490 Shares 3532 views

Czego nie robić podczas jazdy

A potem przyszedł moment, kiedy przeszedł klasę, umieścić egzamin w policji drogowej, i jesteś posiadaczem prawa jazdy. W garażu jest wart nowy samochód i ciągnie się dostać do niego i napędu bez zatrzymania. Ale w tym samym czasie istnieje poczucie niepewność, zwłaszcza w kontekście codziennej przychodzących informacji o wypadkach często występujących. Pewnie, że nie dodaje się, ale to się stać właściwy i pewny siebie kierowca, być łatwe do zrozumienia, czego nie robić podczas jazdy. W szczególności w początkowym stadium.

Jazda w obecności instruktora – to jedno. To jest zupełnie inna sprawa – niezależny podróż. W przypadku braku doświadczonego mentora, przede wszystkim, trzeba uspokoić i w pełni skoncentrować się na jeździe. To nie skierować całą uwagę tylko do pojazdu jadącego przed tobą. Sytuacja musi być oceniana w ogóle. Konieczne jest monitorowanie wielu (dwóch lub trzech) pojazdu z przodu, jednocześnie monitorować sytuację z tyłu i po bokach. Takie zachowanie pozwala szybko reagować na zmieniające się sytuacje oraz utrzymać wymagany przedział hamowania awaryjnego.

Przeniesienie na nieznanym terenie, nigdy nie przekraczać prędkości, bo nigdy nie wiadomo, co kryje się za rogiem. Zawsze w granicach rozsądku, aby spowolnić przed kolei, nawet w znanym terenie. czynnik rozpraszający jest wszechobecny jasny i szum. Musisz zmusić się, aby nie być rozproszony przez nią. Co się dzieje na drodze podczas jazdy – to jest głównym priorytetem. Wszystko inne jest zbędne.

Dla lepszego postrzegania znaków informacyjnych i sygnałów lepiej zrekonstruowany na prawym pasie i przestrzegać ograniczeń prędkości. Atmosfera w kabinie nie powinna również rozpraszać. W żadnym wypadku nie należy rzucić okiem na pokrętle pedału lub zmianową. Działania te muszą być doprowadzone do automatyzmu. I oczywiście w żadnym wypadku nie można wykonywać takie ruchy Bezprawne zregenerować fryzury lub barwiące usta. Wystarczy, aby stracić kontrolę nad drogą zaledwie trzech sekund, a konsekwencje mogą być tragiczne. Jeśli trzeba skonsultować się, na przykład, z mapą, najlepiej jest zachować spokój i patrzeć na nią. Uczucie dyskomfortu lub rosnąca niepewność jest także lepiej się zatrzymać i odpocząć. Ruch ten jest głównym koncentracji.

Również w ruchu rozpraszać muzyki, zwłaszcza w początkowej fazie. Głośno brzmiące muzyka zagłusza środowiska dźwiękowego i uniemożliwia odbiór sygnałów dźwiękowych związanych z ruchem. Rozmowy z pasażerami i nie przyczynia się do utrzymania stężenia na odpowiednim poziomie. Mówić jak najmniej, a jeśli jest to konieczne, aby to zrobić, w każdym razie, nie odwracasz głowę w stronę rozmówcy. Zasady etykiety podczas prowadzenia samochodu nie działa.

I, oczywiście, nie można rozmawiać przez telefon podczas jazdy, szczególnie bez specjalnych urządzeń, hands-free – zrób to wbrew zasadom. I nie powinny być palenie za kierownicą. Raz w oczy dym podrażnia błonę śluzową oczu, a widoczność jest znacznie ograniczona. Jeśli jesteś nałogowym palaczem, dowiesz się, jak zgasić papierosa w popielniczce, znalezienie go bez patrzenia. Papieros butt wyrzucono przez okno, można łatwo latać na tylnym siedzeniu, ale jest obarczona ognia.

Na drodze zachowywać się ostrożnie. Nie jest konieczne, bez konieczności ponownej regulacji pasa na pas. A w ogóle, w początkowej fazie lepiej jest trzymać się prawego pasa. Lewo – dla bardziej doświadczonych, jak i pojazdów specjalnych. Kiedy karetka lub policja wymagają spetssignalami luz, nie będą musiały być szybko odstawia się zbyt długo, aby je przegapić.

Czas ostrzec innych uczestników ruchu o zbliżających się manewrach. To pokaże nie tylko szacunek dla nich, ale także być w stanie uniknąć wypadków, dając innym kierowcom możliwość poruszania się i podjąć odpowiednie działania. Rozpocząć zdobyć doświadczenie jazdy powoli, przechodząc najpierw na ulicach o małym natężeniu ruchu i przyzwyczaić do poruszania się w strumieniu, praktykujących w sprawie przepisów ruchu praktyka. W przyszłości będzie to pomóc poczuć się pewnie w najbardziej ruchliwych obszarach.

Korzystanie z tych prostych zaleceń, zawsze możesz liczyć na przyjemność jazdy samochodem, a jednocześnie być w stanie uciec. Powodzenia na drodze!