309 Shares 7038 views

Kosmonauta Władimir Titow: biografia, osiągnięcia i ciekawostki

Cosmos pory dla zwykłych obywateli. To ogromna przestrzeń, ludzie próbowali podbić wiele lat. Opracowany wrażliwych technologii i paliwa, aby wreszcie jeden dzień, aby iść w otwartej przestrzeni. Każdy zna Jurija Gagarina, Strzałka psy Belka i, oczywiście, Władimir Titow Georgievich – radziecki i rosyjski kosmonauta. Ten wielki człowiek, który pozostanie nie tylko w Rosji, ale także w historii świata.

Władimir Titow: Biografia i Rodzina

Urodził się na początku dziewiętnaście czterdzieści siódmego roku – pierwszego stycznia. Jego ojciec, George V., udział w Wielkiej Wojnie Ojczyźnianej, a to był pułkownikiem. On zawsze nauczał jego syn odwaga, męstwo. Jego wysiłki nie poszły na marne dla chłopca.

Władimir Titow po zakończeniu dziesiątej klasie postanowił wprowadzić Wyższej Szkoły Lotniczej w mieście Czernihów. Chciał zatrzymać się, aby dowiedzieć się, gdzie się urodził, tak aby nie opuścić rodzinę. Pod koniec tej szkoły w siedemdziesiątego roku Titow on otrzymał specjalność to nie tylko pilot, ale także inżynierem. W następstwie, wstąpił na Uniwersytet Marksizmu-leninizmu na wieczorne zajęcia i pomyślnie ukończył w siedemdziesięciu czwartą.

Wykwalifikowany oficer zarządzanie walki Władimir Titow Georgievich otrzymał na koniec różnicy w dziale korespondencji BBA Gagarin. To było w Nineteen Eighty-siódmego roku.

Tutaj jest tak ogromna era Soviet biografia edukacyjna. Władimir Titow był astronauta od roku siedemdziesiąt szóstej, łącząc szkolenia i badania. Przeszedł cały przebieg szkoleń ogólnych przestrzeni. W tych kursach uczył latać na kosmicznych, takich jak „The World” i „Salute”.

Pierwszy lot Titow

W dziewiętnastu osiemdziesiąt trzecim roku, złożył swój długo oczekiwany pierwszy lot Titov Vladimir Georgievich. Astronauta poleciał w nieskończonej wielkości inżynier lotu i badacz Strekalov astronautów Serebrova. Zdałem lot dwudziestego kwietnia. Władimir Titow był dowódcą oddziału, a „Sojuz T-8”.

Podczas lotu zaplanowano do dokowania ich statek z kompleksu orbitalnego, a na pokładzie produkować badań naukowych, medycznych, biologicznych i technicznych. Ale administracja Center, zdecydowano się zrezygnować z doku, ponieważ nie było istotnych różnic w podejściu do kompleksu „Salyut-7”.

niebezpieczne początek

We wrześniu Strekalov Titow i przygotowanie do następnego lotu, wszystko było normalne, nikt nie spodziewał się żadnych niespodzianek, a jeszcze bardziej z możliwych kłopotów. W ciągu zaledwie kilku sekund, zanim statek z niesamowitą prędkością pędzić po niebie, nie było pożaru w wyrzutni. System ratownictwie pracował tam, ratując życie dwóch kosmonautów. Urządzenie z ludźmi na dole, blisko pola startowego. Ten lot może być prawdziwa tragedia dla całego Związku Radzieckiego.

Rok na orbicie

Po nieudanej premiery Władimir Titow, od czterech lat czekają na lot. Moja druga podróż do gwiazd astronauta do dwudziestego pierwszego dnia grudnia osiemdziesiąt siedem. Został mianowany dowódcą statku kosmicznego „Sojuz TM-4”. Władimir Titow, kosmonauta Monar i badacz Levchenko poszedł do miejsca do dokowania z kompleksem „Mir”. Titow czele w tej skomplikowanej ekspedycji naukowej, która była trzecia. Podczas swojego pobytu w skomplikowanej pracy na dużą skalę eksperymentów i obserwacji, przyjmując, że została przeprowadzona została wykonana misje odwiedzin. Władimir Titow podczas jego pobytu na stacji trzy razy spacewalks.

W listopadzie osiemdziesiąt osiem „pokój” wziął francuską załogą na pokładzie. Trzy tygodnie astronauci pracowali razem, ale nadszedł czas, aby wrócić na Ziemię. Więc Titow i Monaro ustawić pierwszy światowy rekord przebywania w przestrzeni kosmicznej na orbicie Ziemi. Odstęp od czasu rozpoczęcia minut wrócić na Ziemię było trzysta sześćdziesiąt pięć dni, dwadzieścia dwie godziny trzydzieści osiem minut i pięćdziesiąt siedem sekund. Astronauci wrócili do domu, też, dwudziestego pierwszego grudnia, jak się zaczęło.

