314 Shares 8755 views

Wasilij Żyrow: sposób życia, osiągnięcia sportowe

Szkoła Kazachstanu boksu zawsze słynie z rzemieślników. Do tej pory żywym tego przykładem jest gwiazdą ringu Giennadij Gołowkin, ten, którego nazwa kręci wiele bokserów z całego świata. Jednak w tym artykule nie mówimy o tym, a także o człowieku, który jest zapewne odkrywca Ameryki jako mekka boksu Kazachów. Nazywa Wasilij Żyrow. To jest teraz znana osoba zrobiła tylko ogromną drogę i był w stanie odwiedzić sportem na świecie, o mistrzowski pas wśród specjalistów.


narodziny

Wasilij Żyrow urodził się 4 kwietnia 1974 roku w regionie Karaganda z Kazachstanu SSR (miasta Balkhash). Narodowość – rosyjski. Boks zaczął w 1986 roku w dziale, który pracuje w miejscowej szkole zawodowej. Jego pierwszym trenerem był Aleksandr Iwanowicz Apachinsky będąc zaszczycony trener Republiki.

osiągnięcia młodzieży

Mistrz sportów Wasilij Żyrow rozpoczęła się w 1990 roku. W rok później został zaproszony do młodzieżowej reprezentacji Związku Radzieckiego.

Mistrzostwa Europy 1992 odbyło się w Edynburgu, w Szkocji, gdzie Jirov zdobył pierwsze miejsce, przemawiając w kategorii do 74 kg. W tym samym roku, po raz pierwszy zdobył mistrzostwo Kazachstanu, który później wygrał trzy razy więcej. Takie osiągnięcia nie mogły pozostać niezauważone do zarządzania sportowego, a on był już zaproszony w zespole dorosłych.

Przejście na nowy poziom

Rok 1993 był dla Bazyli jest również bardzo udany. Wygrał turniej CIS i zdobył brązowy medal mistrzostw świata, które odbyło się w Tampere w Finlandii. Jego kategoria wagowa była wtedy średnia.

W następnym roku, Jirov przeniósł się do wyższej kategorii (81 kg) i było w stanie podjąć brązowy medal igrzysk azjatyckich i azjatyckiej mistrzostw. Ale, oczywiście, najbardziej uderzające sportowców wyczynowych były Igrzyska Olimpijskie w Atlancie (1996), który zdobył tak przekonująco, że otrzymał Puchar Vala Barkera.

Podsumowanie na amatorskim boksie Wasilij Żyrow spędził dwieście siedemnaście walk, z których wyszedł zwycięsko w dwieście siedem.

Przebieg pracy zawodowej

Status profesjonalny Jirov było w 1997 roku. Dla spektakli, wybrał pierwszej wagi ciężkiej.

W pierwszym roku występów w ringu zawodowym przyniósł mu 14 zwycięstw. Wskutek sprincie w maju 1998 Wasilij dostał szansę, po raz pierwszy w odniesieniu do siebie, wprowadź tytuł walki Rich La Montana. Walka trwała cały zarezerwowany dla tych dwunastu rund, które doprowadziły do rodem z Kazachstanu zdobył pas Interkontynentalny.

Rok później, Tłuszcze wygrywa Onebo Maksime, a tym samym zyskuje wolne Continental Americas mistrz.

kariera szczyt

Życie pokazało, że głównym walka Vasiliya Zhirova w swojej karierze miała miejsce 05 czerwca 1999, kiedy spotkał się z Arturom Uilyamsom. To była walka o tytuł mistrza świata (IBF). Walka zakończyła się w siódmej rundzie zwycięstwo kazachskiej. Przez trzy lata, Wasilij obronił tytuł na tle innych pretendentów roszczeń aż 26 kwietnia 2003 roku nie spotkać się z James Toney, który stracił na punkty.

Poruszanie się w kategorii ciężkiej

Na początku 2004 roku, Wasilij Żyrow, którego biografia w tym czasie składała się z wielu walk, podjął decyzję, aby przenieść się do nowego podziału dla siebie. Jego pierwszym przeciwnikiem był Dzho Mezi w tym czasie jednym z najbardziej obiecujących wojowników. Walka odbyła się 13 marca 2004 roku i zakończył się wysoce wątpliwe i mało przekonującym zwycięstwem dla amerykańskiego orzeczenia z wynikiem 94-93. I to pomimo faktu, że tłuszcze trzykroć wysłanego przeciwnika na płótnie.

W sumie w tej kategorii kazachski lekkoatleta z korzeni słowiańskich spędził pięć walk. Dwa z nich wygrał, dwa przegrał, jeden zakończył się remisem, po czym postanowił wrócić do swojej wagi.

Ostatnia walka w karierze tłuszczowej był 17 października 2009.

ciekawostki

Wiadomym jest, że wszyscy mistrzowie świata boksu są w ich życiu poprzez trudności w trakcie procesu treningowego. Tłuszcz nie jest wyjątkiem. Trener z zamiarem opracowania Basil prędkości cechy uczynił go uruchomić korytarzem, począwszy od owczarka niemieckiego. To jest droga bokser nauczył się bardzo szybko biegać. sportowiec idolami byli Muhammad Ali i Rey Leonard.

Na edukację Basil – gazoelektrosvarschik.

Wśród wielbicieli talentu Jirov zawiera takie gwiazdy Hollywood, jak Johnny Depp i Mikki Rurk, którzy wielokrotnie przyszedł aktywnie kibicować mu podczas walk prowadzonych na amerykańskiej ziemi.

Ponadto, zgodnie z sportowca, najbardziej radosne wydarzenie dla niego był przyjazd prezydenta Kazachstanu Nursułtan Nazarbajew w walce, że Basil wygrał na ojczystej ziemi. Po walce bokser miał okazję osobiście interakcji z pierwszej osoby w państwie.

dzisiaj życie

Wielu mistrzów świata w boksie po wycofaniu się z upadku sportu z „posiadacza”, ale nie tłuszcze.

Były mistrz teraz mieszka w Ameryce i jest zaangażowany w działalność coachingowych. Poza tym, on jest podniesienie jego dwóch synów (Nicholas i Jacob), które aktywnie pływać w basenie. Czy wybiorą w przyszłości ścieżki ojca? Choć nie jest znana. Wasilij Żyrow jak sam mówi, boks – to nie jest ten rodzaj aktywności, który mógłby polecić swoim dzieciom.

On sam przyszedł ze Związku Radzieckiego, teraz pomaga ludziom utrzymać sprawność fizyczną, poprawia ich odżywiania, uczy samoobrony. Również w planach, trzyma otwarciu siłownię w Los Angeles. Po tylu latach ogromnych obciążeń tłuszczów stała wegetarianinem, a zajmuje się również energia, która jest całkowicie nieszkodliwe dla człowieka.