813 Shares 5688 views

Jak przeprowadzić zmiany biegu na motocyklu.

Większość entuzjastów samochodów nie przeszkadza trochę podróży, a na coś innego. Nie mówimy o innej marki lub modelu, jest to zupełnie inna forma transportu – motocykl. Przez mechaników samochodowych bardzo ważną rolę odgrywa prawidłowe zmiany biegów. Na motocyklu należy zwrócić większą uwagę.


Faktem jest, że silniki samochodowe składają się z wielu cylindrów, ich pojemność jest bardzo duża, jest teraz idzie na konto setek litrów i moc.

Motocykle również mają tendencję do nie więcej niż dwóch butli, więc trzeba przestrzegać takich prostych rzeczy jak odpowiedni tryb dla silnika, a także procedury zmiany biegów. W zasadzie, to nie jest trudne, jak mówią, to kwestia praktyki. Oczywiście, nie jest tak, że po prostu chcą cieszyć się szybkość i prędkość. Następnie przełączania biegów na motocyklu warto spędzać z maksymalną prędkością. Oczywiście, nie wszystkie motocykle są wyposażone obrotomierza, ale dobre „jeździec” na dźwięk można określić odpowiedni moment przełączania.

Nowoczesne rowery wyposażone są w silniki czterosuwowe, które mają maksymalny moment obrotowy przy średnich prędkościach obrotowych silnika. Ale to nie znaczy, że jest to konieczne w celu zwiększenia transmisji na nich. Nie ma takiej instrukcji, która uogólniać co najmniej dwóch sytuacji w ruchu, ponieważ wszystkie one są różne i mają obciążenie silnika i zróżnicowana. W tym przypadku, trzeba skupić się na nim. Jeśli przełącznik od pierwszego do czwartego, można zauważyć stopniowy spadek prędkości, ponieważ obciążenie jest zbyt duże, a moment obrotowy nie jest po prostu wystarczająco, aby rozproszyć. Więc nie zapomnij o takiej koncepcji jako obniżenie transmisji. Zmiany biegów na motocyklu nie jest zawsze rośnie, jest taka, że w celu zwiększenia prędkości przeciwnie niezbędne do „cofnąć”.

W tym przypadku powinien być przygotowany do gwałtownego wzrostu prędkości obrotowej silnika i doprowadzić je do normalnego stanu. Transmisja na motocyklu ostatnio ma pięć, a następnie sześć kroków, jak wcześniej było ich tylko cztery. W rezultacie – duży odstęp między przełożeniem, co ma wpływ na dynamikę przyspieszenia.

Prawidłowe zmiany biegów od rodzaju drogi motocykl jest szczególnie ważne, ponieważ tutaj odgrywa znaczącą rolę i skuteczność. Aby silnik nie „pożerał” olej, trzeba przestrzegać kilku prostych zasad, które obejmują ogrzewania do temperatury roboczej, korzystanie z wysokiej jakości benzyny, jak również prawidłowy dobór przekładni, w zależności od warunków drogowych.

Co do silników dwusuwowych, ich moment obrotowy rośnie wprost proporcjonalnie do obrotów, jak i władzy, więc logika jest prosta tutaj: im wyższa prędkość, tym lepsza dynamika rozprzestrzeniania. Naturalnie, na gospodarkę i myślę, że nie jest to konieczne. Ponadto takie układy mają szereg wad, w tym niską wydajnością, wysokim poziomie szumów, a także konieczność dłuższego układu wydechowego, gdyż rezystancja jest on częścią silnika.

Wielu właścicieli samochodów uważają, że motocykl po prostu nie jest konieczne, gdy pojazd jest dostępny. W rzeczywistości, przyjemność jazdy nie można porównywać, bo to zupełnie różne kryteria oceny.