97 Shares 5125 views

Jak zapisywać na dysku gry na PS2: instrukcja

Jednym z najbardziej popularnych konsolach PS2 był „Sony” spółka. Sprzedawany wielką liczbę kopii, wyprodukowany w rozmaite gry. W tym czasie była to rewolucja na rynku gier wideo. Przedrostek został pominięty głównych konkurentów – „Nintendo” i Xbox. Moc go punktu wyjścia zostało uznane za nietypowe, grafika stały się znacznie bardziej szczegółowe. Plus, marki „Sony” spowodował graczom ogromny szacunek dla pierwszego PlayStation.


nostalgia

Czasy pociesza starszych pokoleń dawno przeszły w zapomnienie. Dzisiaj na rynku jest reprezentowana przez strome, potężne konsole, grafika, na której trudno jest odróżnić od filmu. Ale czasami gracze obudzić nostalgiczne uczucia, jest chęć ponownie zanurzyć się w świat starych gier, która jest wielką przyjemnością jako dziecko, o którym tak wiele wspomnień. Tarcze gry można jeszcze znaleźć na rynku, ale nie każdy chce wydawać pieniądze na nich. A jeśli gra jest znana, możliwe jest pozostanie w ogóle rozczarowany.

Zdjęcia i chipovka

Aby pomóc, jak zawsze, pochodzi z Internetu. Tutaj można znaleźć obrazy z gier. I powstaje pytanie, w jaki sposób zapisywać na dysku gry na PS2. Jest to realne. Ale jest jeden warunek, który jest obowiązkowy: przedrostek powinien być prochipovannoy. W innym przypadku, to po prostu nie chce czytać płyty nagrane przez siebie.

Chipsy na rynku dość duża liczba, a tylko ekspert może powiedzieć, który z nich jest lepszy. Jak tylko konsola staje chipovat przy uruchomieniu gry na ekranie jest logo producenta chipu.

Wybór dyski do nagrywania

Następnie należy znaleźć odpowiedni pojazd do wykonania kopii gry na dysku. Zwykle rozmiar obrazu nie może przekraczać ilości półfabrykatów standardowym formacie DVD-5, czyli 4,7 GB. Ale rzadko są wyjątki, a następnie będzie potrzebował dysku dwuwarstwowym. Koła, które są odpowiednie dla producentów produkować zapis gry na PS2 na dysku? Tutaj wybór jest ograniczony: Sony lub Verbatim. Cóż, albo TDK, jeśli nie można znaleźć poprzednie wersje. Inne dyski nie są zalecane do zakupu od mało znanych producentów. Napisane na nich gra może nie zawsze działać lub nie działać. I szybko psuć czytelnikowi konsoli. I nikt nie potrzebuje.

Warto zauważyć, że lepiej jest nie używać płyt DVD wielokrotnego zapisu napędów, jak i oni mogą dość szybko wysłać konsolę do mistrzów, a nawet w koszu. Aby uniknąć tych przykrych konsekwencji i wyjaśnia, jak napisać gier na PS2 poprawnie.

nagrywanie ręczne

Zatem obraz pobrać grę. Włóż nową płytę do napędu. Tak, napęd musi być na piśmie! Po tym wszystkim, a drugi po prostu nie potrzebuje. Co robić dalej? Jak zapisywać na dysku grę na PS2? Pobrany obraz jest zazwyczaj przechowywany w archiwum RAR lub formacie ZIP. Jest to konieczne, aby usunąć stamtąd, inaczej nie będą rejestrowane. Po rozpakowaniu staje się dostępne wirtualny dysk z grą. Nie może być różne formaty. To zależy od tego, jakie oprogramowanie zdjęcie było wykonane z oryginalnego dysku.

Następnie trzeba program do nagrywania płyt CD. W tym celu, doskonałe Alcohol 120%. Znajdź i zainstalować go nie ma kłopotów. Różne wersje programu nie różnią się znacznie od siebie, więc ten przewodnik opowiada jak napisać gier na PS2, aby zadowolić każdego. Uwaga: obraz dysku nie po prostu wyrzucić na dysku jako film lub nagrywania muzyki. Powinno to być zapisane jako bezpośredni obraz. Każdy program, pisząc płyt, ma odpowiednie polecenie. Musiała wykorzystać.

Kolejna uwaga: w czasie, gdy nie jest zapisem gry na PS2 na płycie, nic innego nie używać komputera nie jest konieczne. Inne programy, które są uruchomione mogą powodować płytę to nie będzie działać. I to jest Twój czas, pieniądze i wysiłek.

Uruchom program „alkohol”. Wybiera zapisu obrazu. Szybkość zapisu jest zalecane, aby ustawić niski: 4x lub 6x. Im większy, tym szybciej będzie nosić czytania konsolę głowy. Jest to szczególnie ważne w przypadku starszych modeli PS2.

Jeżeli obraz gry składa się z więcej niż jednego pliku, zaleca się, aby wybrać format zapisu MDS.

możliwe błędy

Często tak, że może wygenerować błąd po wybraniu tego formatu, „alkohol”, co nie wiedział. Zdarza się tak często dlatego, że wersja jest przestarzała i nie obsługuje formatu obrazy, które zostały utworzone w nowszych wersjach aplikacji. Najprostszym rozwiązaniem jest aktualizacja programu „alkohol”, a problemy z jak nagrać płyty do gry na PS2, nie nastąpi.

Jeśli dysk jest wolny od uszkodzeń i wszystko jest zrobione poprawnie, program poinformuje o sukcesie procesu nagrywania. Można włożyć płytę do konsoli i sprawdź.

Zdarza się, że wszystko odbywa się prawidłowo, ale gra nadal nie można odczytać, czy są jakieś usterki. To zależy od wielu różnych powodów:

  • Konsola jest w zaniku odczytu głowy za pomocą lasera.
  • Napęd nagrywania jest przestarzały lub uszkodzony i nie może zapewnić dobrą jakość nagrywania.
  • Niska jakość wlewków stosowane.
  • Obraz gry jest prawidłowo zarejestrowane.

wyniki

Jeśli zastosujemy się do wskazówek powyżej, kwestia, jak zapisywać na dysku grę na PS2, przestaje być problemem. Nic skomplikowanego nie powinno być w tym procesie. A wynik zwróci gamer w czasie jego dzieciństwa, należy ponownie przeżyć emocje, że doświadczenie w pierwszym przejściu ze starych gier. A jeśli nie są przyjaciółmi, którzy również konsolę i chcą grać i można im powiedzieć, jak pisać gry na PS2. Razem nostalgiczna interesujące.