710 Shares 1911 views

Kim są sekciarze i co robią?

Wolność religii doprowadziła do tego, że z ciemnych zakątków metra w świetle zaczął wybierać różne grupy sekciarskie. To powinno ostrzegać ludzi, jak wielu z nich są bardzo niebezpieczne dla społeczeństwa. Ponadto, co roku tylko ich moc rośnie w siłę, więc wkrótce, każdy z nas ryzykuje negatywnego wpływu. Byłoby zatem wysoce stosowne, aby porozmawiać o tym, kto tych sekciarzy. Co oni robią? A jak nie dostać się do ich sieci?


Czym jest kult?

Sekta – niezależna grupa religijna, oddzielone od głównej religii. Jednocześnie może być używany jako zwykły dogmat, przekształcenie ich w swój własny sposób i tworzyć swoje własne zasady i prawa. W szerszym znaczeniu tego słowa sekta – jest to grupa społeczna łączy wspólny duchowej idei lub celów.

Większość z tych organizacji pojawiają się w łonie dominujących religii: chrześcijaństwa, islamu, buddyzmu, i tak dalej. Wynika to z faktu, że o wiele łatwiej stworzyć sektę oparciu o istniejące koncepcje, zamiast budować je od podstaw. Jednak to nie oznacza, że taki przepływ nie jest tak pełne dowodów przeciwnych w świecie.

Sekta różni się od religii?

Wystarczy powiedzieć różnicę między religią a sektą, można zrozumieć, kim sektę i co robią. Bo inaczej po prostu nie być w stanie rozpoznać cienkiej linii, która chroni prawdę od fałszu.

Tak więc, główne różnice są następujące:

 1. Prawie wszystkie sekty są młodzi prądy. Najstarszym z nich jest nie więcej niż dwieście lat. Jednocześnie nie są one urodzone pod wpływem boskiego pochodzenia, a poprzez podział od głównego wyznania lub nawet z woli założyciela. Na przykład, ojciec scjentologii był zwykły pisarz science fiction Ron Habbard, udając nowego mesjasza.
 2. Wszystkie religie są oparte na kulcie twórcy (Boga lub bogów), lub wyższych celów (na przykład w buddyzmie jest logiczną edukacja finał). W przeciwieństwie do tego, sekta umieścić na czele swoich liderów. Są fundamentem całego życia duchowego społeczności, często porównuje się do najwyższej inteligencji.
 3. Religia nie zniewolić całą osobę, zawsze pozostawia miejsca na wątpliwości, że był w stanie przyjść na swój sposób Stwórcy. Sekciarze, wręcz przeciwnie, ograniczone przez przepisy i obowiązków, który jest całkowicie kontrolowany przez życie człowieka.

Struktura i hierarchia sekt

Sekciarze – są to ludzie, którzy żyją według sztywnej hierarchii. Większość z nich nie zdaje sobie sprawy, że taki system rankingowy istnieje w ich społeczności. Wszakże ich przywódcy niekorzystne dla ich zgromadzenia zaczynają rozumieć specyfikę lokalną kolejności.

A jednak wszystkie sekty są zbudowane na piramidalnej typu. Na czele wszystkich warto lider lub grupa liderów (jak ma to miejsce w przypadku Świadków Jehowy). To oni decydować o losach swojej społeczności i stworzenie zestawu reguł, w którym żyje. Jednocześnie, historia pokazuje, że zmiana przepisów w sekcie dzieje się cały czas, i zależy od osobistych interesów swojego lidera.

W następnym kroku zbliżają się do górnej części osób: pasterzy regionalnych, arcykapłanów, wyrocznie i tak dalej. Są one najlepszym przykładem jednego z takich sekty. Ślepo wierzyć ich przywódcę, są gotowi wykonać każde zlecenie, niezależnie od jego złożoności.

Potem wszystko zależy od wielkości sekty. Na przykład, te same Zielonoświątkowy pastorzy mają wiele pośredni pracujących na poziomie regionalnym, lokalnym i wspólnotowym. Taka hierarchia system został skopiowany do Kościoła Katolickiego w nadziei, aby zbliżyć się do bardziej prestiżowy status.

Na samym dole są zwykle sekciarski. Ten materiał eksploatacyjny, który może być łatwo uśmiercono w razie potrzeby. Ponadto, są one najbardziej opłacalne dla społeczności, będąc w istocie konwencjonalna stopa.

rodzaje sekt

Szczerze mówiąc, w tej chwili nie ma dokładnej klasyfikacji wspólnot religijnych. Wynika to z faktu, że organizacje te są bardzo różne od siebie. Dlatego możemy tylko dać przybliżone listę kryteriów, które powinny charakteryzować to czy tamto sektę.

