kościoła została zakończona w 2011 roku i trwała prawie 13 lat.

Teraz jest duchowym ośrodkiem religii i kultury ormiańskiej w Rosji. Obejmuje on:

 • Kaplica Świętego Chrystusa.
 • Katedra.
 • Przebywania Katolikosa.
 • Muzeum.
 • budynek administracyjny.
 • Sunday School (nauczanie i centrum edukacyjne).
 • Parking podziemny.

Wszystko co potrzebne jest około 11 tys. M. metrów ziemi.

Katedra Novo-Nakhichevan i rosyjskim Diecezja Ormiańskiego Kościoła Apostolskiego, inaczej zwany „Ormiański Kościół w Moskwie.” Adres – Mira avenue i ulicy Trifonovskaya.

Sunday School kompleks jest zawsze popyt.

Wielu zastanawia się, gdzie kościół ormiański w Moskwie, adres jego miejsca. Kompleks świątynny jest znany wszystkim, tak imponująca skala budynków, jest to największy obiekt ormiańskiej religii poza Armenią.

Katedra, część kompleksu jest najwyższy ormiański kościół na świecie, jego wysokość – około 57 metrów. Jego fasada ozdobiona jest 27 krzyży w liczbie uczniów Jezusa Chrystusa, a dzwon, który został odlany w Woroneżu.

Liczne płaskorzeźby nie są budowane i rzeźbione bezpośrednio na ścianie czerwonawym świątyni.

Wszystkie budynki kompleksu świątyni ormiańskiej innym kolorze. Na terenie przyległym do niego, na podwórku, pod stopami leży marmur brukowców.

Kościół Srbot Naatakats

Kościół Srbot Naatakats – Nowy kościół ormiański w Moskwie, którego adres nie jest jeszcze znana. Jest zbudowany na Poklonnaya Hill, w miejscu, gdzie honorowe żołnierzy poległych w czasie II wojny światowej, w której czci i miłości do świata.

Kościół Srbot Naatakats przekłada Holy Martyrs Church. Zakłada się, że jest on zbudowany na cześć poległych żołnierzy Ormian.

Wiadomym jest, że większość z tych pieniędzy dla nowego kościoła otrzymała darowizny przez zwykłych obywateli.

Kościół Wniebowzięcia NMP w Presnia

W 17 wieku w dzielnicy Presnensky żył dużo Ormian. Dlatego w 1746 roku w Presnensky cmentarza zbudowano kościół NMP. Był to pierwszy znany kościół ormiański w Moskwie.

Jednak w latach 20-tych ubiegłego wieku, to budynek został zniszczony, szczątki rodziny Lazarev zostały przeniesione na cmentarz w Presnensky kościele Świętej Zmartwychwstania.

Teraz, na miejscu kościoła Wniebowzięcia jest częścią Moskwie zoo.

Krestovodvizhenskaya kościół

Krestovodvizhenskaya kościół – kościół ormiański w Moskwie, adres (jak dostać się do tego) nikt nie jest zainteresowany. Został on rozebrany, władze sowieckie w 1930 roku, a na jego miejscu zbudowano szkołę.

Holy Cross Church stał przez około dwieście lat, dwukrotnie przebudowany przez różnych architektów i miał bogatą historię. Do niej i podstawy konstrukcji zaangażowany Lazar Nazarovich Lazarev, na darowizn synem Iwana i kościół wzniesiono w ormiańskiej bocznej ulicy. Utrata tego sanktuarium jest smutny.

ormiański katolicki

Pomimo faktu, że większość Ormian należy do Ormiańskiego Kościoła Apostolskiego, nie jest również utrzymywanie kontaktu z papieżem – Katolik czy inaczej, Ormianie jezuity.

Historia powstania katolicyzmu w Armenii przez długi czas i są bardzo skomplikowane, która rozpoczęła się w piątym wieku, kiedy to Rada Chalcedoński. Ale faktem jest, że ta gałąź chrześcijaństwa są niezwykle popularne wśród Ormian.

W rosyjskiej części ormiańskich imigrantów także mają możliwość praktykowania katolicyzmu, jednak trzeba zrobić nie tak dużo. Tymczasem, według najnowszych szacunków liczby osób pragnących odwiedzić Ormiańskiego Kościoła katolickiego jest około 200 tysięcy. Man. To w całej Rosji, ale większość z nich koncentruje się w stolicy naszego kraju.

Kościół katolicki obrządku ormiańskiego w Moskwie

Adres lokalizacji Ormiańskiego Kościoła katolickiego w Moskwie przez cały czas. Faktem jest, że do tej pory jezuita Ormianie nie mają kościoła.

Powrót w 2000 roku w Moskwie, że zorganizowana społeczność katolicką, która usługa miała miejsce w różnych miejscach.

Od powstania wspólnoty zgromadzonej w Kościele katolickim St. Louis Francji, położony przy ul. Malaya Łubianki 12. Usługa jest kierowana przez siostrzaną Nune Poghosyan, ale po 2 latach musiała opuścić spotkanie w czasie zatrzymane.

Od 2002 roku, armeńskie katolicy zbierają się w katedrze Niepokalanego Poczęcia NMP, który znajduje się w Moskwie pod adresem. Mała Gruzja 27/13.

W tej świątyni katolickiej popełnione usługi w wielu językach, w tym na ormiańskiej służby celnej.

Przypomnijmy, że tylko dwa w Moskwie kościołach katolickich i jedną kaplicę św Olga.

W czasach Związku Radzieckiego wiele prawosławne i katolickie kościoły zostały zapomnieniu, w tym rannych i Ormiańskiego Kościoła w Moskwie, adresy, z których teraz nikt nie będzie pamiętał.

Ale w ostatniej dekadzie w Rosji jest ożywienie chrześcijaństwa. Najważniejsze w tym – stworzenie warunków stałych parafian odwiedzić świątynie, kościoły i kaplice.

Ormiańskich katolików w tym zakresie musi znacznie trudniejsze. Nawet w rezydencji szefa ormiańskiego księdza katolickiego – Giumri, nadal nie mają normalnego świątynię, a prowadzi małą kaplicę.

W Rosji, głównym ośrodkiem duchowym Ormian katolickich pod Moskwę. Jest domem dla największej społeczności ormiańskiej w Rosji, a tu jest rezydencja rosyjskiego ormiańskiego biskupa katolickiego.

Teraz wierzący walczyć o fundacji i budowy Ormiańskiego Kościoła katolickiego.