689 Shares 4372 views

Szyna Picatinny i szyny Weaver

Każdy zainteresowany broni palnej lub ludzie po prostu ciekawy czytelnik czasopism i książek na temat arsenału stale do czynienia z terminami „szyn Picatinny” i „Weaver”. I kolejna, i kolejna – urządzenie wsparcie dla wyposażenia dodatkowego sprzętu, bez których współczesne małe ramiona. Ten artykuł ma na celu dać popularną definicję tego, co jest szyna Picatinny, oraz w jaki sposób różni się on od szyn Weaver, jak również opisać cechy obu i ich oznaczenie według klasyfikacji NATO.


szyna Picatinny

Nazwa pochodzi od angielskiego szyny Picatinny. Strukturalnie urządzenie szyna ramię, przypominający literę „T” w przekroju poprzecznym. Stosowane na różnych broni strzeleckiej jako uniwersalne mocowanie optycznych, zabytków kolimatora i inne akcesoria, w tym dwójnóg nośnej, uchwyty taktyczne, celowniki laserowe, światła i innych urządzeń.

Ogólny standard został opracowany przez US badawczym i produkcyjnym organizacji wojskowej „Picatinny Arsenal”. Norma ta jest znana w Ameryce pod nazwą MIL-STD-1913. NATO, to ma inną oznaczenia, a mianowicie: STANAG-2324. szyna Picatinny nie tylko pozwala na bezpieczne zamocowanie dodatkowego urządzenia na broń, ale także, aby przenieść go w tę iz powrotem, dostrajania dla każdego strzelca. Bezpośrednio zamontowany do wspornika odbywa się za pomocą wkrętów i dźwigni, który pozwala na szybką zmianę konfiguracji urządzeń, dostosowując broń dla konkretnego zadania. Aby wyeliminować odkształcenia pod wpływem różnic temperatury powstające podczas ogrzewania i chłodzenia cylindra, Picatinny taśma ma poprzeczne szczeliny wykonane ze stałym skokiem. Jego wielkość i, ustawiony powszechnym standardem (szczelina – 5,23 mm, wysokość – 10,01 mm, głębokość – 3 mm). Oprócz funkcji chłodzenia, pełnić rolę gniazda blokuje położenie dla wielu urządzeń pomocniczych.

szyna weaver

Szyna Picatinny różni Weaver tylko od wielkości szczeliny. W rzeczywistości, szyna Weaver – to ta sama konstrukcja, ale nie spełnia standardu MIL-STD-1913. W rezultacie, większość urządzeń pomocniczych, które są zamontowane na szynach Picatinny może być zainstalowany na szynie i parser. Weaver szerokość szczelin wynosi 0,180”, jednak, w przeciwieństwie do desek szczeliny Picatinny, Weaver nie są niekoniecznie ten sam skok od siebie, przy czym wszystkie te urządzenia pomocnicze, które mają być zamontowane na szynie w celu dopasowania szyny Picatinny.

Rada airsoft

Wreszcie, należy zwrócić uwagę, że airsoft to miejsce w przypadku wszystkich rodzajów replik broni palnej, wydanych przez Chińskiej Republiki Ludowej o których mowa w art standardy nie są spełnione, a często szerokość pasków i gniazdach one mieć dowolne rozmiary. I dotyczy to nie tylko do szyny Picatinny, ale również do urządzenia mocującego. Dlatego kupując replikę powinien niezwłocznie wybierz dopasowane do niej urządzenia, w przeciwnym razie znaleźć odpowiedni element może później być bardzo trudne.