525 Shares 9557 views

Co jeśli wentylator jest zawsze uruchomiony: przyczyny, sposoby rozwiązywania problemów i zalecenia

Wewnątrz samochodu istnieje wiele ważnych elementów oraz tego, jak dobrze pracują zależy od jakości urządzenia jako całości. Jednym z nich – z układem chłodzenia. Często zdarza się, że w niektórych modelach są stale działa wentylator. Nie jest to bardzo dobry znak. Niewystarczające chłodzenie silnika może doprowadzić do przegrzania silnika – a to z kolei może doprowadzić do właściciela dużą sumę do remontu. Ale jeśli wiesz, przyczyn takiej pracy w układzie chłodzenia, można szybko określić, gdzie ukryte usterki i naprawić. Aby znaleźć uszkodzenie, nie trzeba specjalnej wiedzy i umiejętności. Z tym poradzi sobie nawet początkujący. Nie ma zbyt wielu powodów, dlaczego stale pracującego wentylatora chłodzącego.


Zasada wentylatorze układu chłodzenia

Jednym z powodów, że wentylator może pracować w sposób ciągły lub często przełączane, leży w zasadę działania systemu. Wentylator pracuje na specjalny zespół czujników. On jest hodowana w dolnej części chłodnicy. Czujnik ten jest odpowiedzialny za wskaźniki temperatury płynu chłodzącego. Jeśli jest więcej niż trzeba, a następnie uruchamia wentylator chłodnicy. Gdy ostrza obracają się utworzyć dodatkowy strumień powietrza w powietrzu. Pomaga to w celu obniżenia temperatury czynnika chłodzącego, które następnie przechodzą przez kanały w silniku. wentylator ciągle funkcjonuje tylko w przypadku silników, które w jakiś sposób przegrzania. Aby uniknąć poważnych problemów, konieczne jest, aby natychmiast reagować na ten problem.

termostat

Silnik może się przegrzać powodu awarii termostatu. Często zdarza się, że mechanizm ten element jest zablokowany. Wentylator z kolei ma obowiązek odpowiedzieć. Termostat Sam pozostaje otwarte tylko do połowy. W rezultacie, płyn chłodzący nie może skutecznie usuwają ciepło z silnika, ponieważ jego ruch jest spowalniany przez system. Gdy jednostka napędowa jest przegrzany, a wzrasta temperatura płynu chłodzącego, czujnik reaguje na to wydarzenie i uruchamia wentylator. Często taki problemem dla właścicieli „Opel Astra” samochodów – stale działa wentylator. A problem jest rozwiązany poprzez wymianę termostatu.

Jak sprawdzić termostat układu chłodzenia

Przetestuj to jest dość proste. W tym celu konieczne jest, aby uruchomić silnik i rozgrzać go do takich temperatur, kiedy zawory mechanizm zadziała. Sprawdź progu temperatury może być bezpośrednio na podwoziu. Zwykle jest to 72 lub 80 stopni. Następnie trzeba sprawdzić temperaturę dolnej i górnej dyszy. Jeśli oba mają w przybliżeniu taką samą temperaturę, to powód, wentylator pracuje w sposób ciągły, nie znaleziono. Zalecane jest, aby dokładnie sprawdzić zawór termostatu po demontażu. Naprawa urządzenia bezużyteczne (łatwiej i taniej jest kupić nową). Nawiasem mówiąc, jeśli ten element jest usuwany, to można sprawdzić bez konieczności instalacji w samochodzie. W tym termostat jest umieszczony w pojemniku z wodą, który jest następnie ogrzewany. Według wzrośnie, zawór powinien otwierać. Jeśli tak nie jest, że urządzenie jest w porządku.

Pompa z układu

Czasami powodem, że wentylator jest zawsze działa i nie wyłącza się, pompa wody. Temperatura płynu chłodzącego w chłodnicy wzrasta, ponieważ prędkość jego ruchu jest spowolniony. Kiedy płyn wpływa do chłodzenia koncentratu płynu chłodzącego po prostu nie ma czasu do ochłodzenia do pożądanej temperatury, a przeznaczone do następnej rundy. Ciecz ogrzewa się jeszcze bardziej. Gdy pompa jest jakoś działa, Alarmy mogą informować fanów. Jeżeli pompa jest całkowicie uszkodzony, wówczas silnik natychmiast zacznie się gotować – to zwykle zaczynają się z poważnymi problemami i kosztownych napraw.

awaria pompy

Często pompa nie powiedzie się nagle. Początkowo, pompa dostarcza różne sygnały awarii – na przykład, w sposób ciągły działa wentylator chłodzący silnika i często włączone.

Główną przyczyną niewydolności łożyska pompy jest uważany – jest zablokowany lub uszkodzony. Fakt, że pompa nie jest w porządku, mogą być zrozumiane przez charakterystyczny dźwięk spod maski. Są one podobne do wycia lub pukanie. Dźwięki te można usłyszeć nawet na biegu jałowym. Początkujący kierowcy często nie zwracają uwagi na te odgłosy. Pompa Stookey przyjęte do uszkodzenia wałka rozrządu. Aby wyeliminować pęknięcia wymienić pompę. W zależności od modelu, można zainstalować tylko przednią część pompy i wymienić łożysko.

