699 Shares 8506 views

Co to jest rozdzielczość HD?

wideo HD to wysokiej rozdzielczości nagrania z wyższą rozdzielczością niż standardowe. W tym przypadku, nie ma jednoznacznej definicji dotyczących jakości HD. Jaka jest rozdzielczość odpowiada to, w zależności od regionu. Na przykład w Ameryce Północnej tradycyjnie dowolnego pliku wideo, który zawiera ponad 480 linii poziomych, uznano, nagrywanie w wysokiej rozdzielczości. W Europie, to musiało być więcej niż 570 takich jednostek. Obecnie jednak dane te są znacznie wyższe.


Nagrywania z HD rozdzielczości, mogą mieć różne źródła: masy lub bezpośredniego satelitę broadcast, cyfrowej telewizji kablowej, tarcze (Cd), aparaty cyfrowe, zawartość internetu, a najnowsza generacja konsol do gier. Większość komputerów są w stanie odtworzyć wideo w technologii VGA, DVI i / lub HDMI.

standardem Blu-ray Disc optyczny może zapewnić wystarczającą ilość miejsca do przechowywania kilku godzin nagrań o wysokiej rozdzielczości. Digital Versatile i DVD (4,7 GB lub 8,5 GB zapisu dwustronny) najlepiej grał na ekranach, które są mniejsze niż 36 cali (91 cm), ponieważ nie mogą one często obsługują wyższe rozdzielczości HD (domyślnie dzisiejsze standardy) ,

W zależności od dostępnego pasma i liczby części optymalnego formatu transmisji wideo jest albo 720p / 24 klatek na sekundę, czyli 1080 P / 24. Niektóre kraje i inne standardy – jest stosowany w 25 lub nawet 30 klatek na sekundę. Wcześniej, podczas korzystania z taśmy wideo zastosowano 480 lub 576 pikseli. Zapisy te mogą być konwertowane do formatu 720 p, ale to formatowanie mogą zniekształcać obraz lub wymagać filtrowanie, które faktycznie obniża jakość sygnału wyjściowego. Format wideo HDTV ma już HD rozdzielczości 720 lub 1080 pkt.

Zgodnie z ogólnymi parametrami, format 720 jest bardziej dokładny i szybki, ponieważ podczas odtwarzania klatek stopniowo załadowany. Standardowa 1080, w przeciwieństwie do tego, wykorzystuje skanowanie z przeplotem, a tym samym może zmniejszyć szybkość przesyłania wideo. Z tego powodu, o rozdzielczości 720 p, jest zazwyczaj używany do pobierania filmów z internetu lub do oglądania w internecie, 1080 P – do nagrywania płyt w technologii Blu-ray.

Ilość Video Streaming przeznaczona do przeglądania online lub pobrania w Internecie, rośnie z każdym dniem. Pomimo faktu , że te pliki są zalecane jako nagrania o wysokiej rozdzielczości, nie można twierdzić, że mają HD rozdzielczości. Z powodu silnej kompresji obrazu i szczegółowo wyprodukowanej przez tych formatów, ich jakość jest o wiele mniejsza i często gorsze od DVD-Video.

Ponadto, coraz większa liczba producentów oferuje produkty kamer z możliwością nagrywania wideo High Definition. W tym przypadku, HD-rozdzielczość to konieczne, ponieważ zdarzenie nagrała kamera wideo w niektórych przypadkach może odgrywać znaczącą rolę. Rozwiązanie to zapewnia odpowiednią barwę i szybkości klatek. Należy jednak pamiętać , że te filmy wymaga odpowiedniej ilości miejsca.

Dziś niektóre konsole do gier obsługuje gry z obrazem w 1080 p. Możliwość ta została natychmiast ocenione pozytywnie. Oprócz poprawy wizualnej jakości gry, użytkownicy mogą również przesłać lub przekazać HD-filmów i klipów wideo za pośrednictwem PlayStation Network. PlayStation 3 może również odtwarzać Blu-ray, HD, które zawierają dane.