450 Shares 3009 views

Czy powinienem pójść do klasy 10 lub chodzić do college'u?

Pod koniec dziewiątej klasy większość uczniów zaczyna myśleć o swojej przyszłości. Głównym pytaniem, które teraz niepokoi, są nie tylko dzieci, ale ich rodzice – czy warto przejść do 10 klasy? Odpowiedź zależy od preferencji dziecka, jego celów i tego, kto widzi siebie w przyszłości.

Jak znaleźć odpowiedź na pytanie?

Przed zebraniem dokumentów ze szkoły należy dokładnie przeanalizować zalety i zalety. Najlepiej rozmawiać z rodziną. W dyskusji uczestniczą nie tylko dzieci i rodzice, ale także starsze siostry lub bracia, dziadkowie i babcie. Każdy może wyrazić opinię i podać kilka przykładów na poparcie swojej pozycji.

Ważne jest, aby nie naciskać na dziecko, niech mówi. Ważne jest, aby pamiętać: to nie ty, kto się uczy, ale dziecko. Wyniki szkolenia zawsze zależą od jego zainteresowania.

Zanim zdecydujesz się na stopień 10, zrób listę zalet i wad każdego rozwiązania.

Zalety nauki w 10 klasie

Rozważ główne zalety treningu w klasach 10-11.

 • Możliwość wstępu do instytutu. Po zakończeniu pierwszej klasy dziecko może bezpiecznie przedłożyć dokumenty na dowolnym uniwersytecie. Ale tutaj ważne jest, aby pamiętać, że edukacja uniwersytecka jest możliwa dla tych dzieci, które ukończyły szkołę wyższą po 9 klasie.
 • Dodatkowy czas na wybór przyszłej specjalności. Jeśli dziecko nie postanowi jeszcze zawodu lub wątpi w wybór, będzie musiał przez następne dwa lata rozwiązać ten problem.

 • Badanie głównych przedmiotów przygotowujących do przyjęcia. Wstęp do tej lub tej specjalności wymaga nie tylko wstępnych, ale i profilowych egzaminów. Ze względu na wybór profilu klasy przez dwa lata, nastolatek może głęboko studiować niezbędne przedmioty i przygotować się na przyjęcie do wybranej specjalności.

Na podstawie przedstawionych powyżej faktów możemy stwierdzić, czy warto przejść do klasy 10-11 i dlaczego.

Korzyści z opuszczania szkoły

Zastanów się nad zaletami innej opcji. Dziwne, jest jeszcze kilka.

 • Możliwość rozpoczęcia kariery wcześniej. Jak wiecie, kształcenie w college'u trwa średnio 3 lata, a zatem w ciągu trzech lat wczoraj dziewiąty chłopiec będzie mógł rozpocząć pracę i zarobić pierwsze pieniądze. Ci, którzy pozostają w szkole, będą mogli zacząć pracować nad swoimi specjalnościami mniej więcej do czwartego roku uniwersytetu, a nawet później.

 • Możliwość wejścia na uniwersytet w drugim lub trzecim roku po ukończeniu szkoły technicznej. Większość uniwersytetów chętnie przyznaje szeregi studentów studentów uczelni wyższych i szkół technicznych, ale również ubiegają się o przyjęcie na drugi lub trzeci rok uniwersytetu na podstawie uzyskanego wcześniej dyplomu.
 • Umiejętność łączenia pracy i szkolenia. Często po pierwszej praktyce darowatej uczniowie ze szkół wyższych i szkół technicznych otrzymują zaproszenie do pracy. Są one wyposażone w niepełny tydzień pracy, a podczas ich działań będą mogli nauczyć się stosować swoje umiejętności w praktyce. Dlatego też, jeśli dziecko planuje jak najszybciej rozpocząć pracę, wówczas pytanie: "Szkoła techniczna lub 10 klas?" – rozwiązuje się samodzielnie.
 • Uzyskać dyplom w ciągu 3-4 lat. Po ukończeniu studiów absolwenci będą mogli zacząć pracować na specjalności lub kontynuować naukę w wybranej specjalności. Kolejne treningi są zwykle znacznie łatwiejsze, ponieważ uczeń ma już pewną wiedzę związaną z przyszłym zawodem.
 • Łatwiej jest wejść do college'u lub szkoły technicznej. Często konkurencja w college'u jest znacznie niższa niż uczelnia, co znacznie ułatwia wstęp zarówno studentom, jak i uczniom z niższym osiągnięciem akademickim. Ponadto szkolenia w tej instytucji są dużo niższe niż w uczelni. Jeśli dziecko nie może iść do budżetu, rodzice będą łatwiejsze w zakresie płatności.

