706 Shares 7294 views

Jak zrobić ścieżkę w ogrodzie z własnymi rękami?

Chodniki wprowadzają w harmonii projektu bramkowe. Prowadzą one bezpośrednio do domu, łącząc go z innymi budynkami, na przykład, z sauną, małym basenem i szklarni. Dzisiaj pokażę ci, jak zrobić ścieżkę w ogrodzie własnymi rękami. To zadanie może obsługiwać każdy. Bez specjalnych umiejętności do tego nie potrzebują.

informacje ogólne

Aby zacząć myśleć nad kształtem i stylem torze, odebrać niezbędne materiały, a dopiero potem rozpocząć na układzie strefie podmiejskiej z ich własnymi rękami. przykłady zdjęć z projektowania ogrodu można obejrzeć poniżej. Zazwyczaj budowa torów rozpocząć natychmiast po zakończeniu budowy domu i hozpostroek. Najprawdopodobniej witryna jest już utwardzone ścieżki. Mogą być używane jako podstawa do tworzenia utworów. Ważnym punktem jest natężenie przepływu właścicieli i gości domu na stronie. Od tej opcji zależy od szerokości torów w przyszłości. Dla swobodnego przepływu dwóch osób do zrobienia ścieżki o szerokości co najmniej 1 m. W innych przypadkach wystarczy mieć 60 cm.

Jak zrobić ścieżkę w ogrodzie z własnymi rękami?

1) oznaczenia. Kalibracja jest wykonywana ze taśmę drewnianych kołków i budownictwa bichevki. Najczęściej stosowana jest narzut z domu w kierunku obszarów sadzenia ogród lub rekreacyjnych. Kiedy już rozpatrywane oznakowania konturów powinien przejść w miejscu docelowym i doceniają wygodę lokalizacji.

2) Kwestia jak zrobić ścieżkę w ogrodzie z własnymi rękami, ma drugorzędne znaczenie. Najpierw trzeba przygotować grunt pod nimi. W tym celu należy usunąć z powierzchni ziemi około 30 cm od ziemi.

3) Uzyskiwanie układ podłoża. Na dnie złoża przygotowanego wcześniej umieszcza się wypełniacz. Może to być żwir, piasek lub cienkiej folii hydroizolacji. Jeśli obszar jest zdominowany przez luźnych i piaszczystych glebach, zaleca się, aby wykonać konkretną podstawę. To jest koniecznie uzupełniony zbrojeniem stalowym. Ma to na celu zapobieganie erozji podłoża i zwiększenia wytrzymałości podłoża.

4) podaje powłokę nawierzchniową. Wtedy wszystko będzie zależeć od materiału, które zostały wybrane do utwardzenia (cegły, płyty chodnikowe płytki, drewno, gruz, żwir).

Kilka porad

  • Drewniany chodnik do ogrodu, wykonany własnymi rękami, byłoby właściwe, w suchych pomieszczeniach, znajdujących się po słonecznej stronie.
  • Najlepszą porą do układania torów – tej jesieni. W zimie gleba powinna rozstrzygnąć i użytego materiału do budowy nawierzchni, ubić całkiem naturalnie.
  • Jeśli pomiędzy naturalnego kamienia lub płytek dekoracyjnych mało miejsca pozostawione, to może być sadzone żadnej trawy. Tak będzie dołączyć swój ogród oryginalny wygląd.
  • Chcesz, aby Twoja strona piękny wygląd i niezwykłe? Następnie wykonać oświetlenie wzdłuż ścieżek. Inna opcja – aby zainstalować lampy miniaturowe zasilany bateriami słonecznymi.
  • Nie zapomnij o wzmocnienia torów. W tym celu, a także możliwych krawężników podejście.

Teraz już wiesz, jak zrobić ścieżkę w ogrodzie z własnymi rękami. Powodzenia w poprawie bramkowe!