Po pierwsze, wszystkie społeczności są podzielone na hierarchiczne i wytrzymały. Tak więc, w pierwszym przypadku istnieje wyraźny zwycięzca, który jest łatwo odróżnić od innych. W drugim przykładzie wykonania, na pierwszej linii hierarchii, z powodu której jest trudne do śledzenia główne lalkarzy.

Po drugie, istnieje totalitarna sekta i za darmo. W rzeczywistości obie działają na tych samych zasadach. Jedyną różnicą jest długość „smyczy”, które są obsadzone wszystkie zwolenników.

Po trzecie, grup religijnych można podzielić według ich religii: chrześcijanie, muzułmanie, buddyści czy wyznawcy nowej wiary.

Potęga umysłu

Teologowie dzisiaj często mówią o tym, kto i co sekty są niebezpieczne. Ale mimo obfitości informacji, wiele osób nadal spadać na nich w sieci. W związku z tym proponuje zupełnie realizowany na pytanie: „Dlaczego tak się dzieje Kim są sekciarze, tak, że mogą zatrudnić profesjonalnych ludzi”

Cóż, prawda jest taka, że wszyscy przywódcy wspólnot religijnych – jest to bardzo charyzmatyczni ludzie. Oni umiejętnie stosowanych technik manipulacji świadomości, w celu przyciągnięcia nowych zwolenników. Jeśli mówimy o wielu tysięcy sekt, takich jak Świadkowie i scjentologów Jehowy, nie ma nawet zwykli kaznodzieje uczą się sztuki perswazji. Tak więc, pod przykrywką tradycyjnych seminariach uczy podstaw umiejętności wystąpień publicznych, nie wspominając o tym, że stanowisko to oczywiście brać tylko ci, którzy są w stanie prowadzić innych ludzi.

Wielu wierzy, że sekciarze – są chorzy. Ale to nie jest tak, jakby ci tam. Oni po prostu umiejętnie „myte” mózg, bo z tego, co ich nawykowe świat ma pęknięcia. Często agitatorzy wcześniej wybrać ofiarę ludzi, którzy są podatni na psychologicznej sugestii.

Niewidzialna sieć niewolnictwa

W większości przypadków, sekciarze – jest całkowicie zniewolony człowiek. Jak można takie rzeczy się zdarzają? Jak dochodzi do tego, że ludzie zwracają się do anonimowego stada, całkowicie pozbawiony własnej woli?

W rzeczywistości proces ten odbywa się w kilku etapach, z których każdy przynosi osobę do życia we wspólnocie, ale jednocześnie oddziela ją od tradycyjnego społeczeństwa. Spójrzmy na nich bardziej szczegółowo:

 1. Podniecenie. Wszystko zaczyna się od tego, że osoba zbliża się jeden z członków sekty i dobroduszny głos oferuje mu trochę „wolnego” usługi. To może być wykłady na studium Słowa Bożego, wszechświat, albo kursów na głoszenie o nadchodzącym końcu świata. Wszystko, co człowiek potrzebuje – przyjść do niego do kościoła i słuchać proboszcza.
 2. Ekran. Gdy człowiek się do niego dostać do siedziby jego natychmiast rozpocząć przetwarzanie. Kiedy odbywa się to dyskretnie i „dobrowolne” podstawy. Oznacza to, że nie było wszystkie uśmiechy, słodkie gadanie, gadanie o cudach i planów akcji w przyszłości. Taki wzrok mimowolnie sugeruje ideę, że ci faceci są naprawdę szczęśliwy, co oznacza, że można zaprzyjaźnić się z nimi.
 3. Wprowadzenie do zasad. Na tym etapie, to jest jasne, kto to sekciarze i żyją przez jakie prawa. Naturalnie, cały zbiór zasad zachowania w czasie, nikt nie daje – po prostu adept codziennie powiedzieć, że można robić, a czego nie. Oprócz słodyczy to towarzyszy pięknej propagandy o korzyściach płynących z bycia we wspólnocie.
 4. Ograniczając komunikację. Kiedy osoba jest całkowicie zanurzony w życiu sekty, jej rozpoczęciem odzwyczaić go od tradycyjnego społeczeństwa. W szczególności, jest on powiedział, że jest on wybrany, a inni ludzie żyją w niewiedzy lub grzechu. Komunikowanie się z nimi zaszkodzi jego osiągnięć, i dlatego lepiej jest nawiązać kontakt ze światem do minimum.
 5. Oddział. Ostatecznie, człowiek znajduje się w sytuacji, gdzie wszystkie jego przyjaciół i znajomych – członków sekty. Cały jego świat – wspólnota. A jedynym głosem rozsądku należy do proboszcza lub księdza.

