467 Shares 9799 views

Pet węże: typy. Konserwacja i pielęgnacja

Każdy chce mieć zwierzaka w domu. Ale, dziwne, jak się może wydawać, nie każdy może sobie pozwolić na zawartość pies lub kot. W większości przypadków przyczyną jest uczulenie na sierść i ślinę, ale są też inne powody.


Coraz mniej osób stara się rozpocząć papugi, chomiki i ryby. Średnia długość życia w nich nie jest zbyt wysoka, a stanie całkowicie przymocowany do PET ma już pożegnać się na zawsze z nim.

Egzotyki w domu

Ostatnio w modzie trend w domu zawierają egzotyczne lub dzikie zwierzęta: węże, fretek, tarantule i ptaszniki. Wielu ludzi to zrobić nieświadomie ulegli chęć, pragnienie, aby wyróżniać, lub po prostu pokazać swoje ekstrawagancji. W rzeczywistości, aby uzyskać te zwierzęta w mieszkaniu – poważne i bardzo ważny krok. Te „małe zwierzęta” nie są przeznaczone dla środowiska domowego, a przyszli właściciele będą musieli nie tylko stworzyć atmosferę, która jest wygodna dla życia zwierząt, ale także borykają się z wieloma niespodziankami, które na pewno pojawią się w trakcie zwierząt. Po tym wszystkim zacząć w domu egzotyczne drapieżniki, owady i gady stało się modne w ostatnim czasie, a więc nie wszystkie nawyki życia w niewoli zostały zbadane i ostrzegł.

Wąż w domu

Wciąż najbardziej popularne egzotyczne zwierzę można nazwać wąż po prawej stronie. Ci, którzy odważą się dokonać takiego zwierzaka, należy zbadać nawyki żywieniowe i zachowania węży, ich warunki życia, skonsultować się z ekspertami, serpentologami temat charakteru i treści cech każdego rodzaju i bardzo starannie rozważyć wszystkie za i przeciw, zanim pójdziesz do tego ważnego kroku. Pet węże żyć ponad 10 lat, więc trzeba być całkowicie pewien, że gady będą dostarczane należytej staranności aż do końca swoich dni.

Do aresztu domowego, eksperci zalecają rozpoczęcie nonpoisonous gadów dość mały rozmiar. Może ktoś może wydawać się odważne rzeczy zrobić, aby mieć w domu jadowitego węża, aby wytworzyć prawdziwą sensację wśród znajomych. Ale aby to zrobić jest zabronione. Bez dobrego powodu, nie przedszkole nie zapewnia na własny użytek węża jako zwierzę domowe, zwłaszcza osoby, która wcześniej miała do czynienia z wężami, nie wie, jak dbać, i nie wiem jak sobie z nimi radzić. „Debiutanci zalecane przez” bezpiecznych „małych zwierząt – 150 cm długości. Taki domowy wąż dość szybko stają się oswoić, rodzi się i rozwija się w niewoli.

Węże w domu nadal są drapieżnikami. Więc karmić ich nie mają owoce i warzywa i mięso, a przede wszystkim – świeże lub żywy. Jest to jeden z głównych powodów, dlaczego ludzie dają się na pomysł, aby mieć węża. Nie każdy jest gotowy, aby karmić spokojnie pogłaskać tusz gryzoń, nawet poświęcone, które mogą być również czyjeś zwierzę.

Najprostsze gatunki

Poszczególne nerwowego doskonale nadaje podwiązka wąż lub węże ogrodowe. Oni nie mogą karmić myszy i ryby, robaki i owady, co najważniejsze, aby przyzwyczaić się do tego cub. Są bezpretensjonalne. węże zwykle wymaga dodatkowego systemu ogrzewania w sezonie zimowym, ale tego typu można wykonać bez sztucznej ciepła. Rozpoznać węże do pończoch w skali kolorów jest trudne, ponieważ opcjach kolorystycznych istnieje wielka różnorodność, może to zrobić tylko specjalista serpentolog. Przedstawiciele takich zmian długości może zmieniać się od 50 do 150 cm.

