199 Shares 8481 views

Rzucanie broni. Throwing Axe. Noże do rzucania – zdjęcie

Rzucona broń – broń, która jest w stanie uderzając wroga bez bezpośredniego kontaktu z napastnikiem, który jest w pewnej odległości. Jest to głównie zimno, z wyjątkiem granatów. Działanie takiej broni oparte na wykorzystaniu siły ciężkości, siły mięśni, sprężystych właściwości materiału i energii rozciągnięty lub włókien skręconych.


klasyfikacja

Krawędziach rzuca broń, w zależności od jego funkcji można podzielić na trzy grupy.

1. Warunkowe rzucanie. Jest broni konwencjonalnej, które nie są przeznaczone bezpośrednio do rzucania, ale przystosowane do walk. Tak więc w razie potrzeby można go wykorzystać jako materiał pędny. Na przykład, topór bojowy, włócznię lub nóż.

2. Klasyczny rzucanie. Są to proste urządzenia, które pozwalają, wykorzystujące zasadę przedłużenia dźwigni, zwiększenie zdolności przełomową iw rezultacie, zakres lotu. Na przykład, zawiesia, łuk i crossbow t. D.

3. Rzucanie broni. Należą do nich próbki, które zostały opracowane specjalnie dla tego celu. Jako wyjątek od tej broni może być używany w walce wręcz. Na przykład, noże do rzucania (podano w artykule fotografii) i sztyletów lotki, talerze itd. D. trzecią grupę stanowią wielkiej różnorodności, to jest, i poświęcić ten artykuł.

nóż rtęć

Merkury noże do rzucania (na zdjęciu poniżej) podniósł fale popularnych mitów perfekcji. Każdy wie, że są one zawsze latające ostrza do przodu. Zasada działania tej broni jest to, że jest wydrążony wewnątrz całym. W trzecim wnęka jest wypełniona rtęci, powietrze jest usuwane. Rzucać nożem, trzymając rączkę. W czasie rtęci huśtawka rozprasza się pod wpływem siły odśrodkowej w momencie wydania broni osiągnie do końca wnęki w rejonie wierzchołka. W wyniku tego, tarcza otrzymuje dodatkowy impuls, który stabilizuje lotu. Rzucać nożem w odległości 4-5 metrów, to zaczyna przytłaczać. Szerokie rozpowszechnienie broni nie otrzymała ze względu na duże rozmiary i wysokie koszty.

Wschód – delikatna sprawa

W dawnych czasach też stosować noże do rzucania, ale był używany do stabilizacji kępki piór lub pasa rag. Maksymalna odległość użycie takiej broni jest 8-10 metrów. Metoda ta była bardzo popularna na Wschodzie. Był używany do małych ostrzy, strzałki, która jest zaciśnięta pomiędzy kciukiem a palcem wskazującym i rzucił żadnego punktu zamachu przodu. Mogą one zostać zabite tylko w przypadku, gdy spożywane na broń zadaje truciznę. Strzałki wykorzystywane głównie do tego ostrze odwrócić uwagę wroga, były skuteczne tylko na krótkich dystansach. Bardziej poważny rodzaj broni są chińskie rzutki rzucanie i widelec – drewniany uchwyt, który kończy się masywnych uchwytów. Taka broń nie mają stabilny, uderzył dokładność zależy tylko od umiejętności jego właściciela.

Kolejny typ, który uważamy za broń ninja do rzucania – płyta.

Syaken

Japoński płytki wystające zróżnicowane pod względem wielkości i wygląd podobny do gwiazdy promieniście ostrza promieni. Ich kształt jest podyktowana zarówno symbolikę funkcjonalną i mistycznego. Meta syakeny z odległości około 6-10 metrów, w następujący sposób: w poziomie i w pionie od piersi z głowicy. Gwiazdek, w zależności od przeznaczenia różnią się waga i rozmiar. Więc zapalić małą metalową płytkę średnica z odległości 2-4 metrów tylko w obliczu wroga, by odwrócić uwagę lub wywołać odruch strachu. Największe gwiazdy mogą być wyrzucane na odległość 15-20 metrów, ale celem powinno być przyzwoite, w przeciwnym razie nie będzie mała szansa. Zwykle otwór jest w środku syakena do produktu nie wypacza się podczas procesu hartowania.

