603 Shares 7361 views

Budynek Gazpromu w Sankt Petersburgu. „Centrum Lahti”

Petersburg dziś imponująca konstrukcja może być postrzegane przez wiele kilometrów – z praktycznie każdym końcu miasta w odpowiedniej punktu widzenia. Projekt był początkowo planowany w bezpośrednim sąsiedztwie centrum miasta, było w 2011 roku przeniósł się na obszarze północno-zachodniej części miasta Sankt Petersburg, w Zatoce Fińskiej, i został nazwany „Lahti Center.” Adres "Gazprom" budynku w Petersburgu – Lahti Prospect, 2, 3 ….


Integracja z miejskiego krajobrazu

Warto pamiętać, że oryginalny kompleks został umieszczony w obszarze Krasnogvardeysky przy ujściu Okhta ale burzliwej reakcji publicznej, stanowisko UNESCO i inne czynniki przyczyniły się do przeniesienia budowy w Bay Area. Główną przeszkodą był niespójność „Gazprom” wysokość budynków w Petersburgu istniejących przepisów zagospodarowania przestrzennego, z powodu tego, co potencjalny dominuje miasto ostro kontrastuje z obiektami dziedzictwa kulturowego 18-19 th stulecia. W latach 2008-2009 w Petersburgu odbyło się szereg spotkań i innych działań mających na celu anulowanie projektu. Stanowisko uczestników było zapewnienie, że „centrum Lahti” w przypadku budowy zniszczy wizerunek miasta.

W rezultacie zdecydowano się na budowę kompleksu w dzielnicy Primorsky, z dala od historycznego centrum. Na wysokości obszaru „centrum Lahti” nie przeszkadza nikomu, jako twórcy projektu sugerowali wprowadzenie tak dużego kompleksu w okolicy z dużą działkę powinien dać impuls do rozwoju infrastruktury dzielnicy Primorsky.

Obiektów w centrum kompozycji

Obszar przyszłego centrum społecznej i gospodarczej z stowarzyszonych budynków będzie ponad 400 tysięcy metrów kwadratowych, z czego jedna trzecia zajmie powierzchnię biurową.

Jako część „Lahti Center” w Petersburgu planowane kulturalnych i handlowych przestrzeń, naukowe, edukacyjne, ośrodki medyczne i kongresowych, hal sportowych, obszar panoramiczny i inne udogodnienia.

Dużą uwagę przywiązuje się do komponentu środowiskowego projektu. Wokół wieżowca przydzielona przestrzeń pod zielonej strefie, w połączeniu z parkiem tras pieszych 300 rocznica Petersburg. Istnieją specjalne sposoby utylizacji śmieci i odpadów na miejscu, a cały teren jest zbudowany na miejscu w usuwaniu piasku magazyn przemysłowy, który sam w sobie przyczynia się do poprawy stanu środowiska naturalnego.

Do tej pory, wysokość „centrum Lahti” to ponad 340 metrów, a do „sufit” jest jeszcze daleko. Wcześniej, najwyższy budynek w mieście, oprócz wieży, znajduje się wieża „Lider”, znajduje się w pobliżu stacji metra „Moskovskaya”. To ma wysokość tylko niespełna 150 metrów i ma ponad dwa razy niższe niż w budynkach w trakcie budowy „Gazprom”.

sytuacja na drogach

Aktywna budowa „Gazprom” budynku w Petersburgu trwa już od około pięciu lat i powinny być w pełni zakończona w drugiej połowie 2018 roku. W tym czasie wszystkie potencjalne problemy z transportem i stworzenia niezbędnej infrastruktury należy się zająć.

W dającej się przewidzieć przyszłości, w odległości krótkiego spaceru od kompleksu planowana jest budowa stacji metra. Wstępnie, musi być uruchomiony do 2025 roku. Ponadto, możliwość dodatkowego peronu kolejowego na jednym z istniejących linii, a także wprowadzenie dodatkowych pociągów w godzinach szczytu.

Wzdłuż Zatoki Fińskiej będzie przedłużyć ścieżkę rowerową, a dla kierowców, aby uniknąć korków, stworzy nową linię.

skuteczność

Wiadomym jest, że budynek z unikalną architekturą nie daje stu procent powierzchni użytkowej. W przypadku budynku „Gazpromu w Sankt Petersburgu” zostaną wykorzystane miejsca leżące poniżej wysokości 400 metrów. Iglica będzie „do zamieszkania” i służyć celom estetycznym, tworząc wizualną integralność kompleksu i tworzące pojęcia kapitału kulturowego innego charakteru. Przypomnijmy, że całkowita wysokość kompleksu 462 metrów.

Położenie budynku z dala od historycznego centrum miasta ma wiele zalet logistycznych. Z jednej strony, jest to dostępne dla parkingu przestrzeni i tworzenie dodatkowych elementów infrastruktury, az drugiej strony – optymalizacja sytuacji transportowej, która z pewnością komplikuje, gdy umieszczenie kompleks przy ujściu Okhta, który był pierwotnie przeznaczony.

Ponieważ tradycyjnie przepływu samochodów na autostradzie Primorsky skierowanej do centrum miasta rano i wieczorem – powrót ruch w kierunku „centrum Lahti” będzie w opozycji do rdzenia. Przyczynia się to do centralnego rozładunku lub w każdym razie nie potęgować problem ruchu.

bezpieczeństwo

Po wydarzeniach z 11 września 2001 roku w Nowym Jorku, kwestia wiarygodności i stabilności wysokich budynków w nagłych wzrosła szczególnie ostro. Budynek „Gazprom” w Petersburgu został zaprojektowany w taki sposób, że rdzeń żelbetowej konstrukcji wytrzymać obciążenie nawet do zniszczenia dziesięciu filarów obwodzie zewnętrznym. Jednocześnie nie cierpią na wygląd budynku lub skuteczności wykorzystania wolnej przestrzeni.

Podczas budowy wszystkich czynników, taki czy inny sposób wpłynąć na bezpieczeństwo eksploatacji centrum były brane pod uwagę. Stabilność budynku na iłów Petersburg jest ponad dwa tysiące długość Pile 65 metrów, problem oblodzenia nachylonej powierzchni, a górna część wieży osiąga iglicę ustanawiające specjalny system grzewczy, który jest niezwykle ważny pod względem SPb. W „centrum” w Lahti pożaru i dymu zapewnia specjalną strefę bezpieczeństwa i unosi do ewakuacji ludzi z wyższych pięter. Będzie on używany i specjalny system utylizacji odpadów. Dzięki niej, zmniejszenie emisji dwutlenku węgla, a eksportowane objętość odpadów zmniejsza się o zamówienia w stosunku do tradycyjnych metod utylizacji.

Konkludując

Budynek „Gazprom” w Petersburgu stał się sławny, zanim jeszcze na budowę części nadziemnej – dzięki technologii wykorzystywanych przez wylanie fundamentu, „Lahti Center” udało się dostać do Księgi Rekordów Guinnessa. Terminy obiektu pozostają niezmienione, a od połowy 2018 roku kompleks powinien już miłe dla oka Petersburgers i gości. Nowy symbol Petersburgu, wydaje się, że udało się stać.