852 Shares 6672 views

Przykłady maszyn z różnych stylów. Oryginalne przykłady nowej architektury

architektura świat opracowany zgodnie z prawem Kościoła dominującej. Budynki mieszkalne obywatelskich wyglądał dość skromne, zaś świątynia uderzył przepychu. W średniowieczu Kościół miał znaczne oznacza, że wyższe duchowieństwo otrzymał od państwa, a ponadto darowizn osób przybywających do skarbca kościoła. Za te pieniądze, i kościoły były budowane w całej Rosji. Przykłady architektury cywilnej tego czasu pozostawiała wiele do życzenia. Jednak od 18 wieku, sytuacja zmieniła się radykalnie. Kościoły i katedry były budowane już bez zbędnego luksusu, ale Grunty, domy wiejskie królewscy, a nawet budynki w szlachetnych terenach łowieckich znacznie dodany do wyrafinowania i piękna. domy w stylu, architektura budynków, ulic i placów są stale udoskonalane. Architekci uważane za najbardziej szanowanych ludzi.


Wczesne styl gotycki

Unikalne przykłady dawnej architektury – katedra, które zostały zbudowane z połowy 12 wieku w północnych regionach Francji. Największa gotycka katedra została zbudowana w Amiens, w 1220 roku. Później ta sama katedra gotycka zbudowana w niemieckiej Kolonii, jego budowa została ukończona w 1248 roku.

Równolegle z gotyckim w 12 – 14 wieku opracowano i architektura romańska w średniowieczu. Włoscy architekci wznieść budynek o ścianach grubości niesamowite, dom jest raczej jak forteca. Przykłady architektury romańskiej – konstrukcja przypominająca umocnień wojskowych. Niższy poziom był szczególnie silny, fundamentalny, drugie piętro składało się z wież i wieżyczek, okrągłe i prostokątne w planie, dużych i małych. Wszystkie wieże były wąskie, wysokie okna, w kształcie murów obronnych. Architektura romańska w średniowieczu aż do jego czasów. potyczki potrzebne nie może być lepiej nadaje się do skutecznej ochrony przed najazdami wroga, a rodzina twierdz zamkowych w tym celu zwaśnione klany.

zabytkowej architektury

W dawnych czasach, wiele uwagi poświęcono budowie budynków użyteczności publicznej. Były wielkie budynki przeznaczone na organizację masowych koncertów. Forum Romanum, zaprojektowany przez dziesiątki tysięcy widzów, starożytna grecka agora, to ogromna otwarta przestrzeń wypełniona ludźmi na co dzień, rzemieślników i kupców. Architektura starożytnego Egiptu był znacząco różny od rzymskiego, przede wszystkim, że Egipcjanie nigdy tysięcy kibiców zgromadzonych w jednym miejscu. Egipski historia jest zakorzeniona w 15 wieku pne, kiedy architektura miała charakter warunkowy. Budynki wykonane z kamienia wapiennego i czerwonego wypalanej gliny. O style nic nie było wiadomo, że starożytni Egipcjanie nie byli zaniepokojeni stylizacji swoich budynków i jak do budowy domów, aby uniknąć zalania wyższe od powodzi Nilu.

warranty

Architektura starożytnej Grecji był w przeważającej części skupia się na budowę budynków świątynnych, z których niektóre osiągnęły nasz czas. Stopniowo stało się jasne, kilka stylów architektonicznych:

 • Dorycka – posiada prosty, potężne formy, nawet niektóre z ich ciężkiej bezstronności. Doryckich kolumn znajdują się na powierzchni rowka, głębokości rowków, wystających z dolnej podstawy do litery. Poziome linie dorycki – to ościeżnicy, która łączy się z kolumny do poziomu liczydła, góra rozciąga fryz składający się z dwóch warstw – tryglifami i Metopy. Razem tworzą entablement który przezwycięża gezimsom, gzyms ze znacznym występ na zewnątrz.
 • Jonowy celu – w porównaniu z ociężałe doryckimi różnych proporcjach łatwo. Główną oznaką przynależności do porządku jońskim jest stolicą kolumna w kształcie spiralnym mających podwójne loki dół. Porządek joński jest uważany za kobiecy styl architektoniczny, jak on rafinowany i dodał dekoracje. Było porządek w VI wieku pne, w Ionia, na północno-zachodnim wybrzeżu Morza Egejskiego. Sto lat później, rozprzestrzenia się w całej starożytnej Grecji. Główny budynek w stylu jońskim – to świątynia bogini Hera na wyspie Samos, zbudowany w 570 roku pne, a wkrótce został zniszczony przez trzęsienie ziemi. I najbardziej stylowy budynek w porządku jońskim jest Świątynia Artemidy w Efezie – jeden z „Siedmiu Cudów Świata”.
 • Koryncki porządek – najnowsza, różni się od innej specjalnej pompy. Kolumny w obrazie i belkowania przypominają objawy porządku jońskim, ale liczydło i kapitał są zupełnie inne. styl koryncki pełne dekoracyjnych, jego kapitały obecnych kwiatowych wzorów na obwodzie są dwa rzędy liści akantu. Kapitał zdobi również wiele lilia volyutok.

