165 Shares 3680 views

Nonpoisonous węże: zaskroniec, wąż wody

Zbyt zwyczajne – to duża non-jadowity wąż. Jego długość może osiągnąć połowę m, a średnia wielkość – od 80 cm do 1 metra. Jednak, gdy zbyt szybko indeksuje, wydaje się o wiele dłużej. Ten wąż preferuje na osiedlenie się na brzegach bagien, rzek, jezior, stawów. Ale spotkać wąż może być w małych miejscowościach znajdujących się na obszarze leśnym.

Kiedy jest deszczowe lato, węże zaczynają rozprzestrzeniać, podróży i może przejść na emeryturę w bardzo dużej odległości od ich rodzimych wodach. Żywią się rybami i średniej wielkości żaby, jaszczurki, myszy, duże owady, a nawet małe ptaki.

Trawa wąż można łatwo rozpoznać po typowej koloru: górna część korpusu ma kolor czarny lub ciemny szary, nie pokazany, a boki głowicy dwa owalne Jasne żółte lub pomarańczowe plamy. Brzuch wszystkie węże jasnoszary lub białawe.

Kiedy ten wąż spotyka człowieka, przede wszystkim, starając się szybko raczkować dalej. Ale dorośli mogą spróbować przestraszyć węże – syk, pęd w kierunku wroga. Zasadą jest, że nie gryzie. Tak, i ukąszenia węży są nieszkodliwe. Rana musi być czyszczone tylko wodą i zdezynfekować.

Zaskroniec jeszcze jeden aktywny środek ochronny. Jeśli go złapać i nie puścić, może nagle uwolnić strumień cieczy żółtawo-biały złego zapachu. Zasadą jest, że ludzie często po wyrzucić węża i pośpiechu pośpiechu zmyć paskudny syf. Ale ze swej natury ma bardzo uporczywy zapach, który jest wchłaniany przez skórę przez długi czas. Podrażnienie lub oparzenia, ten płyn ochronny nie. Charakterystyczne jest, że zapach jest nieprzyjemny dotyczy tylko ludzki zmysł węchu. I zwierzęta, które polują na węże, a jedzą, zapach nie jest zahamowane.

Na tym nieszkodliwych węży wielu naturalnych wrogów, lisy, szakale, bociany, norki, jenoty. Bardzo zaszkodzić im szczury, ryjówki i jeże, które niszczą gniazdo węża jaj. Samica wąż składa jaja na 10-30 sztuk w tym jej troski o końcach potomstwa. Skorupki jaj są sklejone ze sobą, tworząc w bezkształtnym, grudek lub łańcuch. Ich rozwój trwa około 2 miesięcy, a pod koniec lata jaj wylęgają uzhaty – małą długość węża 13-15 cm.

Jak każdy inny wąż też spędza zimę w norach schronienia. W kwietniu i maju, po hibernacji, zaczyna hodowla i współpracujące. Do tego węże są zebrane w postaci grup i splątania całkowitą ciał przeplecionych.

W lecie też można znaleźć wiele z tych węży w ciepłych kamieni. Ale nie czołgać z powrotem do hodowli, ale po prostu wygrzać się w słońcu.

W miejscach stałego siedliska węży, często można znaleźć tzw Nightcrawlers – cienką, prawie przezroczysty naskórek, który wąż rzuca się raz w roku. Podczas linienia zaskroniec odrzuca całą skórę jako całości, w tym jeden, który chroni oko. Jego ciało w tym czasie traci swój naturalny kolor, staje się matowa i wyblakłe. Ale molted wąż wygląda bardzo imponująco – wszystkie wzory i kolory są wyraźniejsze, jasne oczy – jasne i przejrzyste. U zdrowych węży skóra odpadała najbardziej o „pończocha”, a wszelkie odchylenia – odstaje kępki i poszczególnych części.

W zwykłym wężem Mam bardzo bliski krewny – wąż wodny. On nadal kocha ciepło i wilgoć. Wąż ten jest dobrze dostosowany do wody – nozdrza skierowane do góry i przesuwa się powierzchnie krawędziowe. Dlatego też nie można położyć głowę całkowicie z wody, ale tylko przynosi go na powierzchnię, by oddychać, i znów niepostrzeżenie nurkowania. wąż wody może wyłania się z wodą do pół godziny.

Na szarym ciele w tym wąż wyraźnie widoczny wzór czarnych plam, ułożone w naprzemiennych rzędach. Na głowie istnieją tradycyjne pomarańczowe, żółte lub różowe plamy. Brzuch im paski, czarny i biały. Ale często są całkowicie czarny wąż.

węże wodne znajdują się na brzegach jakichkolwiek wodach południowo-wschodniej Europy, w Azji Mniejszej i Środkowej, na zachód od Chin i Indii. Kochają zbierać padłego drzew w wodzie. Żywią się żab i ryb.