341 Shares 8545 views

Jak ludzie żyją, przestać pić. byłych alkoholików

Zatrzymanie picia, byłych alkoholików doświadcza dyskomfort, wynik konfrontacji, która może łatwo stać się kolejnym stoisko i powrót do poprzedniego stanu zależnego. Bez wątpienia, alkoholizm – choroby. Więc jak ludzie przestać pić, to jest możliwe, aby znaleźć odpowiedni zamiennik dla alkoholu i znowu poczuć się jak kompletny istoty ludzkiej?


Jakie są problemy napotykane przez byłych alkoholików?

Przestać pić ludzie często muszą podróżować taką samą liczbę problemów. Jednakże mając na zrozumienie trudności, które można oczekiwać, można przygotować własny umysł ku dobrej przyszłości.

Wszystkie problemy, które stoją w obliczu przestać pić, można podzielić na następujące kategorie:

  1. Prawdziwe problemy stworzone przez alkohol – związany z fizjologii człowieka, postrzeganie zmian ustrojowych. Zazwyczaj, im większa „starszeństwo” picia, gorszy jego stan zdrowia. Wyeliminować problemy tego rodzaju mogą, po przetrwał aż do pożądanych zmian lub poważnie pracy, aby przywrócić swoją zdrowego samopoczucia.
  2. Zamaskowany problem – kontrakt z sferze emocjonalnej osoby uzależnione od alkoholu. Z wielu z nich rzucić picia osobowości spotykają się po raz pierwszy od wielu lat, ponieważ alkohol jest doskonała odwrócenie uwagi od rzeczywistości.

depresja

Stan przygnębienia jest całkiem normalna reakcja świadomości obiektywnej rzeczywistości. Jednak każdy człowiek na swój sposób stara się znaleźć wyjście z tej sytuacji. Wielu z nas woli w postaci roztworu do domu alkoholizmu.

Ludzie, którzy przestać pić, musimy ponownie nauczyć się oprzeć ataki melancholii. Wielki rozproszenia podczas rehabilitacji mogą tu być spacer na świeżym powietrzu, ćwiczenia własnego ciała i ćwiczenia. Jednocześnie wzmocnienia ducha i ciało jest w stanie pomóc jogi.

Jakie inne racjonalne wyjście z stanu patologicznego wolą używać ludziom przestać pić? Przede wszystkim – jest to regularne wizyty analityka, lekarza lub zwykłych abstynentów rozmów z przyjaciółmi. Generalnie, aby wyjść ze stanu depresji u odmowa alkoholu jest bardzo ważne, aby zajmować siebie, pomagać innym, aby zrobić dobre uczynki i szukać sposobów wyrażania siebie.

złości i rozdrażnienia

Leczenie pacjentów z alkoholizmem zawsze sprawia, że najnowsze częste ataki rozwścieczonych nieuzasadnionych warunkach. Często korzenie tego problemu tkwią głęboko w moim dzieciństwie i wyjść tak szybko, jak mózg powraca zdolność do postrzegania rzeczywistości obiektywnej.

Ogromne korzyści w przezwyciężaniu złość i zwiększyć samokontrolę dla ludzi, którzy rozstał się z regularnego spożycia alkoholu odgrywa terapię grupową i psychoanalizy.

Powodem negatywnej samopoczucie może służyć jako specyficzne reakcje biochemiczne w organizmie. Na przykład, jedna z najczęstszych przyczyn awarii wściekłych stanach alkoholu staje się nadmierne spożycie kofeiny lub obżarstwa. Doprowadzić się z powrotem do normalnego większość ludzi dawniej zależnych pozwala na znaczne zmniejszenie w diecie, specjalne diety, jak również tymczasowe zwolnienie kofeiny i tłustych.

Zaburzenia snu

Alkoholicy, byli narkomani, co do zasady, nie czuję się pełny relaks po śnie, wymagają one znacznie więcej w porównaniu do abstynentów. On przychodzi do normalnego stanu ustalonego na to potrzeba czasu i cierpliwości.

Co najczęściej przejawia zaburzenia snu? Często prawdziwym problemem dla rzucanie napój osoba staje się stałą bezsenność, trudności budzi się rano, nie ma sny lub koszmary regularnie. W obecności koszmarów wpływa na ich realizmu. A ich historia jest często związane z pijaństwem.