"Palladianstva"

Początku 18 wieku został oznaczony przez pojawienie się nowego trendu w światowej kultury – klasycyzm. Regularny kształt wyraźnie występ i proporcje – to główne kryterium klasycyzmowi architektonicznej. Wierny wyznawca starożytnego stylu architektury świątyni, weneckiego mistrza Palladio z uczniem Scamozzi udowodnić swoją teorię starożytnego klasycyzmu. Doktryna została nazwana „palladianstva” i stał się powszechnie stosowane w budowie domów prywatnych. Styl „klasycyzm” w architekturze okazał się technologicznie zaawansowany i łatwy w obsłudze w zakresie projektowania i budowy budynków.

Sunset architektura „barokowy”

Jak się okazało, koszt budynków wzniesionych w nowym stylu, była znacznie niższa. Budynki różnią zwięzłości „bita śmietana” późnobarokowym do przeszłości, z symetrycznym klasycyzmu-osiowy składu i szlachetnej powściągliwości dekoracji zyskują fanów. Europejskie koneserów arcydzieł architektonicznych byli gotowi zrezygnować z baroku i rokoka na rzecz izby, z nutami akademickiego, rygorystyczny i eleganckim klasycyzmem.

Jednocześnie kilka domów zostały zbudowane pod kierunkiem Andrea Palladio, z których najbardziej znany był pałac „Rotonda” koło Vicenzy. Styl „klasycyzm” szybko zyskał popularność w architekturze. Paryż jest dosłownie zalany konstrukcji. Pod Louis XV wzniesiony całych zespołów architektonicznych, takich jak Zgody. A za panowania Ludwika XVI „lakoniczny klasycyzm” stało się jedną z głównych tendencji w architekturze miejskiej. Po wykonaniu francuskiego króla i obalenia monarchii w 1793 roku w Paryżu przez długi czas buduje się losowo i niekonsekwentnie.

Styl architektoniczny Imperium

Pod koniec 18 wieku klasycyzm zaczęła spadać, potrzebny remont całej kultury w ogóle i architektury jako jego części składowych.

W miejsce klasycyzmu przyszedł nowy styl w sztuce i architekturze, o nazwie Empire, który powstał i został opracowany we Francji za panowania Napoleona I. Pojawienie się nowego trendu było spowodowane w niemałej części z powodów politycznych. Rząd Napoleona próbowali narzucić swój tak zwany „imperial” styl architektury, kiedy stało się jasne, że klasycyzm zbliża się do końca. Jak uroczysty i pompatyczny Imperium i wszystkie inne style architektury 19 wieku doskonale pasuje do aglomeratów pałacowych, ale nacisk jest nadal na kierunku „królewskim”.

W architekturze rosyjskiego imperium pojawiła się w okresie panowania Aleksandra I, który wierny do kultury francuskiej i myślał, że godny naśladowania. Nic dziwnego, że cesarz zaprosił architekta z Francji, Auguste Montferrand, na budowę słynnej katedry św Izaaka. Style w architekturze – Empire – nie była jednolita w swojej formie, został podzielony na Petersburgu i Moskwie i trwał aż do połowy 19 wieku. Obok katedry św Izaaka, zbudowany w 1858 roku w Petersburgu jest inny arcydzieło w „królewskim” stylu jest Kazan Cathedral Andrei Voronikhin, aw Moskwie „Łuk Triumfalny”. Rosyjski styl w architekturze Imperium – okres trzydziestu lat, budowa prawdziwych arcydzieł.

atrakcje architektoniczne Petersburgu

Jednym z najbardziej znanych miast na świecie o znaczeniu architektonicznym jest miasto Petersburgu, północnej stolicy Rosji. Ze względu na ciągłość rosyjskiej i zachodnioeuropejskiej doświadczenie planowania miejskiego w XVIII – XIX wieku, w Petersburgu, unikalny konglomerat powstała. Miasto jest reprezentowany przez piętnaście różnych stylów architektonicznych, harmonijny polifonii który tworzy unikatowy obraz łączenia kilku okresów historycznych w jednym. Granice epok nie jest wyraźnie zaznaczone, „niewyraźne”, ale wszystkie znaki z przeszłości są obecne.

