360 Shares 4722 views

Populacja na obszarze Orenburg: ilość i skład etniczny

Ludność regionu Orenburg wynosi obecnie 1.989 mln 589 ludzi. Takie dane dla roku 2017 wynika RosStatu. Podobnie jak w całej Rosji, liczba mieszkańców miast więcej niż wiejskie. W miastach, gdzie znajduje się 60% Orenburg. W tym przypadku, gęstość zaludnienia wynosi 16 osób na kilometr kwadratowy, w zależności od tego wskaźnika, region znajduje się na 49 miejscu w kraju między obszarem Perm i regionu Nowosybirsku.

Mieszkańcy regionu Orenburg

Ludność regionu Orenburg stale spada w ostatnich latach. I aż do połowy lat 90-tych to rosła. Szczyt osiągnęła w 1996 roku, gdy region był zamieszkany przez 2,218,000 52 osób. Od tego czasu liczba ludności regionu Orenburg maleje z każdym rokiem. Przez 20 lat, spadek wyniósł około 30 tysięcy osób.

Ogólnie rzecz biorąc, dane statystyczne dotyczące tej dziedzinie w Rosji odbywa się od 1897 roku. Następnie w Orenburg i innych miastach, miasteczkach i wsiach na pytanie, jak wiele osób w regionie Orenburg, statystycy dał racjonalnie dokładnych danych liczbowych. Razem 1.600.000 145 osób zostało nagrane.

dynamika płodności

Liczba urodzeń w regionie Orenburg w populacji 1000 wynosi 14,6 osoby. Znaczący wzrost tego wskaźnika został nakreślony na początku 2000 r. Tak więc, jeśli w 1999 roku urodziła dziecko, 9,1 na tysiąc, a trzy lata później liczba ta wzrosła o ponad półtora jednostek.

Ciągły wzrost liczby urodzeń w regionie została utrzymana aż do 2010 roku, kiedy dziecko miało 14,1 na tysiąc mieszkańców. Po tym udanym roku, na przemian z nieskuteczne pod względem płodności.

Trendy w umieralności

Ogólnie rzecz biorąc, w ostatnich latach wzrasta śmiertelność regionu Orenburg. Jest to z pewnością odzwierciedlenie w jaki sposób ludności regionu Orenburg dzisiaj.

Drobiazgowe dane statystyczne dotyczące śmiertelności prowadzone od 1970 roku. Następnie, na tysiąc mieszkańców zmarło z 7,9 osoby. Od tego czasu liczba umierających rocznie wzrosła. W 2005 roku liczba ta wzrosła prawie dwukrotnie i osiągnęła już 15 i pół zgonów na tysiąc mieszkańców. W ostatnich latach, opieki zdrowotnej w regionie, jak iw całym kraju, aby zwrócić szczególną uwagę. Dlatego statystyki udało się ustabilizować. Według najnowszych danych Rosstatu w Orenburg tysięcy umiera każdego roku z 14,2 osoby.

Dzielnice regionu Orenburg

Ludność regionu Orenburg jest rozłożone na 35 okręgów. Wśród nich także istnieje liderów i maruderów w liczbie mieszkańców. Intensywność innych rozwiniętych gminach, w których nie jest produkcja przemysłowa, perspektywy rozwoju i inwestycji. Z obszarów zacofanych ludzi każdego roku opuszcza masowo w Orenburg i sąsiednich regionów.

Populacja powiatach regionu Orenburg są przeważnie maleje w ostatnich latach. Lider to powiat Pervomaisky kapitału w miejscowości Pervomaisk. Tutaj mieszka około 90 tysięcy osób. W tym przypadku, głównym obszarem gospodarki jest rozwój produkcji rolnej. Pervoymaysky specjalizuje się w mięsie i bydła mlecznego oraz rosnącego zboża. W okolicy znajduje się 18 dużych i średnich gospodarstw, a także prawie sto gospodarstw chłopskich. Są w regionie i branży. Tutaj rozwój przemysłu naftowego. Dzielnicy Pervomaisky położył około 800 kilometrów gazociągów.

Wśród maruderów wymienionych Matveyevsky District, zlokalizowanych w regionie północno-wschodnim. Tutaj mieszka tylko 11 tysięcy 209 osób. Ośrodkiem administracyjnym jest miasto Matveyevka. Obszar ten jest rozwijany tylko rolnictwo. Firmy specjalizujące się w uprawie ziemniaków i słoneczniki. Trzy spółdzielni (podobny do sowieckich kołchozach) pracują w okolicy i wielu przedsiębiorców indywidualnych.

W ogóle, region Orenburg – dynamicznie rozwijający się region rosyjskiej. Wśród regionów produkujących ropę naftową z Rosji, to czwarte miejsce. Stanowi on 4,5% całego oleju, który jest produkowany w Rosji. Nie jest zaskakujące, że jest to przemysł paliwowy jest wiodącym sektorem. Większość pól naftowych są skoncentrowane w dzielnicy Pervomaisky już wspomniano, jak również w Sorochinsk i Kurmanaevskaya.

Olej, który jest bogaty w regionie Orenburg jest zasadnicza część Wołżańskie Ural rezerw tego minerału. Rozwijać pola naftowe w tych obszarach rozpoczęły się w latach 30-tych XX wieku w pobliżu miasta Buguruslan. Dziś obszar olejowe regularnie rozszerza.

