853 Shares 4643 views

Jak usunąć McAfee z systemu

Teraz korzystanie z oprogramowania antywirusowego stał się tak powszechne jak instalacja sterownika w urządzeniu. Żaden z komputera użytkownika, które dotyczą ochrony ich informacji cyfrowej, nie będzie działać bez ochrony przed złośliwym oprogramowaniem. Oczywiście, każda reguła istnieją wyjątki: komputer może być używany bez takiej ochrony, jeśli nie ma wymiany informacji ze świata zewnętrznego.

Współczesne wirusy komputerowe stają się coraz bardziej „inteligentne”, używają różnych metod maskowania śladów ich pobytu w systemie, region kodujący jego kodu oprogramowania, nawet załadowany część siebie z globalnej sieci. Jest dość oczywiste, że program antywirusowy powinien odpowiadać „ducha czasów”, a aby móc złapać złośliwego oprogramowania.

Istnieje wiele firm zajmujących się tworzeniem aplikacji antywirusowych. Jeden z nich – słynny amerykański McAfee. Założona w 1987 roku, był niegdyś powszechnie znany jako zainstalowane odpowiednie oprogramowanie kolejną linię Win 9x. Żył do 2010 roku, produkując nawet kompleksową ochronę Internet Security klasy. W sierpniu, dziesiąty rok kupił Intel.

Niestety, użytkownicy często pojawia się pytanie, w jaki sposób usunąć McAfee. Problemy z usunięciem produktu „cierpi” Wielu producentów (takie same Dr.Web). Na przykład, osoba, która chce się dowiedzieć, jak usunąć program antywirusowy McAfee, wiem, że to wystarczy, aby przejść do panelu sterowania windose i wybrać instalację i usuwanie programów. W liście do określenia McAfee wystarczy i kliknij „Usuń”. Jest to standardowy sposób, nie zawsze daje pożądane rezultaty, ponieważ gdy próbuję zainstalować oprogramowanie antywirusowe innych przedsiębiorstw stwierdzono, że usunięcie nie jest przeprowadzane całkowicie. Przypadający na pytanie, w jaki sposób, aby całkowicie usunąć McAfee, szukać odpowiedzi w internecie.

Przy okazji, oprócz tych „resztek”, czasami tylko deinstalator nie uruchamia lub pojawi się komunikat o błędzie. Ci, którzy szukają sposobu, jak usunąć McAfee, odtąd możemy nie zaleca się stosowanie standardowego mechanizmu do usuwania programów windose i bardziej funkcjonalne, na przykład, utool (Uninstall Tool), skanowanie rejestru dla „pozostałości”.

Tak więc, jeżeli standardowe środki nie rozwiążą kwestię jak usunąć McAfee, powinna ona być z witryny McAfee pobranie specjalnego narzędzia do usuwania – MCPR.exe. Kliknij dwukrotnie ikonę (naciśnięcie) lewy przycisk myszy na pobrany plik, aby go uruchomić. Ważne: Win Vista i nowsze systemy należy umieścić kursor na plik prawym przyciskiem myszy i wybierz polecenie Uruchom jako administrator.

W oknie, które się pojawi, kliknij przycisk Dalej, a następnie sprawdzić, aby potwierdzić ich akceptację warunków (Zgadzam się). Następny wybrać wyświetlony kod zabezpieczający (względów bezpieczeństwa) oraz przycisk Dalej na dole. Po zakończeniu użyteczności będzie konieczne ponowne uruchomienie komputera. małe okno zostanie wyświetlony odpowiedni komunikat w języku angielskim i dwa przyciski – odmowa i potwierdź.

Czasami opiszemy poniżej nie może dowiedzieć się, jak usunąć McAfee. Powodem jest to, że różne wersje usuwanie użyteczność. W niektórych przypadkach, część nie jest odtwarzany komunikaty przy starcie poprzez podwójne kliknięcie, minut czekać, podczas gdy program analizuje stan systemu i szuka szczątków zapisów McAfee, komunikat wysyłany do użytkownika instruowania restart – «Reboot wymagane …» (konieczność wdrożenia perezaruzki), prowadzone w całości objętość. W rzeczywistości, nauczyć się pracy z narzędziem mogą nawet osoby bez doświadczenia. Głównym problemem – English interfejs i, oczywiście, żadne komunikaty w języku rosyjskim. Ale z drugiej strony, wszystko jest intuicyjna i nie sprawia trudności.

Po wykonaniu usunięcie jest przydatna do skanowania rejestru systemowego programu CCleaner (lub podobne), która wyeliminuje ewentualne błędy. Pozostaje wybrać inne rozwiązanie antywirusowe i zainstalować go na komputerze.