czakra

To starożytne indyjskie Sikhowie rzucając broń. Jest pierścień stalowy, który jest zaostrzony w ostrości z ostrzami na zewnętrznej krawędzi. Średnica takiej płyty – 12-30 cm. Większość małych gwiazdek rzucanie Chakra rzucony poziomo przez szczypanie pomiędzy kciukiem a palcem wskazującym, co czyni je przed- ruch obrotowy wokół osi. Średnia wielkość czakry toczyć odpoczynek na palcem nad głową, a duże – na wskazującym i środkowym.

Afrykańskie noże do rzucania

Jest to bardzo niezwykła broń – aby jasno określić, jak to wygląda, nie jest łatwe. Pocisk ten ma szerokie płytki z brązu, głęboko podzielono na pięć dzień cztery z nich szlifowane i kształcie sierpa, jest dołączony do piątego krótki uchwyt. W Afryce Zachodniej, te bronie są nazywane „Hung Munga”, aw środku – „Gangata”. Eksperci nie może odnosić się do każdej grupy i postanowił zadzwonić do terminu „rzucanie żelazo.” Wymiary ostrza aż 30×40 centymetrów. Jest to przydatne do napędu, ale również może być używany jako osi w walce wręcz.

Broń ta była podstawą projektu „Agat” rzucanie nożem, które są ładowane z wojskowych sił specjalnych. Jego ostrze składa się z trzech części, dwóch z nich, które są na krawędzi, po kliknięciu na menu rozwijanego pod kątem 90 stopni w stosunku do środka. W górnej części uchwytu i naostrzone.

rzucanie ax

Te bronie są szeroko stosowane we wszystkich częściach świata, ale najbardziej znane tomahawki, które były używane przez Indian Ameryki Północnej. Dziś wyrzucanie takiej broni w Stanach Zjednoczonych stała się niemal sportem narodowym. Na przykład, niektóre rzemieślnik może wyciąć z odległości 8 metrów zapałek. Specjalna umiejętność rzucania osiach jednocześnie cztery – dwie w każdej ręce. W tym przypadku jeden tomahawki para wbity cel uchwyty w dół, a druga w górę.

Throwing Axe w Rosji

Na dalekiej północy kraju sztuką rzucania osie są również wysoko cenione. I stało się nawet w oficjalnym programie krajowym par sportowych z skoki przez krzyż ustalone kolejnych saniach i nakidyvaniem lasso rogi zwierzęcia. Jednak w rosyjskiej części walki rzutu toporem brakuje, konkurować wyłącznie rzuty na odległość. Powodem jest to, że często nie jest to sytuacja, gdy myśliwi są na różnych stronach rzeki, i aby utrzymać ciepło, są zmuszeni do przeniesienia się do siebie, to „ratowanie” siekierę. Liczby w tym samym czasie są imponujące: 120 metrów nie są już rekord.

ponownie tomahawki

Ale wracając do Tomahawk. To rzucanie AX posiada standardowy kształcie ostrza: toporoobraznoe lub (ekonomiczna) lub walka „francuską” (zwany również „espantonnym”). Nowoczesne tomahawk nazywa Wietnam, ponieważ został zaprojektowany w 1966 roku dla jednostek specjalnych armii Stanów Zjednoczonych, uczestniczył w wojnie w Wietnamie. Broń ta nabyła dodatkowe ostrze-check, że jest w stanie przebić się przez baryłkę żelaza, ponadto daje dodatkową pozytywną jakość napędowe. W bliskiej odległości od broni rzut kolbą do przodu, w wyniku uchwytu tomahawkiem sterczały. Przy średniej odległości metanu ax ostrzem do przodu (robi pełny obrót), a uchwytem tkwi w dół. Długodystansowych Ax udaje się wykonać półobrót, Meta ponownie zrobił tyłek do przodu, trzymając uchwyt do góry. Każdy z odległości wybranych metodą prób i błędów sam.