Region Miasto Orenburg

Orenburg Region miasto pod względem liczby ludności jest znacznie lepszy do obszarów wiejskich. W regionalnym centrum jest domem dla prawie 580 tysięcy osób. W sumie 21 miast regionu Orenburg.

Dużych miast, oprócz Orenburg są Orsk (235.000 mieszkańców), Novotroick (96 tysięcy) i Busuluk (85 tysięcy).

Orsk rozwój produkcji przemysłowej. Przedsiębiorstwa działają w inżynierii mechanicznej, rafinacji ropy naftowej, metalurgii metali nieżelaznych, badanie, energetyki, budownictwa i przemysłu spożywczego.

Novotroitsk gospodarka opiera się na firmach zaangażowanych w przemyśle wytwórczym, hutnictwa, przetwarzanie odpadów i złomu metali nieżelaznych, produkcja żywności. Gradoobrazujushchim jest JSC "Ural Steel". Jest to największy hutniczy połączyć.

Buzuluk w latach 60. ubiegłego wieku, aktywnie wchłania pola naftowe. Firmy nawet udało się wejść na rynek międzynarodowy, a Buzuluk zwany kapitał oleju regionu Orenburg. Jednak w ciągu ostatnich dziesięciu lat przemysł prawie nic. Zamknięty duże fabryki mebli, zakłady maszynowe budowlane zbankrutowały, przedsiębiorstw przemysłu naftowego i gazowego była kropla oleju. Dlatego Buzuluk dziś pozostaje jednym z najbardziej dotkniętych kryzysem miast w regionie.

Orenburg

Głównym ludności miejskiej regionu Orenburg koncentruje się w stolicy regionu. Tutaj znajduje się więcej niż jedna czwarta wszystkich mieszkańców tego obszaru.

Miasto zostało założone w 1743 roku na miejscu Berd Fortress. Dziś w Orenburg dobrze rozwiniętą gospodarkę. Przemysł oparty na produkcji gazu i przemysłu przetwórstwa gazu, a także obróbki metali i inżynierii mechanicznej. Działać przemysłu chemicznego, przemysłu lekkiego i spożywczego.

Musisz przeznaczyć JSC „Orenshal” unikalnej przedsiębiorstwo, które zajmuje się produkcją znanych Orenburg szale puchu, oprócz on również łączyć szale Orenburg. Firma „Dzhon Dir Rus” produkuje sprzętu rolniczego.

Od początku XXI wieku sytuacja w Orenburg ustabilizowała się po latach 90. kryzysowych. ногом связаны с успешным развитием предприятия "Газпром добыча Оренбург". Sukcesy gospodarcze miasta w nogom m związane z pomyślnego rozwoju firmy „Gazprom Orenburg górnictwa”.

Aktywna budowa nowych budynków rozpoczęła Orenburg University, były nowoczesne obiekty sportowe, kompleks etnograficzny „Narodowy Village”.

Skład ludności regionu Orenburg

Większość mieszkańców regionu Orenburg obywatelstwo rosyjskie. Ich liczba wynosi około 75%. Na drugim miejscu Tatarów – w regionie jest prawie 7,5% mieszkańców tej narodowości, w trzeciej pozycji Kazachów – prawie 6%.

Więcej niż dwa procent w regionie jest domem dla Ukraińców i Baszkirów. Nieco mniej niż dwa procent przedstawicieli narodowości Mordovian.

Liczba pozostałych mieszkańców tego obszaru nie przekracza 1%. O półtora procent populacji w ciągu ostatniego spisu odmówił wskazania obywatelstwa.

Rdzennych mieszkańców Orenburg

Początkowo, populacja regionu Orenburg powstała w wyniku Tatarów. Teraz w ich regionie istnieje około 150 tysięcy osób. Tatarzy byli pierwotnych mieszkańców Orenburg. Teraz żyją zwięźle na terenie kilku dzielnic – Abdulinsky, Buguruslan, Krasnogvardeisky, Matveevskoe, Tashlin i Sharlykskoe.

W sumie, w regionie znajduje się około 90 osady tatarskie, gdzie liczba mieszkańców tej narodowości przeważa. W tych miastach i miasteczkach języka tatarskiego jest nauczany w szkołach, 34 przedszkoli tatarski odkryto w regionie Orenburg. ponad 70 meczetów działać w regionie Orenburg.

Orenburg Baszkirzy

Ważną rolę w tworzeniu krajowego składu Orenburg Baszkirów regionie odgrywają. Większość z nich mieszka w Orenburg – około pięciu i pół tysiąca ludzi.

W Orenburg istnieje wiele pomniki poświęcone kulturze i historii narodu Bashkir. Stolicą regionu jest zabytkiem Caravanserai. Ten kompleks architektoniczny i historyczny, który został zbudowany w połowie XIX wieku. Kompleks został zbudowany na datki. To mieści rezydencję dowódcy armii Baszkirskiego. Były hotele dla Baszkirów, którzy regularnie odwiedzanych Orenburg w interesach. Kompleks sam w sobie składa się z Baszkirskiego domu ludowej i meczet. Autorem oryginalnego projektu – architekt Alexander Bryullov, który opracował stylizację głównego budynku pod tradycyjnej wiosce Baszkirskiego.

Podczas wojny domowej Caravanserai był siedzibą rządu Baszkirii. W 1917 roku, na spotkaniu, zdecydowano się na ustanowienie autonomii terytorialnej Bashkurdistan, które miało wejść i Orenburg Śląsk.