516 Shares 2914 views

45 Gauge: wczoraj, dziś i jutro

Czy istnieje sposób, aby zachować swoje nazwisko w wiekach? Aby wykonać ten wyczyn, do wdzięcznych potomkowie wznieśli pomnik? Lub dostać się na kartach historii? Ale zabytki są niszczone, a historia jest przepisany. Tak naprawdę nie ma takiej możliwości? Okazuje się, że istnieją jeszcze więcej. Pierwszy – ma stać się bohaterem folkloru, takie jak Ilya Muromets, Iwan Susanin lub Chapaev. Druga możliwość – aby mieć własną nazwę stało się słowo gospodarstwa domowego, takich jak zawieszenia kardanowego (imienia wynalazcy Girolamo Cardano) lub Kalasze (na cześć Mihaila Timofeevicha Kalashnikova). Tak, amerykański wynalazca Semyuel Kolt był w stanie skorzystać z tych dwóch możliwości. Nazywa wpadł amerykański popularnym powiedzeniem, że luźno przetłumaczony brzmi następująco: „Bóg stworzył ludzi różne, ale szanse pułkownik Colt do poziomu.” Ponadto, nazwany rewolweru, a większość z tych nazw pistoletowych pisanych małymi literami i bez cudzysłowu. Zanim jednak mówić o wynalezieniu amerykańskiej rusznikarza, odbędzie się mały program edukacyjny o broni białej kalibry i systemów ręcznych – pistolety.


Jaki jest kaliber

Obecnie istnieje kilka standardów dla broni oznaczenie kalibru, więc rzadkością, gdy próbuje porównać kalibru 45 i 16 (45. z jakiegoś powodu, to mniej niż) lub 5,45 i 3 linie (nie mniej niż 5,45). W większości krajów europejskich, w tym Rosji, pomiar miernik jest prowadzona w systemie metrycznym. Metrów w milimetrach średnicy pnia. Zgodnie z tym, do karabinu średnica pojemnik jest nieznacznie większy (w gwintowanie głębokość). W Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii i niektórych innych krajach, głównie członkowie Wspólnoty Brytyjskiej, kaliber pomiar odbywa się w ułamkach cala oraz w Stanach Zjednoczonych w setnych, jak w Wielkiej Brytanii – w tysięcznych. 45 W związku z tym, że Stany Zjednoczone są równe kalibru 450 brytyjskiego i rosyjskiego 11.43. W tej serii wyróżniają się gładkolufowej strzelby myśliwskie. Ich wielkość oznacza liczbę kul zaokrąglony kształt, który może być odlany z jednego funta ołowiu. W związku z tym im mniejsza jest średnica cylindra, tym większa będzie kul. Istnieje również inny standard pomiaru kalibru, który TV jest obecnie mało używana. To – linia. Jedna linia zawiera jedną dziesiątą cala, odpowiednio, w tym karabin Mosin 1893 roku próbki, słynny trehlineyki kalibru 3h2,54 = 7,62 mm. Zwróćmy się teraz do ręcznego projektowania broni do walki wręcz.

system

Istnieją dwa główne systemy: pistolet i rewolwer. Obaj mają swoje zalety i wady. Główną zaletą nowoczesnych pistoletów jest szybkość i łatwość ładowania, możliwość automatycznego ognia (w niektórych modelach, na przykład, Stechkin). Zaletą rewolwerów – wysoka niezawodność, to nie jest konieczne, należy przesłać runda w beczce po opłat i nie ma automatycznego wkłady do ekstrakcji, w niektórych przypadkach, dobra pod względem tajemnicy, takich jak jednostki specjalne.

Pistolet kalibru 45 do samoobrony

W 1911 roku, w Ameryce Północnej Stany Zjednoczone (wtedy nazywany Stany Zjednoczone) została przyjęta, prawdopodobnie najbardziej znaną broń na świecie. Mówimy o „Colt M1911”, który ma 45 kalibru. Ten półautomatyczny pistolet została uznana za najlepszą broń do samoobrony ze względu na jego wysoki zatrzymania nabojami działania. jego produkcja z licznych ulepszeń trwała do 1982 roku. Stał przez armię USA do 1985 roku, a wśród prywatnych właścicieli popularny do dziś. Wszystkie zostały wydane około trzech milionów pistoletów tego modelu. Te pistolety, inne niż w Stanach Zjednoczonych, był w służbie armii brytyjskiej i ZSRR (Lend-Lease), Norwegii, Francji, Nikaragui i Salwadorze. W Estonii i na Haiti są w służbie do tej pory.

Revolver – Colt kaliber 45

Zbrojownia firma „Colt” w 1872 roku, przedstawił swoją modelu rewolweru pod jednolitym naboju pistoletowego. W tym roku została wybrana, jak to jest, gdy patent wygasł na bębnie obrotowym ze przez komory, wcześniej własnością konkurenta, firmę „Smith i Wesson". W następnym roku, 1873, został przedstawiony nowy model rewolweru, który został przyjęty przez US Army. Przez 20 lat amerykańskie wojsko zostało zakupione około 37 000 egzemplarzy tej broni. Rewolwer armia miała 45 kaliber, cywilnych – 44. Przez długie 60 lat kwestia wersji wojskowej została zaniechana, ale na początku lat 50-tych, głównie dzięki branży filmowej w USA i popularność westernów, popyt na modelu „Colt 1873” wzrosła tak bardzo, że w 1956 roku roku ich produkcja została wznowiona i nadal z kilkoma przerwami aż do teraz.

Amunicja do Colta

W 1905 roku było najbardziej popularne w świecie amunicji pistoletowej, mając 45 kalibru. Nazywa wiertarski 45 ACP, został zaprojektowany frankfordskim arsenał. Ta amunicja szybko stał się sukcesem ze względu na bardzo skuteczną siłę hamowania. To z tego naboju takie próbki słynne ramiona były zaprojektowane jako pistolet „Colt M1911” i automatycznym „Thompson.” Mimo to ma pewne wady wybuchowy (z powodu małej prędkości początkowej oraz wysoki ciężar jego trajektorii lotu pocisku jest daleko od mieszkania), jego popularność do chwili obecnej nie spada. Ponadto, w przypadku nowych próbek pociski atramenty, takie jak rozległy kontrolowany otwór, który „rozwija” penetracja do optymalnej głębokości ciała ofiary zostały rozwinięte. Tak długo legendarny „Colt” na firmową próbki zachwyci miłośników broni.