Dla lepszego zrozumienia sytuacji, analizować mechanizm przykłady rzeczywistych sekt. To nie tylko pomaga zrozumieć, kim sekty, ale także pokazać, jak niebezpieczne są naprawdę. W tym samym czasie, co ilustracjami życia, niech wybrać najbardziej znany społeczności duchowej.

Znamiennym przykładem sekciarzy, którzy są Świadkowie Jehowy

Być może w tym świecie nie ma takiej osoby, która przynajmniej raz w życiu do czynienia z wyznawcami Jehowy. Wynika to z faktu, że jest to jeden z najbardziej licznych sekt, które są aktywnie startujących wśród ludności.

Podstawą koncepcji Świadków Jehowy jest to, że tylko ich zwolennicy przetrwa koniec świata. A cała reszta czeka na wieczne męki, a nawet tych, którzy wyznawali inne obszary chrześcijaństwa. Wierzą także, że tylko oni znają wszystkie tajemnice, że Biblia zawiera jako ich elita może komunikować się z Bogiem.

Ale kim są Świadkowie Jehowy sektą w rzeczywistości? W większości przypadków, to jest ignorantem, nie wiem jak myśleć krytycznie. Po tym wszystkim, prawda jest taka, że jego ustalenia są oparte na tym, co piszą w swoim dzienniku pod nazwą „Strażnica”. Jest to wydanie, a nie Biblia, to jest główną poradnictwo w ich życiu.

Dźwięk krytykę Świadków Jehowy

Skandale ich duchowej społeczności wybuchł częściej niż wielu ludzi na całym polityków. Chodzi o to, że wyznawcy tej sekty jest zbyt gwałtownie wykonać pewne zasady i zakazy. Oto przykład z najbardziej niebezpiecznych z nich:

 • Świadkowie Jehowy zakazano transfuzji krwi. Ze względu na to głupie tabu zginęło wielu niewinnych ludzi, niektóre z nich były dzieci.
 • Jednym z głównych karą jest pozbawienie komunikacji sekty. Oznacza to, że z rozmowy zatrzymania mężczyzna, nawet jeśli jest on bliski przyjaciel lub członek rodziny.
 • Głoszenie od domu do domu – jest to obowiązkowe obowiązkiem każdego adepta. Również do tych kampanii koniecznie dołączone dzieci powyżej 6 lat.

Jeśli chodzi o realne cele sekty, są bardziej niż oczywiste. Tylko na sprzedaż elitarnego czasopisma „Strażnica” otrzymuje wielomilionowe zyski. Ponadto, nie należy zapominać o dobrowolnych datków realnego transferu nieruchomości i ślepego posłuszeństwa.

W mocy Ducha Świętego

W Nowym Testamencie jest historia o tym, jak w 50. dniu po wniebowstąpieniu Chrystusa, Duch Święty zstąpił na jego apostołów. Po tym, oni nauczyli się mówić w innych językach i poszedł głosić wszystkim narodom świata. Cóż, jest to historia stała się podstawą dla nowego trendu zwanego zielonoświątkowcy.

Godne uwagi jest fakt, że członkowie bractwa, nawet dzisiaj, jesteśmy przekonani, że są one boski duch opada. Patrząc na ich spotkania, mimowolnie wiesz kim jest sekciarzy. Zielonoświątkowcy podczas kazania się jak opętanych, jak zaczynają się histerycznie śmiać i mówić w obcym języku. Większość słów nie są podatne na dowolnej interpretacji, a to prosty zestaw dźwięków.

Także zielonoświątkowcy wierzą, że Duch Święty dał im supermoce: gojenie chorób, dar proroctwa, zdolność do komunikowania się z duchami, i tak dalej. Jednocześnie, zgodnie z ich doktryną duszpasterzy i wszystkich można mówić bezpośrednio do Jezusa Chrystusa. Jednak, jeśli chodzi o rzeczywistości te „umiejętności” z jakiegoś powodu nie działa.

Ponadto dość często adepci sekty naciskają, aby zrezygnować z dóbr materialnych, powołując się na fakt, że złoto to pieniądz i pociągnąć duszę ludzką do dołu, zamykając drogę do raju. Najśmieszniejsze jest to, że wszystkie te wartości, a następnie udać się do kościoła, a tym samym uzupełniając swoje kufry.

Baptyści – sekta czy nie?

