736 Shares 5039 views

tkanina azbest. Charakterystyka i zastosowanie

Azbest – unikalny materiał budowlany, który nie ma sobie równych w swoich właściwościach. Jego odporność na ciepło jest bardzo wysoki – do 500 stopni. Budynek jest najczęściej używany biały azbest.


Zakres zastosowania

Materiał stosowany do poprawy wytrzymałości cementu do wytwarzania arkuszy, rur żaroodpornych i trwałe, kamieni. Azbest jest powszechnie stosowany podczas tworzenia elementów, aby zwiększyć ich trwałość. Jego zastosowanie w hamulcach aktywny jako elementu odpornego na tarcie, a także przy produkcji asfaltu. Stosowanie azbestu jest popularny w przemyśle jako materiał do filtracji. On jest wypełniacz w tworzywach sztucznych, a centra złomowania.

wyroby azbestowe

Wyroby z azbestu mają doskonałą izolację, izolacji cieplnej i właściwości ognioodporne. Przede wszystkim są one wykorzystywane w przemyśle do nawiązywania połączeń zgrzewanych i jako ochrona ogneizolyatsionnoy. Dane są tak wysokie, że są zalecane do stosowania w obszarach łatwopalnych izolatora. Należy zauważyć, że azbest i jego pochodne mają większy zakres zastosowań.

W przemyśle stalowym wyrobów azbestowych stosowanych do produkcji rur i przewodów parowych. ATi stosowany do izolacji cieplnej, i materiału okładziny do szycia odzieży do celów specjalnych, i wiele innych produktów przeznaczonych do stosowania w przemyśle.

Wstęgę włókniny azbestu produkcji stosuje się również do izolacji cieplnej. Jest stosowany przede wszystkim do izolacji gorących powierzchniach może wytrzymywać temperatury do 400 ° C. W celu wyodrębnienia i pary przewodów i innych gorących powierzchniach wykorzystywanych asbobumaga elastyczna. Ona również wykonany na bazie azbestu.

Azbest tkaniny: Redakcyjne i typy

Oprócz włóknin nie są tkaniny z włókna azbestowego z wiskozy, włókna szklanego lub nici bawełnianych. Tego rodzaju materiały zwane są Azbest tkaniny (tkaniny azbest) GOST (6102-94). Ponownie, główną cechą – izolacja. Takiej tkaniny szyte ubrania dla pracowników zatrudnionych w produkcji wysoką temperaturę, sklepów i ognia.

Asbotkan (tkaniny azbest) jest szeroko stosowany do izolacji pieców i innych urządzeń grzewczych. Takie tkaniny są bardzo skuteczne podczas gaszenia pożarów i małe ogniska substancji nie zdolnych do spalania w zależności od techniki środowiska.

Azbest tkaniny: Specyfikacje

Na tego rodzaju materiału jest zwarta tkanina. To nie jest toksyczny. Ta cecha jest bardzo ważna podczas szycia odzieży. Trwałość materiału, nie tracąc wszystkie cechy od 5 do 10 lat.

Należy zauważyć, że tkanina azbest jest stosowany nie tylko w kombinezonach do szycia, ale również w produkcji gumowanej tkaniny i asbotekstolitov.

Istnieją specjalne rodzaje azbestu tkaniny, które są przeznaczone do stosowania w lotnictwie.

Pomimo faktu, że Asbotkan nietoksyczne środki ostrożności nadal trzeba zachować ostrożność podczas pracy z nimi. Fakt, że są one za pomocą mogą uwalniać do środowiska pyłem azbestu. Ona z kolei, posiadających wpływ fibrogeniczną, mogą gromadzić się w płucach. Dlatego też sklep, w którym praca jest Asbotkan muszą być wyposażone w dobry system wentylacji i wszystkich pracowników – używać środków ochrony osobistej.

Obecnie tkanina azbest jest produkowany w dużej ilości i szerokiej gamy gatunków, klas, z różnymi właściwościami i są stosowane w różnych dziedzinach.

Właściwości tkanin azbestowych

Tkaniny z włókien azbestowych mają szereg następujących zalet.

Po pierwsze, są wysoka wytrzymałość. Po drugie, długowieczne. Po trzecie, są one odporne na zużycie. Po czwarte, mają wysoką ochronę przed gorącem i ogniem. I piąty, zachowują swoje właściwości w wysokich temperaturach.

Dane dotyczące środowiska tkaniny azbestowe

Azbest tkanina ma dobrą kontrolę jakości i spełniają normy i zasady ustanowione w kraju.

Włókna Asbotkan można łatwo podzielić na mniejsze. Wpływ na organizm bezpośrednio pyłu azbestu, która mieści się w nim przez inhalację. To może doprowadzić do wielu chorób, takich jak rak płuc lub złośliwy wysięk i jamy brzusznej. Dlatego jest bardzo ważne podczas pracy z tkaninami ostrożności, jako bardziej bezpieczna wymiana azbestu nie można znaleźć. Takie cechy nie tylko ten materiał. Ale jego droższe odpowiedniki nadal niższa od jego właściwości na jego właściwości mechaniczne.

W celu zmniejszenia ryzyka wdychania pyłu azbestowego, wyroby z tego materiału mogą być malowane lub zacisnąć folię, a rzeczy, które nie zostały poddane działaniu środka konserwującego, to lepiej, aby nie wdrażać w miejscach o dobrej wymianie powietrza.