Ta sama zasada występuje i rzuca małą saper łopatę, która jest praktykowana w różnych krajach. Zabawne jest to, że reklamowane w katalogu Zachodniej zimnej rosyjskich sił specjalnych broni.

australijski bumerang oczami Jules Verne

Jest to popularne na całym światowym rzucania bronią. Tam po prostu nie komponować historie o bumerang! W powieści Juliusza Verne'a pocisk wpadł w stado ptaków, niszcząc kilkanaście z nich, a następnie wrócił do rąk swego pana. Nawet wielu ekspertów w broni „kupiony” na takich opowieści. Jednak niewielu ludzi myśli o tym, że uderzenie ofiary, bumerang zmieni swoją oryginalną trajektorię i dalej swoją misję do przewidzenia po prostu niemożliwe.

prawdziwy bumerang

Okazuje się, że istnieją dwa rodzaje bumerangi – polowania i walki. Wszystkie prawdziwe pociski Australia należą do tzw bezzwrotnej umysłu. W rzeczywistości, to płaski wyrzucanie klub, który jest tworzony podczas obrotu aerodynamicznym siłą, która może utrzymać je w powietrzu i pozwala latać znacznie dalej. To rzucanie broń ma bezpośredni tor lotu. Polowanie bumerangi zwykle równej dość mocny i lekko zakrzywiona, to zwiększa zatrzymanie działania. Zwalczania tego rodzaju broni pocisku są często zaopatrzone w uchwyt lub hak. Masa bumerangu miecz 0,7-1,2 kg. Najskuteczniejszym odległość od jego zastosowania – 10-12 metrów, na granicy – 40 metrów, chociaż może latać na 180-250 metrów. Boomerang-hak, wprowadzając tarczę wroga, czepia się jego haczyk i strajków na tarczy.

Typ powracającym może służyć jako zabawka lub rozproszenia – niezbędny atrybut dla aktywnego wypoczynku. Nigdy nie są one wykorzystywane w polowaniu lub w walce. Masa pocisku 200-300 gramów. Jedno ostrze miał trochę dłużej, ze względu na to podczas lotu tworzy „osłonki efekt”, który jest nieustannie zalewa bumerang na jednej stronie. W rezultacie, on pływa po torze kołowym, a czasami można opisać osiem, w którym właściciel zabawka jest na skrzyżowaniu kręgach.

Rzucone broni w Europie

Jakoś, mówiąc o starożytnych rodzajów broni pocisku, unikając wspomnieć Europę. Naprawdę nic ciekawego tam nie wynaleziono? Jednak interesujące i godne uwagi przykłady niej istnieć. Na przykład, Rimskaja Surega. Broń ta przypomina trójząb, ma lekki uchwyt, którego długość wynosi 40 centymetrów. Meta surega obie ręce z tyłu głowy. Turcja wykorzystywane berakadi – krótki sztylet. jest on bardzo aktywnie wykorzystywane podczas tureckich podbojów w Europie. Ma postać łopatki (15-16 cm długości), która znajduje się po stronie obciążenia. Kolejne broni antyrakietowej w Europie jest czescy razy telanda z wojen husyckich. Wyglądała jak klin, do którego powrotem liny był przywiązany. Długość ostrza wynosiła 50 cm, szerokość – 10 cm, a grubość – 4 cm. Taka powłoka wirowały nad głową, trzymając się liny. Telanda wystrzelony z odległości 50 metrów, przebiła kutej zbroi i uderzyć wroga. Zakres lot jest 100-200 metrów.

Konkludując

Ten artykuł zawiera jedynie niewielką część zimnego pocisków broni planety i zrobić małą wycieczkę do historii starożytnych cywilizacji. Jednak nie należy myśleć, że ten temat jest wyczerpany. Po rozmowie o rzucanie może być bardzo długi. Należy rozumieć, że wiele próbek pojawił się na kartach historii, a następnie udał się z nimi. Wynika to z faktu, że takie bronie są często tworzone w celu przeciwdziałania konkretnego wroga. Znamiennym przykładem jest Czech telanda stworzony do zwalczania opancerzonych rycerzy. Kiedy to nie trwało, to jest do niczego, a broń. Dlatego w tych dniach, często można znaleźć jedynie wzmianki w starożytnych tekstach innej formie lub innych rodzajów broni rakietowej.