572 Shares 2667 views

Niska temperatura ciała: czy jest jakiś powód do obaw?

Jak wiadomo, temperatura ciała jest ważnym wskaźnikiem zdrowia organizmu. Mechanizmy termoregulacji utrzymują ją na stałym poziomie, a normą jest wskaźnik termometru w temperaturze 36,6 ° C. Jednak w praktyce bardzo często wartość ta różni się znacznie od zwykłej normy, ale częściej ludzie reagują na jej szybki wzrost, a rzadziej ludzie są myleni z powodu niskiej temperatury ciała. Dlaczego tak się dzieje? Dlaczego gorączka powinna zostać wyeliminowana natychmiast, a bardzo niska temperatura ciała nie powoduje znacznego niepokoju?

Spróbujmy szczegółowo omówić tę kwestię, odkryć przyczyny i konsekwencje takiego naruszenia termoregulacji ciała. Więc jeśli w reżimie termicznym nastąpi co najmniej jeden stopień w dowolnym kierunku – oznacza to, że ciało stwierdziło jakiekolwiek nieprawidłowe działanie. Normą jest więc wartość 36,6 ° C, ale gdy temperatura spadnie do 35,5 ° C, występuje niska temperatura ciała. Podobna anomalia jest spowodowana szeregiem czynników patologicznych.

Przede wszystkim konieczne jest wyjaśnienie, że spadek siły jest nieodłącznym elementem większości klinicznych przypadków kategorii dorosłych pacjentów. Ale często nie zwracają uwagi na taki sygnał alarmowy, odnoszący się do nadmiernego zmęczenia, ale w rzeczywistości wszystko nie jest takie proste. W związku z tym konieczne jest jednoznaczne ustalenie, dlaczego występuje niska temperatura ciała.

Niezależnie od tego, jak dalekosiężny problem może wydawać się na pierwszy rzut oka, nadal konieczne jest skontaktowanie się z specjalistą w odpowiednim czasie. Ponadto ważne jest, aby zwrócić szczególną uwagę na czas trwania tego procesu patologicznego: dwudniowa obniżka siły może być konsekwencją zmęczenia lub stresu, ale jeśli wskaźnik temperatury nie wzrośnie przez tydzień lub dłużej, to jest naprawdę powód do obaw.

Spróbujmy usystematyzować te czynniki chorobotwórcze, które powodują jego spadek stopnia ich złożoności.

Jest taka kategoria ludzi, dla których niska temperatura ciała jest częstym zjawiskiem. Ujawnienie patologii w tym przypadku jest bardzo trudne, ponieważ może mieć najbardziej niespodziewany charakter. Na przykład pacjent może po prostu osłabić odporność lub doświadczać sezonowego niedoboru witamin, ale również nie wyklucza chorób zakaźnych lub całkowitego wyczerpania organizmu.

Również spadek temperatury może być spowodowany ogólnym złym samopoczuciem. Częstym warunkom towarzyszy apatia, senność, nadmierna drażliwość, osłabienie całego ciała i znaczny spadek osiągów. Powody tej fizycznej "apatii" mogą być różne, począwszy od zmęczenia i kończąc na poważnych zaburzeniach wewnętrznych.

Nie zapominaj jednak o najpoważniejszym powodem spadku temperatury. Tu mówimy o dysfunkcji układu endokrynnego, przewlekłego zapalenia oskrzeli, niskiego poziomu hemoglobiny, patologii mózgu, zatrucia, hipotermii, procesów zapalnych, wstrząsów i anoreksji. Nawiasem mówiąc, w tym ostatnim przypadku możliwe jest pełne wyczerpanie ciała.

W każdym razie naruszenie termoregulacji ciała wymaga natychmiastowej diagnozy. W tym celu należy wpisać nazwę po konsultacji z ekspertem i przekazać wszystkie zalecane analizy. Kiedy ostateczna identyfikacja przyczyny patogennej jest konieczna, należy kontynuować leczenie.

Jeśli nie znaleziono nic poważnego, a wszystkie funkcje ciała działają w zwykłym trybie, to lepiej jest zapobiegać nieprawidłowemu zjawisku. Zaleca się, aby zmienić swój rytm życiowy, to znaczy wprowadzić pewne zmiany w tradycyjnej diecie, wzbogacając ją o witaminy i minerały, zaczniesz osłabiać organizm i trzymać się aktywnego stylu życia, częściej na świeżym powietrzu. Uwierz mi, to tylko skorzysta.