Przynieść własne spanie z powrotem do normalnego, wielu ludziom rzucić picie chudego wieczorem aktywności fizycznej, co prowadzi do naturalnego zmęczenia, a zatem sprawia, że trudniej jest zasnąć. Wykonywanie rozgrzewkę rano pozwala naładować ciało energią i szybko oddalają się od stanu sennego.

problemy rodzinne

Ludzie, którzy nie chcą regularnego spożywania alkoholu, przed kolejnym palącym problemem. Gwałtowne zmiany w swoim stylu życia często prowadzi do nieodpowiedniego postrzegania zmian od krewnych. W rzeczywistości, osoba przestać pić, stając się w oczach krewnych zupełnie różni ludzie, czasem dziwne i trudne do zrozumienia.

Zmniejszyć ogień i zredukować wszelkiego rodzaju tarcia w rodzinie pomaga aktywną komunikację z najbliższymi. Tworząc obraz teetotal osobę potrzeba czasu, aby przyzwyczaić się do nowych członków rodziny „I”. Aby dojść do konsensusu może pomóc odwiedzić Poradnictwo rodzinne, grup Anonimowych Alkoholików w sprawie ustanowienia zdrowych relacji rodzinnych.

Zmiana zwykły krąg przyjaciół

Odmowa napojów alkoholowych prowadzi do oczekiwanej zmiany w postrzeganiu innych i powodować problemy z relacji. Podobnie jak w poprzednim przypadku, były narkoman musi dostosować się do nowych towarzyszy, samego obrazu bez picia. Jednocześnie każdy partner jest często objawia się inny, czasami zupełnie nieodpowiednią reakcję na to, co się dzieje.

Jedynym racjonalnym rozwiązaniem jest trzymać do komunikowania się z przyjaciółmi, którzy wykazują poparcie dla dążeń były zależne. Towarzysze, które prowokują przywrócenie uzależnienia, nie są prawdziwymi przyjaciółmi. Dlatego dawni współpracownicy próbują oddzielić „sympatyków” z innymi ludźmi.

zaburzenia trawienia

Gdy dana osoba zaczyna zapoznania innych z historią „rzuciłem picie”, aby zastąpić wcześniej odpowiednich zagadnień psychologicznych natychmiast przyjść do problemu na płaszczyźnie fizycznej. W tej sytuacji, zaburzenia trawienia są dość adekwatne reagowanie na zmiany. Podobne procesy zawsze odczuwalne na poziomie fizycznym, kiedy rozstał się z wieloletnim uzależnieniem, czy to kofeina, słodycze, nikotyna czy alkohol.

trawienny charakter problemu są integralną częścią procesu gojenia. Złagodzić dyskomfort aż pełna restrukturyzacja ciała wielu ludzi przestać pić dieta pomaga oparte na zbożach, roślinach strączkowych, świeże owoce i warzywa, wszystkich pokarmów bogatych w włókna surowego.

trudność myślenia

Po pełnej i nieodwołalnej odmowy alkoholu człowiek musi cierpieć problemy związane z pomieszania myśli. Czasami następstwem gwałtownego odrzucenia alkoholu są omamy, niewyraźne izyasneniya własne myśli.

Jak zarządzać byłych osób uzależnionych do radzenia sobie z takimi problemami? Najbardziej skuteczną pomoc w tym przypadku może być sport, dieta, odmowa innych uzależnień, takich jak nikotyna, słodycze. pochodzić również pogodzić z własnym sumieniem może pomóc jogi, masaże, szkolenia i gimnastyka fitness, terapii manualnej.

sytuacje stresowe

Jak tylko człowiek wydawał się być w stanie pożegnać się z alkoholem, często pojawiają się w tarapatach lub śmiertelnych nieszczęść, które mogą spowodować ponowny przerwę na drinka. Po tym wszystkim, zanim takie sytuacje mogą być pijany tylko.

Być może negatywny stan emocjonalny na tle nadchodzących problemach ze wszystkich stron jest największą przeszkodą dla byłych alkoholików. Ale czy można wyleczyć ranę w duszy bez alkoholu raz, prawdopodobnie będzie w stanie powtórzyć taki bardziej niż kiedyś w przyszłości. Z biegiem czasu, konsekwentny ruch w kierunku przezwyciężenia przeszkody tylko za opadną byłych współpracowników i sprawia, że czują własne siły.

Jeśli ludzie przestać pić znowu uciekają się do rozwiązywania problemów poprzez spożycie alkoholu, często jest to tylko dodatkowo pogarsza sytuację, pomimo smutnych okolicznościach.

stereotypy bojowe

Dość często piją strony w przeszłości muszą być dostarczone w sytuacjach, gdy jest to praktycznie niemożliwe do odmowy akceptacji w społeczeństwie stereotypy zachowań. Znamiennym przykładem jest organizacja wielkiej uczty z okazji ważnych wydarzeń w rodzinie byłego narkomana. Co wziąć byłego alkoholika, w razie potrzeby, udziału w uczcie?

