824 Shares 2744 views

Wyprodukowano w ChRL. Kraj pochodzenia – Chiny

Stosunkowo niedawno pojawiły się na wielu towarów znakowania Wyprodukowano w ChRL. Który kraj dostarcza tych produktów, ponieważ na mapie świata ma państwa o tej samej nazwie? Okazuje się, że to oznakowanie zastępuje znaną Made in China.


PRC – kraj China

Nie jest tajemnicą, że chińskie produkty są często postrzegane negatywnie, nawet uznać, że to produkty bazowe. W umysłach wielu konsumentów siedzi obsesyjno świadomość, że produkty z Chin – bardzo słaba i normom. Korzenie tych przekonań są zakorzenione w falach tanich towarów konsumpcyjnych pochodzących z Chin na półkach marketów i sklepów z końca 20. wieku. Ponadnarodowe firmy z produkcji w Chinach, zdecydował się na zmianę w percepcji konsumentów i wyeliminować związane z towarów pochodzących z tego kraju, negatywnych elementów. Tu i tam było oznakowanie Made in PRC. Kraj pochodzenia produktów, dla których istnieje taki napis, jak już rozumieć, – Chiny.

Renoma – jest taka prosta sprawa!

Skrót PRC oznacza Republiki Ludowej. Wydawałoby się, że wszystko jest mądrość. Ale jeśli myślisz o tym, zdajesz sobie sprawę, że jest to pierwsza próba w nowoczesnej historii rebranding całego państwa. Aby pozbyć nieubłaganą Stowarzyszenia że Chiny – to produkt niskiej jakości, najbardziej nowoczesne techniki komunikacji. W dzisiejszym środowisku, gdy gorączkowe tempo rozwoju wszystkich rodzajów technologii multimedialnych, techniki te działają znacznie bardziej efektywny „pranie mózgu” w państwie totalitarnym.

Należy zauważyć, że inne państwa w różnych okresach historycznych ponieśli z tego samego piętna. Na przykład, pod koniec 19 wieku Niemcy były trudności z jego etykietą Made in Germany; Produkty z Japonii (made in Japan) przez długi okres czasu w Stanach Zjednoczonych uznano normom. Ale kraje te były w stanie zmienić reputacji, który pracował przez długi czas na poprawę dla towarów eksportowych. I, na przykład, w Wielkiej Brytanii nie jest jeszcze bardzo dużo szanować własnych produktów oznakowanych Wykonane w Wielkiej Brytanii, która również opiera się na pewnych stereotypów, nawiasem mówiąc, w rzeczywistości bezpodstawne.

Czy istnieje różnica: Chiny lub ChRL? Kraj jest w rzeczywistości tylko jeden!

Z sytuacja chińskie symbole nieco dwojaki. Tak, napis Made in ChRL widać na produktach jak ponadnarodowych korporacji, których zakłady przemysłowe i fabryki znajdują się w Chinach i produkują dość wysokiej jakości produktów, a na towary wyprodukowane w Chinach w piwnicach, gdzie ludzie na stołkach lub własne kolana mistrzami różnych telefonów , ładowarki, komunikatory, szyć „markowych” ubrań przedpotopowy ręka unosi, i tak dalej. n. staje się jasne, że o żadnej poprawy jakości dba kraju produkcji. ChRL lub Chiny – różnica w rzeczywistości nie. Chińscy przedsiębiorcy i ponadnarodowe korporacje mają jeden cel – aby uniknąć negatywnych skojarzeń.

W takich operacjach trudno znaleźć logikę. Po tym wszystkim, produkty fabryczne z ChRL, wytwarzanego przez opracowana w Stanach Zjednoczonych, Europie i Japonii, ma dość dobrej jakości. Produkty te są eksportowane nie tylko w Rosji, ale także w samej Europie i Stanach Zjednoczonych. W związku z tym wydaje się, że jest bardziej logiczne, aby uporać się z produkcji i eksportu towarów podrabianych w kraju, w tym przypadku, a oznakowanie Made in PRC konsumentów będzie postrzegany lepiej. Jednak chiński rząd o jakości eksportowanych produktów jest ich poglądy.

Taka jest re-branding!

Jest dość oczywiste, że autosorsing produkcji i jej ruch w prowincji Chinach wykonuje się w nowoczesnych warunkach jest niezwykle korzystne wydarzenie dla dużych przedsiębiorstw przemysłowych. Dzięki korzyści podatkowych, oszczędzając na płace, to znacznie obniżyć koszty produkcji. Jest to także korzystne dla konsumentów – płacić, mimo wszystko, stanowi mniej. I nie jest to nowa etykieta produktu – Made in ChRL. Kraj jakoś musi radzić sobie z negatywnymi konotacjami! Dobre lub złe, to może być oceniana tylko przez liczbę korporacji, kosztem chińskich roślin rosnących własne zdolności produkcyjne. Jeśli nie brać pod uwagę charakter efemeryczny i wielkość zmian oznakowanie Made in China Made in ChRL, wynik jest, że jest to zwykła marka rebranding.

Konkludując

Amerykańska rodzina spędził ponad fascynujący eksperyment. Pewnego dnia odkrywają, że dom jest pełen chińskich produktów wykonanych, krewni postanowili porzucić wszystkie rzeczy, na które nie jest etykietą Made in China czy Made in ChRL (kraj ten jest jednym). Rodzina postanowiła w ciągu roku zrezygnować z korzystania z chińskich towarów w celu oceny stopnia realizacji produktów z Chin w ich życiu. Żyjąc tak w roku, członkowie rodziny doszedł do wniosku, że musiało stać się mądrzejszy i wydać więcej pieniędzy. Przyznali, że są one mało prawdopodobne, aby po raz kolejny wyruszyli w eksperymencie. A ty?