Niewłaściwe opinie

Z jakiegoś powodu starsze pokolenie jest pewne, że tylko wyższe wykształcenie daje prawo do godnej pracy. Często jest to powodem, dla którego rodzice podążają, starając się odpowiedzieć na pytanie, czy pójść do klasy 10 i przekonać dziecko do pozostania przez kolejne dwa lata w szkole.

Ale jak pokazuje praktyka, to jest daleki od przypadku. Jak wiadomo, większość firm poszukuje młodych pracowników z doświadczeniem zawodowym. Jak już wspomniano, studiując w college'u lub szkole technicznej, dziecko może zarobić dodatkowe pieniądze w swojej specjalności, co oznacza, że może zdobyć doświadczenie, których potrzebuje w przyszłości.

Pójście na studia oznacza nie otrzymanie certyfikatu. Co dziwne, niektóre rodziny nadal mają taką opinię. Ale czy to prawda? Oczywiście, że nie. Ustawa przewiduje obowiązkowe szkolnictwo średnie, to znaczy świadectwo. Po opuszczeniu szkoły zawodowej, szkoły technicznej lub kolegium, pierwszego roku lub podczas całego szkolenia studenci studiują wiele przedmiotów przewidzianych przez program nauczania. Jedyne, te tematy są badane nie tak głęboko jak w szkole. Ale raczej nie można uznać za duży minus.

Z jakiegoś powodu, zastanawiając się nad tym, czy pójść do 10-tej klasy, wielu rodziców i samych dzieci, kieruje się następującym argumentem: w klasie 11 będzie ukończenie studiów. To ważne wydarzenie, którego nie można pominąć.

Ale czy tak naprawdę? Po pierwsze, ukończeniu studiów jest tylko piękne wakacje, wymówka zabawy. Po drugie, impreza ukończenia szkoły może być po klasie 9, szczególnie jeśli klasa jest przyjazna. Po trzecie, ukończenie studiów jest na uniwersytecie.

"Vasya poszła i pójdę." Największym błędem, jakie dziecko może zrobić, jest nauka dla firmy. Dotyczy to zarówno wyboru uczelni, jak i wyboru szkoły. Często kampania dla firmy kończy się tym, że dziecko rozczaruje się wybraną specjalnością i traci kilka lat na przekwalifikowanie. Po drugie, przyjaźń, która często zaczęła się w szkole, może być osłabiona w szkole: rodzą się nowe zainteresowania i przyjaciele. Wszyscy starzy powoli zanikają w tle.

Kiedy nie powinienem iść do 10. klasy

Jednym z najczęstszych pytań: "Kiedy nie powinieneś zostać w szkole?"

Po pierwsze, rodzice są zainteresowani, czy warto przejść do 10 klasy? Jeśli wyraźnie widzisz, że nie ma motywacji do nauki, odpowiedź jest jednoznaczna – nie warto tego. Jeśli dziecko nie otrzyma programu nawet dziewiątej klasy, to co powiedzieć o badanych przedmiotach w wieku 11 lat? Będzie spędził tylko dwa lata życia, ponieważ w końcu jest mało prawdopodobny, aby mógł wstąpić na uniwersytet i pójść do college'u, szkoły technicznej lub szkoły zawodowej. Prawdziwą decyzją będzie natychmiast odebrać dokumenty ze szkoły i rozpocząć zawód.