Bohater Związku Radzieckiego

W Związku Radzieckim, nowego bohatera – Vladimir Georgievich Titow. Osiągnąć ten astronauta na dłuższy pobyt w przestrzeni badanego i otrzymał tytuł Bohatera. Za ich odwagę podczas ekspedycji i bohaterstwie Titow został wyróżniony Orderem Lenina i medalem „Gold Star”. Te nagrody Vladimir zdobył uczciwe życie, ryzykując swoje życie, a dowodzący oddziałem.

Stan Titova statusu

Choć Titow miał cały rok, aby móc Ziemię i udać się na wyprawę w kosmos, miał już pełną rodzinę: żona Aleksandra, córka Marina i 1202 roku syn George. Małżeństwo, oczywiście, zasmucony, aby dowiedzieć się, że za rok rozstać się z ukochanego męża, ale był dumny z nim i jego pracy. Moja córka bardzo brakowało jej ojca, wyciągnął kosmiczne przez okno, gdzie jej ojciec był macha. Reprezentowała że jest w niebie, tuż nad ich domu, i nigdy ich nie widzi. Rodzina Vladimir bardzo, że kocha swoją żonę i dzieci. Dla nich, stara się być bohaterem, a nie tylko w przestrzeni, ale także w domu, jako przykład dla swojego syna i dumy dla jej córki.

Władimir Titow było przykro, że jego ojciec nie widział go latające i osiągnięcia, nie mógł być szczęśliwy dla jego syna. Gieorgij Titow zmarł na długo przed pierwszym lotem syna, w sześćdziesiątym pierwszym roku. Vladimir mówi, że wszystko, co udało mu się osiągnąć w życiu i przestrzeni – jest to zasługą ojca, jego prawidłowego wychowania syna. Papież do George zawsze był przykładem. Kolejny mały chłopiec uwielbiałem Vladimir rozważyć fotografię wojskową ojca. Powiedział, że kiedy dorośnie, będzie również stać się bohaterem i pułkownik.

Matka też zawsze wspierał ulubionego syna. Dała mu całe ciepło i życzliwość, ucząc dziecko uczciwości i porządku. Vladimir wspierał matkę po śmierci swego ojca, był u jej boku w najsmutniejszych chwilach. Kiedy syn został wyróżniony na lot i heroizmu podczas wyprawy, matka nie mogła powstrzymać łez radości i dumy.

Żona też cały czas wspierany przez Vladimir, był tolerancyjny wobec jego częstych i długich nieobecności, czekając z pracy do domu. Poparła Vladimir, kiedy nagle wystąpiły awarie doświadczonych i nie spać w nocy, podczas gdy jej mąż był w kosmosie.

kolejne loty

Po jego grand-letniego pobytu na orbicie ponownie za lata czekających na lot radzieckiego kosmonauty Titow Władimir Georgievich. Biografia jego lot stał się bogaty po upadku. Dziewięćdziesiąt sekund lat od Titow przygotowywał się do lotu na amerykańskim statku kosmicznym na programie międzynarodowym. Szkolenie to odbyło się w centrum NASA w Teksasie, znowu z dala od domu.

Trzeci lot nie była bardzo długa, zajęło trzecie do dnia jedenastego listopada dziewięćdziesiąt pięć. W tym momencie Władimir Titow nie miało miejsca od ponad siedmiu lat. Udał się do eksperta w lotach wahadłowców. Zgodnie z zaplanowanym programem, z powodzeniem rendezvoused z kompleksu „Mir” i zbliżył się na odległość dziesięciu metrów.

Następny, czwarty lot Władimir Titow wykonany transfer do końca września dziewięćdziesiąt siedem. Plan był do dokowania z „Mir” kompleksu, i zrobili to z powodzeniem. Października Titow poszła w kosmos na pokładzie promu.

Dwudziesty w sierpniu i dziewięćdziesiąt osiem płk Gieorgij Titow zrezygnował. Ale nie siedzieć w bujanym fotelu, spotkanie starość, i poszedł do pracy na rzecz przestrzeni kosmicznej dalej. Po Titow wycofał się z oddziałem wojska i wyjechał do pracy jako lider w zakresie zarządzania programami pilotażowych. Z dziewięćdziesiątego dziewiątego roku został mianowany dyrektorem w dużej międzynarodowej firmie w przestrzeni WNP i Rosji.

Vladimir Georgievich Titow: osiągnięcia

Ten uhonorowany astronauta i wielki człowiek zyskał uznanie na całym świecie. Otrzymał tytuł Bohatera Związku Radzieckiego, Bułgaria otrzymała w zarządzeniu Dimitrova Georgiya, w Afganistanie, został odznaczony „Sun of Freedom”, we Francji – kolejność „Legii Honorowej”, a dwa Order Lenina i medal „Red Star”. Ponadto, Władimir Titow ma dwa medale „Space Flight”. Nagrody te przyznawane są astronautów w NASA.