545 Shares 8141 views

Jaguar: królowie zwierzęcia

W tropikalnych lasach Ameryki Środkowej i Południowej, jaguar mieszka – zwierzę czczony przez wielu starożytnych ludów. Jaguar szanowany, czczony był uważany za przodka rodzaju i jaguar skin od czasów starożytnych była uważana za znak nie tylko Wysoka pozycja i zdolność do wpływania na losy ludzi i narodu. To pojęcie Jaguar jako polubozhestvah był z punktu widzenia starożytnych, jest uzasadnione. Ten majestatyczny predator zawsze wiąże się z mitologii w nocy, ciemnych sił. Aztekowie przeciwny jego orła jako symbol słońca. Jak słońce i księżyc są zawsze w konfrontacji, a jaguar orzeł to ciągła walka, Indianie wierzyli. Według legendy, szaman, kiedy opuścił swoje ciało, zamienił się w jaguara. Dlatego sądzono, że przed niebezpieczeństwem może nawet uratować malowane jaguar. Zwierzę od dawna była przedmiotem kultu. Ponadto, jeśli starożytni Egipcjanie portretował ludzi z głowami ptaków i krokodyli, amerykańskich Indian – z głowami jaguarów. Być może nie ma bardziej dostosowany drapieżnika niż zwierzę. Jaguar doskonale widzi w nocy, nawet lepiej niż w ciągu dnia. Dlatego zawsze wiąże się z ciemności nocy i magii, a także życie, dziki i nieokiełznany. Fakt, że szczęka z jaguar jest tak silny, że można go łatwo przegryźć szylkretem.

Jaguar – zwierzę z rodziny kotów, dlatego ma podobne nawyki. Ma silne, muskularne ciało, gęste włosy, a kolor może się różnić od piaszczystej żółtego do brązowego. Pomimo faktu, że na pierwszy rzut oka. Miejsca jaguar znajdują się całkowicie losowo, tak nie jest. Nie trzeba dodawać, plamka jest rozdarty czarny lub pierścień semiring w którym: – czarne kropki. Jeśli wpiszesz „jaguar zwierząt fotografii” zapytania, zobaczysz, że zwierzę nie jest całkowicie pokryta plamami i ma paski brzuch i łapy. Interesującą rzeczą jest to, że słynny czarnej pantery – jaguar, który z jakiegoś powodu nastąpiła mutacja w jednym z genów odpowiedzialnych za kolor.

Jaguar – samotnik zwierzę. On zawsze poluje samotnie w pewnej dziedzinie. Samica z młodymi może zajmować obszar 25 km, a mężczyźni – do 100 km. Jaguar – burza wszystkich zwierząt, ponieważ dosłownie zjada wszystko co się rusza i może łatwo zabić człowieka. Mimo to, wdzięku drapieżnik preferuje jako kopytnych posiłku, chociaż może rozpocząć polowanie na tapiry, żółwi i innych zwierząt. Osobliwością Jaguar, że choć nie jeść cały łup na raz, nie Rzuca go, jak lwy, i ciągnie na gałęziach drzew.

W przeciwieństwie do innych zwierząt, jaguar ma żadnego dobrze zdefiniowane lęgowym. W związku z tym, że wszystko zależy od samicy. Jaguar ciąża trwa 100 dni. Kocięta mieszkają z matką 6 tygodni w gabinecie, a następnie rozpocząć polowanie razem aż do czasu znalezienia ich własnym terytorium. Teraz jaguary jest coraz mniej. Wylesianie, ludzka ekspansja na siedliska tych wielkich kotów nie przyczyniają się do reprodukcji. Ponadto nie poprawi sytuacji i kłusowników polujących jaguary ze względu na ich piękne futra i ostrych kłów. W celu utrzymania populacji, Jaguar został wymieniony jako zagrożone.

Jaguar – wynikiem długiego procesu ewolucji i adaptacji do środowiska, więc w lesie Amazon nie jest Mu równy myśliwych.