Punktowane kanały chłodzące

silnik często poddawane pererevu powodu przeciążenia w układzie chłodzenia. Sytuację komplikuje fakt, że jest to dość trudne do zdiagnozowania problemu. Dlatego też, jeśli wentylator pracuje w sposób ciągły lub jest włączony szybszy niż normalnie, bez nadmiernego zmywania SOD kanałów. W większości przypadków działania te są więcej niż wystarczająco, aby uczynić wszystko działa poprawnie. Ponadto, eksperci nie zalecają ograniczone do spłukiwania, ale dodatkowo dmuchane chłodnicy.

Jak czyścić układ chłodzenia

Podczas czyszczenia układu chłodzenia i kanały grzejników również zmienione i przeciw zamarzaniu. Aby wykonać mycie, spuścić stary przeciw zamarzaniu potrzeby. A następnie wlać do układu wystarczająco bogaty w roztworze na bazie kwasu cytrynowego. Ta ludowa zaradzić skuteczne, ale istnieją różne dodatki płynne. Następnie należy uruchomić silnik – tak że samochód powinien pracować przez 30 minut. To wystarczy, aby dokładnie wyczyścić wszystkie kanały. Następnie można zagłuszyć silnik i spuścić mieszankę czyszczącą, a na końcu wlać świeży przeciw zamarzaniu. Często w taki sposób, który nie może całkowicie rozwiązuje problemy związane z systemem chłodzenia w przypadku zabrudzenia.

Zapchany radiator

Właściciele samochodów z doświadczenia wiemy, że grzejnik jest zainstalowany w przedniej części samochodu. Podczas jazdy jest wdmuchiwane przez wiatr z powietrza ulicznego. Ponadto, jest to niezbędne do chłodnicy cały brud i kurz drogowy. Na elemencie gromadzi topoli puch, pióra i więcej. W miarę upływu czasu, wszystkie te śmieci zatkane wewnątrz płyty, a tym samym zmniejszenie wydajności wymiany ciepła. Przepływ powietrza chłodzi licznik zły przeciw zamarzaniu. Że ogrzewa się i wentylator pracuje zawsze.

Jak wypłukać grzejnika

Aby zaradzić tej sytuacji i aby chronić silnik przed przegrzaniem destrukcyjne, zaleca się oczyścić element. W większości nowoczesnych samochodów należy najpierw zdemontować część, ale często można czyścić bez demontażu. Eksperci zalecają wykonywanie czyszczenia przy użyciu zwykłej wody. Najlepszy ze wszystkich, jeśli jest podawany za pomocą węża. Czasami ma to sens, aby oczyścić komórki szczotka do grzejników i dopiero po praniu. Często, procedura ta jest w połączeniu z nadmuchem grzejnika sprężonym powietrzem.

Powietrze uwięzione w układzie chłodzenia

Dla właścicieli samochodów doświadczony kieszenie powietrzne – nie jest tajemnicą. Powstają one z powodu jakiegoś błędu w procesie wymiany chłodziwa. Również przyczyny nieszczelności w systemie. Przeciw zamarzaniu nie może równomiernie ciepło. Prowadzi to do niestabilności w wentylatorze. On często włączone lub nawet pracować bez przerwy – radiator nagrzewa płyn chłodzący. Przed wyjęciem wtyczki te same, sprawdzić system pod kątem wycieków. Jeśli okazało się, to powinny one zostać usunięte. Następnie należy wyjąć korek. Wymaga to sprężarkę. W przepustnicy wirowano jedną rurę, która doprowadza ciecz. Następnie na szyjce zbiornika wyrównawczego jest podłączony i uruchamia dopływ powietrza sprężarki. Dwie lub trzy minuty wystarczą, aby pozostawić wszystkie korki.

Problemy z czujnikiem temperatury

Jeśli wentylator pracuje w sposób ciągły w 2107, jest często to wina czujnik temperatury radiatora jak benzyna i automatyczny wtryskiwacz. W większości przypadków po prostu jest w stanie zamkniętym. Jeśli objawy są takie, a następnie sprawdzić czas, w którym wentylator i porównując temperaturę, gdy jest on włączony do normy. Jeżeli dane są mniejsze wówczas problem ten może być rozwiązany przez zastąpienie łatwo czujnik.

Ocieplenia w zimie

Wielu kierowców w okresie zimowym próbuje ocieplić radiator – uważa się, że ponieważ silnik nagrzeje się szybciej i pozwoli zaoszczędzić paliwo. Jednak w trakcie wzrostu temperatury odwilż. Jeśli zainstalowana jest grzałka, silnik nie będzie mógł być skutecznie chłodzony. To może być odpowiedź na pytanie, dlaczego cały czas pracuje wentylator chłodzący radiator. Ale jest to rzadka przyczyna.

podsumować

Tak więc, jednym z najbardziej popularnych powodów wentylator jest niestabilny, można zidentyfikować problemy z elektroniką. To, co większość właścicieli samochodów skarżą się na specjalistycznych forach. Wiele rozwiązać ten błąd czujników zamienne i bezpieczniki. I to pomaga. W połowie przypadków problem można rozwiązać poprzez zastąpienie termostat. Jako że sytuacja może ulec poprawie poprzez czyszczenie chłodnicy. Problemy zdarzyć na wszelkich samochodów, właściciele ten temat obawy samochodów „Ford Focus”. Stale pracuje wentylator chłodzący i luksusowe samochody. Ważne jest, aby zauważyć ten problem, w przeciwnym razie może to doprowadzić do katastrofalnych skutków. Kiedy przegrzany silnik może tylko pomóc remont z wymianą głowicy cylindrów, cylindry, tłoki i innych komponentów.