W rzeczywistości, dla człowieka, który znalazł skuteczny sposób rzucić picie i już udało się rozstać na zawsze z uzależnieniem, nic strasznego się nie stanie. Część z uzależnieniem od alkoholu można łatwo zastosować zasadę odpowiedniego zamiennika, aby wykorzystać jako alternatywę dla napojów bezalkoholowych.

Naturalnie, zasada substytucji w pełni uzasadnione sobie, jest zupełnie niewystarczające, po prostu do picia sok zamiast wina i wody mineralnej zamiast wódki. Mnóstwo ważnych cech drugorzędnych. Tak, to jest absolutnie nie zaleca się wlać wodę do szklanki wódki i napojów gazowanych w kieliszki do wina. Ten nieistotny szczegół tworzy obraz dawnego addict czymś podobnym do symulowania spożycia alkoholu, który jest po prostu nie do przyjęcia.

Istnieje kilka zasad, które mogą być wykorzystane jako prosty wzór zachowań byłego pijącego podczas święta:

  • kiedy ludzie piją wino, konieczne jest użycie innego rodzaju szkła lub kieliszek zupełnie inny, wstępnie wypełnienie go przy drinku, znacznie różni się od wina zapach, kolor i smak;
  • jeśli główny napój alkoholowy wódka na stole lepiej jest użyć jako substytut słodkim, kolorowym napojem gazowanym, wlewając go do czegoś innego, ale nie w szkle;
  • Jeżeli obecność piwo z dużą kubki szklane, kieliszki do wina, należy preferować mineralny lub słodki, bezbarwny wody absorbując go bezpośrednio z butelki.

Anonimowi alkoholicy

Często skutecznym przeszkodą do powrotu do nałogu staje się uczestnictwem w spotkaniach Anonimowych Alkoholików. Członkowie tych organizacji otrzymać pomoc psychologiczną i wsparcie się z innymi na zasadzie „peer to peer”.

Jako nadrzędny spotkań, klub Anonimowych Alkoholików może obejmować duchownego, profesjonalny psycholog, psychoterapeuta, psychiatra. Jednak bez względu na sposób, w jaki została zorganizowana terapię, główną zasadą jest, aby zapewnić wzajemne wsparcie członków klubu.

Niemal każdy klub Anonimowych Alkoholików działa zgodnie z programem, składający się z sekwencji kroków na drodze do wyzdrowienia. Główne punkty tych programów są oparte na:

  • uznając siebie jako osobę zależną, niezdrowe;
  • powierzenie wynik w rękach własnej duchowej mocy;
  • biorąc zdecydowany zamiar w pełni zrekompensować szkody wyrządzone wcześniej z powodu uzależnień, rodziny i innych;
  • introspekcji i poszukiwanie rezerw dla rozwoju osobistego;
  • dostarczanie wiadomości i własne rozumowanie do innych członków społeczności.

Jak przestać pić w stanie oprzeć się zakłóceń?

Jeszcze przed człowiekiem, od którego regularnie przychodzą historie „Rzuciłem picie,” leży niebezpieczeństwo założeń awarii. Co należy wziąć byłego wspólnika, jeżeli postanowił znowu pić? Jedynym rozwiązaniem w takiej sytuacji staje się przepustkę na drodze odzyskiwania, po pierwsze, całkowite powrotu do trzeźwego życia.

Ostatecznie, nie powinny szkodzić sobie stałe poczucie winy o dopuszczenie awarii. Wielu byłych alkoholików rozważyć taką sytuację, jeśli chodzi o zdobywanie praktycznego doświadczenia, które po prostu eliminuje negatywne aspekty osobistego programu naprawczego.

Konkludując

Jako wolny przestać pić i rozstać się na zawsze z uzależnieniem? Każda osoba znajdzie swój własny, osobisty sposób, aby rozwiązać ten problem. Idealne tylko system unieszkodliwiania mogą być wywoływane z uzależnienia od alkoholu, który nie zmusza do poszukiwania alkoholu zastępczego, nie wymaga zmian w stereotypy zachowań.

Osiągnąć stan całkowitego wyrzeczenia alkoholu pomaga większość ex-zależny pożegnania do życia wczoraj, poczucie niższości, niezdolność do osiągnięcia bardziej przekonań. Wszystko to wymaga pełnego zrozumienia wszystkich zalet trzeźwego życia, a skupić się na jasnej, pomyślnej przyszłości, która obiecuje człowiekowi świat bez alkoholu.