Petersburg architektura obejmuje osiem obszarów, które są dominujące:

 • Barok „Piotr”, na początku 18 wieku;
 • Barok „Elizabeth”, w połowie 18 wieku;
 • Gothic, w drugiej połowie 18 wieku;
 • klasycyzm, koniec 18 wieku;
 • Imperium Rosyjskie, na początku 19 wieku;
 • Renaissance, w połowie 19 wieku;
 • eklektyczny, w drugiej połowie 19 wieku;
 • Art Nouveau, na początku 20 wieku;

barokowy Piotra – przebudowanej Barok włoski i francuski. Kilka styl artystyczną została przyjęta przez Piotra I i jego otoczenia. Jednak czas, dla którego rozkwit baroku, był niespokojny, liczne wojny spustoszyły skarbiec. Budowa nowych budynków niedofinansowane, i to miało wpływ na ich jakość. Styl barokowy został wyznaczony tylko na fasadach, podkreślają główne cechy trendów architektonicznych: the frontony, pilastry z wolutami, iglice na dachu. Wnętrza zostały sporządzone na podstawie pakietu, to znacznie zmniejsza koszty budowy. Piotrowej Baroque dominują w Petersburgu od 1703 do 1740 roku, po śmierci cesarza w 1725 Działalność w ramach kontraktu dla architektów europejskich spadła, ale kontynuowano przez kolejne 15 lat.

Który wstąpił na tron w 1741 roku, córka Piotra I Elizabeth dążył do centralizacji władzy, a ponadto nie była obca luksusowych, przepychu, wystawne uczty i bale. Architektura bezładnej zabudowy miejskiej w czasie panowania Elżbiety stał identyfikowalne pompatyczność i pretensjonalność, tak że sama powstał barokowy styl „elżbietański”. Głównym architektem czasie był Bartolomeo Rastrelli, który stworzył arcydzieło architektury światowej wagi – Pałac Zimowy, usytuowany na placu pałac, który jest również znany z „Hermitage” jako muzeum.

Lista architektury, wzniesiony za panowania Elżbiety baroku:

 • Anichkov Palace (1741/53).
 • Lato Dvorets Elizavety (1741 – 1744), nie została zachowana.
 • Wielki Pałac Peterhof (1745/62).
 • Ekateringofsky Pałac (1747 – 1750), nie została zachowana.
 • Katedra Smolny, wybudowany w Petersburgu (1748 – 1754).
 • Pałac Woroncowa, Petersburg (1749/57).
 • Podróżując Pałac na centralnym Proca (1751/54), nie została zachowana.
 • Katarzyna Pałac w Carskim Siole (1752/58).
 • Stroganov Palace Newski Prospekt (1753/54).
 • Nicholas-Epiphany Naval Cathedral (1753/62).
 • Dom Shuvalov na włoskiej ulicy (1753/55).
 • Winter Palace (1754/62).
 • Dwór Yakovleva (1762 – 1766), nie została zachowana.

Gotycki w Petersburgu

Miasto nad Newą jest jednym z najbardziej niezwykłych miast na świecie, w którym kultura jest tak różnorodna. Gotycka architektura pojawiła się w Petersburgu w 1777 roku, był Pałac Chesma i Chesma Church. Jak to ma miejsce z „baroku Piotra”, struktury te nie spełniają w pełni styl. Gotyckie elementy działa jako zewnętrzny akcesoriów – fasady, łuki, stwardnienie suportu wysokich wież. Konstrukcje nośne budynków wykonywane przy użyciu uproszczonego schematu. W rzeczywistości była to pseudo, jednak w 19 wieku wybudowano wiele kościołów i budowli świeckich.

Styl architektoniczny „klasycyzmu” został opracowany w okresie od roku 1760 do roku 1780. Petersburg w tym czasie był gotowy na zmianę. Budynek, zbudowany w stylu klasycystycznym, doskonale pasują do miejskiego krajobrazu. Wśród najbardziej znanych budynków są następujące:

 • "Imperial Academy of Fine Arts", wybudowany na Wyspie Wasilewskiego w 1764 -1788 lat.
 • Yusupov Palace (1771/73).
 • Wiszące ogrody Małym Ermitażu (1764/75).
 • Ormiański Kościół (1771/76).
 • Pałac marmur (1768-1785)
 • Pałac Taurydzki (1783/89).
 • Instytut Górnictwa cesarzowej Katarzyny (1806/08).

