434 Shares 6340 views

Krwawa tragedia miejscowości Oradour-sur-Glane (Francja)

Czerwca 1944 był dla wsi śmiertelnym. Wieś, która została zniszczona przez hitlerowców, uznany symbol jednego z najgorszych przestępstw popełnionych na ziemi francuskiej. „City-męczennika”, jak nazywano go w ciągu 50 lat, jest całkowicie zniszczony, a resztki pozostawione jako pamięć o tych strasznych wydarzeń dla potomności, oświadczył Memorial Centre.


informacje historyczne

Oradour-sur-Glane – duch wieś, poniósł z powodu absurdalnego wypadku. Historia dawany wsi, którego imię tłumaczy się z łaciny jako „kaplicy”, został przerwany po masakrze wszystkich jego mieszkańców. 10 czerwca 1944 w miejscowości wszedł okupanta jednostkę bojową elita SS.

Rozkaz nazistów żądni bogactwa, generał Heinz Lammerding, sklep 500 kg złota skradzionego w celowej, która oficjalnie za bezpieczne dla dokumentów poufnych. Odpowiedzialny za sztabach major Otto Dickman razem z szefem od dawna myśli o tym, jak dostarczyć wielkie skarby w Niemczech.

Śmierć wojennych i zaginionych złota

Obawiali się bombardowania, które niszczą cenny ładunek i ich towarzyszy. Ponadto, przyjaciół dręczy myśl, że w domu, bardzo niewielu ludzi można ufać szlachetnym kruszcu. Po zapoznaniu się z nowym porządkiem podniesionego w Normandii spotkać aliantów hitlerowcy decydują się ukryć ogromną fortunę. Ciężki celową było poruszające się po oddzielnych trasach i strzeżone jego opancerzony z żołnierzami.

Nikt nie spodziewał się, że spotkanie z bojowników francuskiego ruchu oporu, ale to wciąż stało. Sześć wojskowy zaatakował Niemców zgnieciony wszystkie swoje maszyny, w wyniku uboju życia był tylko jeden niemiecki żołnierz, który odkrył w celowej zamiast archiwum dokumentuje ogromną fortunę. Bez myślenia, że grzebie się sztabki złota w ziemi.

absurdalne nieporozumienie

Ogólne dowiedział się o śmierci nazistów i utraty majątku, która dałaby mu wygodną starość, nie posiadał się ze złości. Usłyszał raporty, które w centrum francuskiego ruchu oporu była wioska Oradour-sur-Glane. To tam od razu wysyła oddziały karne, nieświadomy, że nazwy pomieszane. Fakt, że był w pobliżu miejscowości Oradour-sur-Vayres, w którym obóz partyzancki jest naprawdę znajduje.

przerwana cisza

Przytulna wioska Oradour-sur-Glane (Francja), znajduje się w malowniczej okolicy, zawsze uważana była za najcichsze obszar całego kraju. Dziwnego, że walka, która miała miejsce w pobliżu, nie ma wpływu na sposób życia mieszkańców, nie ma wśród partyzantów. Ludzie spokojnie doprowadził rolnictwa, modlił się i odpoczywał, a jeśli nie ma wojny i nie było śladu. Sweetheart sielanka zamieniła się w krwawą tragedią, która pamięta i nadal.

Postanowieniem Lammerdingu nie spodziewa mieszkańców przemoc miejscowości Oradour-sur-Glane o 4 rano przyniósł do głównego placu. Żołnierzy elitarnego pułku SS splądrowane domy i zabili zwierząt gospodarskich. Wszystkie domy z wyjątkiem jednego, w którym przesłuchań i tortur, zostały wysadzone. Ogólne popełnione zbrodnie, twierdząc, aby powiedzieć, gdzie jego złoto zostało ukryte. Nie rozumiem miejscowych ludzi oskarżonych o kolaborację z francuskiego ruchu oporu, a potem, zgodnie z zeznaniami tych nielicznych, którzy przeżyli, rozpętało się piekło.

straszna tragedia

Wiadomo, że na początku masakry w miejscowości Oradour-sur-Glane było 642 mieszkańców i 6 nastolatków z sąsiedniej wsi, który przyszedł odwiedzić. Wszyscy mężczyźni barbarzyńcy nazistowscy zawieziono do stodoły po pożarze karabinu maszynowego z tych, którzy przeżyli, oblał benzyną i podpalono. Sześciu mężczyzn przeżył straszną tragedię, byli w stanie wydostać się z płomieni spiekoty.

Kobiety i małe dzieci zebrane w opuszczonym kościele, a po chwili drewniana konstrukcja została w płomieniach. Ci, którzy próbowali skakać przez okna były kręcone w punkcie pustym przedziale. Zdając sobie sprawę z jednego rozbitka, który spadł z górnej części ciała, podejmują wszelkie karabinów maszynowych. Kobieta, która zmarła w 1988 roku, spędził większość swojego życia w szpitalu dla psychicznie chorych.

historyczny pomnik

Ci, którzy przeżyli, nie zdecydowała się odbudować naziści zniszczyli wioskę Oradour-sur-Glane (zdjęcie poniżej), a także odbudować nową lokalizację w pobliżu ruin.

Zniszczony wsi, zachowując ten sam wygląd, w którym opuścił Niemców, a teraz wygląda okropnie: Koszy z plamami krwi zabitych, spalone szkielety starych samochodów, ich właściciele doświadczyli zabawki dla dzieci stały się wyciszyć przypomnieniem straszliwego ucisku, co wydarzyło się w małej miejscowości. Ci, którzy byli na takich pomników poświęconych tragedii ostatniej wojny, nigdy nie zapomni jej zniekształcone oblicze.

Ghost town od Oradour-sur-Glane (Francja) Zdjęcie ruin, które przynosi prawdziwą grozę we wszystkich, którzy przychodzą, aby oddać hołd ofiarom II wojny światowej, na zawsze pozostanie symbolem hitlerowskiego barbarzyństwa.