Piękne i niebezpieczne węże

Dla tych, którzy są przyciągane do niebezpiecznych węży, mają wspaniałą alternatywę – lampropeltis. To słabo reaguje na udomowienia, ale oswoić nadal jest możliwe, jeśli uprawiane w niewoli zmeonysha. Jasny kolor ich drapieżne, przypomina jadowitego węża koralowego, Zakazane za treść domu. Na głównym odcieniach czerwonych umieszczone czarne i białe szerokie paski. Zespół wąż koralowy zamiast białego mają żółty interwały. RSS wąż królewski powinien gryzonie: myszy i szczury. Tusze mogą być zarówno mrożone i świeże. Jego długość królewski wąż może wynosić do 100 cm.

Kolejne podwójne jadowity wąż koralowy – mleko wąż. Ale, jak król, czy nie trujący. Różnice są w kolorze: kolory węża piersi ciemniejsze, bardziej niż czerwone paski bordo znajdują się mniej. Ten wąż żywi się małymi płazów i gadów i gryzoni. Żywność woli połknąć żywcem, więc dom jest lepiej karmić go pęsetą. mlekowy długość węża mieści się w zakresie od 50 cm do 150 cm.

Najpopularniejszą formą

Elaphe – kolejne gatunki węży, z których eksperci zalecają rozpoczęcie udomowienia gadów. W sumie istnieje ponad 11 gatunków, ale żyć w domu najlepiej nadaje węża kukurydzy, lub węża kukurydzy i Coluber. Węże są nazywane również węże rat, gdyż ich głównym dieta jest gryzonie tworzą władzę. Jest to najbardziej popularna odmiana węże do aresztu domowego. Węże łatwo oswoić i łatwy do opieki nad nimi. Kolory szerokiej gamy gadów. Z powodu zaburzeń genetycznych, możliwe jest, aby przejechać rodzaje i wyjście zmeonyshey niesamowite kolory. Mutacje mogą również wywołać te węże bielactwo, że wyglądała ślicznie, chociaż negatywny wpływ na zdrowie gadów. Naturalny kolor kukurydza snake – jasnoczerwony, łuski wzorzyste zawodnik ma zielonkawy kolor biały. Wszystkie inne kolory – wynikiem skrzyżowania. Węże jedzą małe zwierzęta, ptaki, płazy, jajka, połykać w całości. Wśród Coluber występuje kanibalizm. Średnia długość około 120 cm, węży.

Rad, które chcą mieć węża

  1. Terrarium dla węża musi być wyposażone w specjalne powłoki, pamięć, znamienny tym, że wąż może być ukryte, jak również tunele ruchu. Na to musi być bardziej System oświetlenia i ogrzewania. Temperatura nie powinna być zbyt niska lub zbyt wysoka, aby nie powodować oparzeń i hipotermii. Informacja ta powinna zostać wyjaśniona z hodowców przy nabywaniu węże. Niektóre gatunki polegać pionowe terrarium innych – poziome.
  2. Pet węże, podobnie jak inne zwierzęta, wymagają regularnej kontroli weterynaryjnej. Lekarz sprawdza oczu, zębów, wagi, oddychanie i bicie serca.
  3. Nabyć wąż lepiej jest nie do sklepu zoologicznego i hodowców. Mają takie same i wyjaśnić poszczególne cechy opieki gadów.
  4. Pomimo faktu, że węże domowe nie są trujące, są niebezpieczne dla ich silne i muskularne ciało, które można łatwo udusić człowieka.
  5. Lepiej karmić węża zamrożone tusz zamiast żywych gryzoni, które przenoszą choroby. Nawiasem mówiąc, czy węże mogą nosić salmonelli, więc myć ręce po każdym kontakcie ze zwierzęciem.
  6. Na takich zwierząt jako zwierzęta domowe węże, cena waha się od 3000 do 30000 rubli.