Nie idź do dziesiątej klasy, a jeśli dziecko już wcześniej określiło się na przyszłość. Jeśli nastolatek lubi szycie lub skręcać orzechy najbardziej, nie uczę się nadmiaru dwóch lat. Pozwól dziecku wyjść ze szkoły i zrób to, co lubi.

Często rodzice, którzy są zainteresowani kwestią, czy pójść do dziesiątej postaci chłopca, po prostu spoglądają na niego: co lubi robić i jak pasjonuje się jego hobby.

Kiedy pozostać w szkole przez kolejne 2 lata

Pozostawanie w szkole i kontynuowanie edukacji powinno odbywać się w dwóch przypadkach.

Po pierwsze, jeśli dziecko nie wie, kim chce być w przyszłości. Nie należy spieszyć nastolatka, pilnie wybierać przyszłą specjalność i przekonać do uczelni. Daj mu jeszcze dwa lata. W tym czasie będzie w stanie określić jego przyszłość. Twoim zadaniem jest pomóc mu w tym.

Po drugie, jeśli dziecko wiedziało, czego chce. Na przykład marzę o astrofizyce na uniwersytecie w Moskwie. Oczywiście zadanie nie jest proste, ale warto szanować pragnienie dziecka i dać mu możliwość gruntownego przygotowania się do przyjęcia i spełnienia swojego marzenia.

Jakie specjały są otwarte po dziewiątej klasie

Pomyślałeś i przyszedłeś do negatywnej odpowiedzi na pytanie, czy pójść do 10 klasy. Rok szkolny 2016 przyciąga uczestników masową atrakcyjną ofertą. W rzeczywistości możesz wybrać dowolną z istniejących zawodów i uzyskać dyplom średniej specjalności. Ale jeśli nie wiesz, od czego zacząć, oferujemy Ci listę najbardziej popularnych zawodów do tej pory:

 • Manager;
 • Aptekarz;
 • Księgowy;
 • Programista;
 • Ekonomista;
 • Administrator;
 • Cukiernia;
 • Cook;
 • Fryzjer;
 • Specjalista w dziedzinie reklamy;
 • Sprzedawca-konsultant;
 • Kosmetolog;
 • Pedagog;
 • Pielęgniarka;
 • Projektant;
 • Ślusarz;
 • Budowniczy;
 • Spawarka;
 • Operator komputera.

Wszystkie wyżej wymienione specjały są dostępne dla absolwentów 9. klasy, a ponadto są bardzo potrzebne.

Jak wybrać instytucję edukacyjną?

Ostatnią rzeczą do zrobienia po podjęciu decyzji o odpowiedzi na pytanie: "Czy muszę iść do 10. klasy?" – wybierz odpowiednią instytucję edukacyjną. Do tego potrzebujesz:

 1. Zrób listę wszystkich dostępnych po ukończeniu 9. klasy instytucji.
 2. Dowiedz się, kiedy instytucje edukacyjne mają otwarty dzień.
 3. Wizyta z każdym dzieckiem, najlepiej w otwarty dzień.
 4. Dowiedz się o dostępności swojej specjalności, warunkach przyjęcia i dalszej edukacji.

Po rozmowie z dzieckiem pożądane jest wybranie nie jednego, ale kilku instytucji edukacyjnych i przedstawienie im dokumentów. To znacznie zwiększy szanse na przyjęcie, ponieważ zdarza się, że w jednej uczelni konkurencja jest znacznie wyższa niż w innych.

Wnioski

Czy warto przejść do 10 klasy? Odpowiedź zależy od samego dziecka, jego planów i preferencji, sukcesu treningowego. Rodzice mogą pomóc tylko w dokonaniu właściwego wyboru, ważąc razem z nim wszystkie zalety i wady wybranej opcji, wybrać odpowiednią instytucję edukacyjną lub profil klasowy. Ważne jest, aby nie zapominać, że pod wieloma względami zależy to od przyszłego losu twojego syna lub córki. Należy również pamiętać, że szkolenie wyższe można zawsze uzyskać później, jeśli jest taka potrzeba.