Klasycyzm był prekursorem odwiedzenie Petersburg Imperium Rosyjskiego. Zmiana kierunku nastąpiło echa. Choć styl architektoniczny Imperium było popytu we Francji jako część szybkich zmian zachodzących w kraju. To odzwierciedla ambicje Napoleona i stał się symbolem nowego życia dla Francuzów. Rosyjski Imperium otrzymuje klasycyzm, nic więcej. Petersburg architektura rozwinęła się własnymi prawami. Znaczący wpływ na jego formację miał kulturę francuską.

Architektura i fotografia

Budowa mieszkalnych i sakralnych, dworach i kościołach, więzieniach i biura w domu. Wszelkie struktury, które są istotne dla życia publicznego było mieć możliwości architektoniczne. Niektóre domy zostały zbudowane w ścisłej zgodzie z estetyką przepisów budowlanych, architekt często udało się osiągnąć imponujące rezultaty. Arcydzieła sztuki architektonicznej już wykreślić, ponieważ zdjęcia jeszcze nie istnieje. Galeria sztuki pojawiły się i zaczęły rozwijać się tylko w pierwszej połowie 19 wieku. Jednak nie od razu w stanie zastąpić obraz na zdjęciu. Architektura – zawsze jest dość skomplikowany obraz, wiele odcieni i tonów i normalne nie dać im daguerreotype na płytkę otrzymuje tylko płaską plamkę z subtelnych konturów. A artyści nadal remis.

Ale z upływem lat, poprawiła obraz, a potem przyszedł moment, gdy każdy budynek jest możliwe sfotografować. Architektura, trafnie klasyczny, jest „zamrożona muzyka”, a wielu chciałoby muzykę zapisaną w pamięci w postaci zdjęć. Ludzie pozowała na tle własnych domach lub próbuje wycofać się w pobliżu kilku znanych budynków. Różne style architektury, których zdjęcia mają w domu uważane dobrą formę, stał się popularny. W pierwszych dniach fotografii, większość zdjęć były albo rodzina, albo z wizerunkami budynków.

Style architektury z przykładami

Przykłady różnych stylów architektonicznych, każdy z nich ma pewne cechy, które charakteryzują obszar, typowe własności oraz czas, w którym ten budynek został zbudowany.

Dla indywidualnych, najbardziej znanych stylów architektury można podać konkretne przykłady:

 • Imperium – "Łukowie Sztabu Generalnego" w Sankt Petersburgu, na Placu Pałacowym (1819 – 1829), architekt Carlo Rossi;
 • Klasycyzm – "Katedra Trójcy w Aleksandrze Newskim Lavra" (1776 – 1790), architekt Starov. Petersburg;
 • Gotyk – "Dom Sevryjanow" (1863 – 1866), architekt Paduchev, Jekaterynburg;
 • Barokowy – "Pałac Stroganov" w Petersburgu, w Prospectu Nysyszczyzny, (1752 – 1754), architekt Rastrelli;
 • Renesans – katedra Santa Maria del Fiore we Florencji (1417 – 1436), architekt Brunelleschi;
 • Modern – "Dom Singera" w Petersburgu (1902-1904), architekt Syuzor.

Przykłady architektury wskazują na rozwój niektórych gatunków przez wieki.

Oryginalne przykłady dzisiejszej architektury

Dziś na świecie jest wystarczająco dużo kreatywnych architektów, którzy zajmują się najnowocześniejszymi projektami. Inne projekty mają charakter czysto utylitarny, ale istnieją pewne, które można nazwać oryginałem. Na przykład w Japonii domy w balonach stały się modne. Ponieważ kraj wschodniego słońca jest zagrożeniem sejsmicznym, japońscy architekci zaczęli instalować domy na olbrzymich kulek wykonanych z trwałego materiału. Tak więc, podczas trzęsienia ziemi, dom zaczyna się wahać, drgania wstrząsów nie mogą zdziałać.

Są oryginalne budynki, które są owocem kreatywnych pomysłów projektowych. W słynnym hiszpańskim mieście Barcelonie, który według prawa zajmuje pierwsze miejsce na świecie pod względem liczby oryginalnych budynków, architekci stworzyli kolejne dzieło sztuki. Jest to dom odwrócony do góry nogami. Budynek stoi na dachu, a jego niezwykłość cieszy turystów.