231 Shares 4895 views

Jak zrobić gołąbki: kilka przydatnych wskazówek i podpowiedzi

gołąbki są pyszne, pożywne i zrównoważony posiłek, którego historia sięga kilku wieków. Jego nazwisko pojawiło się w 18. wieku – w czasie popularne francuskie przysmaki były palone gołębie. Ponieważ w naszym kraju jeść ptaki te nie zostały przyjęte, a danie jest bardzo zainteresowani naszymi rodakami w kuchni rosyjskiej obejmuje tak zwanych „fałszywych gołębie”, składający się z mięsa mielonego i liściach kapusty. Od tego czasu to trwało długo, a gołąbki, i do dziś jest uważany za jednego z najbardziej ulubionych i popularnych potraw w Rosji.


Każda szanująca się gospodyni musi wiedzieć, jak zrobić gołąbki. Istnieje wiele receptur, wiąże się z wykorzystaniem różnych dodatków i składników. A tylko liść kapusty pozostaje niezmienione, a podstawowym składnikiem tego dania. Na jej zmiękczanie natychmiast po zagotowaniu zaleca się odeprzeć dużych żył specjalnego młotka lub drewnianą motykę. Dokonaj liście mogą także miękkie, umieszczając głowy kapusty, fabrycznie zapakowane w plastikowej torbie w zamrażalniku przez około jeden dzień. Po rozmrożeniu, staje się miękka i delikatna.

Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak szybko i łatwo zrobić gołąbki, należy zwrócić uwagę na kilka zmodyfikowanej receptury.

To nie wymaga pacjenta i starannie owinąć farszu w liście kapusty.

Więc jak zrobić leniwe gołąbki? oznacza to, że z mieszaniny posiekanej kapusty z głównych składników, a mianowicie mięsa, marchew, cebula, ryż itd.

Utworzenie mieszaniny małych pasztecików i gotować je na patelni, można uzyskać bardzo smaczne, a jednocześnie proste danie.

Dajmy kilka wskazówek, jak zrobić gołąbki:

  • Do przygotowania potraw, można użyć niemal dowolny farsz, z wyjątkiem ryb. Może on stanowić mieszaninę różnych rodzajów mięsa w różnych proporcjach. Oczywiście, najbardziej wyśmienite nadziewane mięso pochodzące z mięsa wołowego, mięsa wieprzowego gruntu w stosunku 1: 1.
  • Umieścić na każdej nadziewane kapustą na małym kawałku masła, można przymocować do naczyń szczególną miękkość i łagodniejszy smak.
  • Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak zrobić gołąbki na świątecznym stole, spróbuj zgasić je na poduszce roślinnego. Warzywa przyniesie w naczyniu dodatkowym soczystości i jasności. Użyj pomidory, marchew, papryka, cebula, swoje ulubione warzywa, zioła i przyprawy. Wystarczy pokroić składniki na małe kawałki i umieścić je na patelni nagrzanego ze śmietaną lub olejem słonecznikowym. Można również rozprzestrzeniać warzywa warstwami, ale potem powinniśmy zacząć z marchwi. Opcjonalnie można dodać je do poduszki i różnych mięs, kiełbasy lub szynki. Podsolit go do smaku, położyć na wierzchu nadziewane kapustą i dusić do miękkości, pokryte. Aby nagrać warzywa, trzeba okresowo wlać na patelnię trochę wody. To danie nie będzie zawstydzony ubiegać się o świątecznym stole.
  • Do gaszenia kapustę można korzystać z najbardziej dania odmiany: patelnię z grubym dnem, głębokiej patelni, naczynia do pieczenia, a nawet pieczenia.
  • Aby potrawa bardziej pikantny smak wody podczas gaszenia zamiast tego można dodać wino wytrawne, jabłko, winogron lub sok pomidorowy.

Teraz, gdy wiesz, jak zrobić Gołąbki jego specjalność.