Dla wielu pozostaje zagadką, czy możliwe jest, aby liczyć Chrzciciela sekciarzy. Wszakże w rzeczywistości jest to bardzo stara szkoła religijna, która rości sobie prawo do pełnoprawnego gałęzi chrześcijaństwa. Ponadto, obecnie istnieje ponad 100 milionów Baptyści na świecie, które przewyższa wszystkie istniejące wśród sekt.

Biorąc pod uwagę to wszystko staje się jasne, dlaczego teolodzy uwikłane w tej kwestii. Ale dajmy myśl do tych, którzy są sekciarskie. Baptyści z natury mają wiele wspólnego z nimi. Po pierwsze, ich społeczność stara się trzymać z dala od znanego świata, tworząc swoją własną utopię. Po drugie, ich nauczanie – to zbiór ścisłych reguł, które nie mogą być naruszone. Po trzecie, kaznodzieje Kościoła aktywnie tłumią indywidualność, dzięki czemu wszystkie takie same zarówno zewnętrznie, jak i duchowo.

Jedynym pozytywnym aspektem jest to, że baptyści są bardziej przyjazne dla człowieka niż innych sekt. Niemniej jednak, to nie przeważają negatywne strony, które są nieodłączne w nich. Na przykład, przyzwoici wierzący muszą płacić dziesięcinę swojego kościoła, aby ściśle przestrzegać jego wskazówek i założyć rodzinę tylko z przedstawicielami swych wyznań.

Należy także wspomnieć, że baptyści zabrania stosowania jakichkolwiek środków antykoncepcyjnych. Z tego powodu, rodziny baptystów są często dużych rodzin. A jedynym sposobem, aby chronić siebie – całkowicie zrezygnować z życia seksualnego. Jeśli połączyć wszystkie te fakty, staje się oczywiste, kto baptyści: to sekta. Czy nie, lub raczej powiedziałbym: jest to szkoła duchowa, zbudowany od typu sekciarskiego.

„Rodzina” Manson

Historia sekty o nazwie „Rodzina” jest uderzającym przykładem tego, jak taka struktura może zaszkodzić nie tylko swoich zwolenników, ale także ludzi wokół. Założył tę wspólnotę Charles Manson – psychopata z urojenia wielkości. Dzięki swej elokwencji, zainspirował jego zwolenników, że koniec świata i tylko on wie, jak go przetrwać.

Pomimo faktu, że Niósł czysty nonsens, członkowie sekty mu uwierzył. I nic, jeśli pewnego dnia kazał zabijać ludzi. Akt ten, wyjaśnił polecenia Bożego, i że jedynym sposobem, aby uratować świat. Niestety, jego słowa były traktowane poważnie, a wkrótce w Stanach Zjednoczonych było kilka masakr.

Dobrą wiadomością jest to, że członkowie sekty szybko złapany i nie udało się włączyć miasto do rozlewu krwi. To wydarzenie pokazały raz i dla wszystkich mieszkańców Ameryki, którzy są sekciarze. Zdjęcia z miejsca ich zbrodni nawet dzisiaj pobudzają ich okrucieństwo. Ale zwolennicy „rodziny” nie byli nawet świadomi tego, co robią coś strasznego. Dlatego w trakcie procesu na ich twarzach nie było cienia skruchy, nie wspominając fakt, że Charlz Menson i wszystko z uśmiechem.

Gdzie prowadzi fanatyzm?

Historia sekty „Świątynia Ludu” – to najstraszniejszy przykład ślepego fanatyzmu wiernych. Przywódca społeczności był Dzhim Dzhons – osoba cierpi z urojeniami prześladowań. Wierzył, że Stany Zjednoczone są w jakiś sposób kontroluje umysły jego mieszkańców. Naturalnie, tylko naukowcy mogli uratować ludzi przed zgubnym wpływem rządu.

Po zebraniu wystarczającej ilości pieniędzy, on i jego sekta przeniósł się żyć w lasach Gujany (Ameryka Południowa). Niestety, z biegiem lat, jego nauki zaczął dawać pęknięć i zwolenników „Świątynia Ludu” postanowił uciec od niego. W stanie wytrzymać taką zdradę kazał wszystkich sekciarzy do popełnienia samobójstwa.

W rezultacie, w ciągu jednego dnia zginęło ponad 900 członków społeczności. Jedna trzecia z nich to dzieci i młodzież, tylko zacząć żyć. Wraz z nim zginął sobie Dzhim Dzhons, to tylko jeszcze nie wiadomo, popełnił samobójstwo po strzale lub kogoś innego.