647 Shares 9019 views

Profesjonalne trampolina, sport, dom, dzieci: Cechy wybór

Trampoliny są wykorzystywane do wykonywania różnych rodzajów skoków. Symulatory tego typu mogą być wykorzystywane zarówno do treningu sportowców i dzieci do zwykłej rozrywki. Jednak niezależnie od celu wykorzystywania, gimnastyka trampolina pozwala na utrzymanie dobrej kondycji, wysokiej jakości pracy poprzez kompleksowe mięśniach wewnętrznych i zewnętrznych, ustabilizować stan emocjonalny, wzmocnienie układu odpornościowego.


typy

Trampoliny zidentyfikować następujące kategorie:

 1. Profesjonalne trampolina – najbardziej odporny na stres, trwałe, ale w tym samym czasie, drogim rozwiązaniem. Wykorzystywane do wykonywania wysokich skoków, wykonywać wszystkie rodzaje akrobatycznych sztuczek. To jest wystarczające, urządzenie wymiarowej, zwykle o kształcie prostokątnym.
 2. Trampoliny przedstawiono konstrukty korzystnie zaokrąglone. Średnica takich symulatorów wynosi od 1 do 5 m. W związku z tym stosunkowo niewielki rozmiar często instalowane na zewnątrz. Dlatego też, wykonane z materiału odpornego na wpływy środowiska.
 3. Mini-trampoliny są odpowiednie do fitness w domu. Obliczone na masę użytkowników do 100 kg. Ma średnicę nie większą niż 150 cm, który jest wystarczający do opracowania podstawowych grup mięśni, w odpowiednich warunkach zimnych.
 4. trampoliny dla dzieci napięcie dostarczane w postaci małych arenach, otoczona siatką, która chroni dzieci przed przypadkowymi urazami. Te symulatory są idealnym środkiem rozrywki na bardzo poruszające, aktywnych dzieci.
 5. Gry dmuchane trampoliny różnią zmniejszona zdolność „skoki” w porównaniu ze sportem i profesjonalnego projektu. Takie modele nie pozwalają rozwijać akrobatycznych sztuczek, jednak są idealnym rozwiązaniem dla aktywnego spędzania wolnego czasu.

Kształt i wymiary

Trampoliny znaków napięcie różnią kolisty kształt amator często prezentowane modele prostokątne. Dla obiektów zamkniętych zaleca się wybrać najbardziej kompaktowych konstrukcji, średnicy 3 m.

trampoliny profesjonalne – prostokątny. Ich długość wynosi 5 m, szerokość – ok. 3 m Takie symulatory można zobaczyć na terenie dużych kompleksów rozrywkowych i sportowych. Ich oczywistą zaletą jest możliwość jednoczesnego korzystania z kilku sportowców.

ramka

Wysokie ramy z rur aluminiowych lub stalowych. Trampolina profesjonalnych mogą być wykonane przy użyciu alternatywnych rozwiązań, w postaci elementów z tworzywa sztucznego lub węglowych. Aluminium jest lżejszy, ale drogie materiały, stal tańsze, ale bardziej waga ciężka.

Należy zauważyć, że cienkościenna konstrukcje wykonane z materiałów może wytrzymać stosunkowo małe obciążenie. W ten sposób, rama wykonana z rur aluminiowych, ze ścianami o grubości 1,5 mm, które są przeznaczone dla dzieci i młodzieży, o wadze poniżej 70 kg. Podłoża dla dorosłych są za pomocą rurki o grubości 2 mm grubość materiału.

W razie potrzeby pracować na wolnym powietrzu należy używać trampoliny lub profesjonalną wersję sportowego, który ma ramę ocynkowanej. Obecność powłoki ochronne zabezpieczające symulatora przez agresywne czynniki środowiskowe, które znacznie przedłuża długość konstrukcji.

obciążenie graniczne

Dla dzieci trampoliny maksymalne obciążenie 50-70 kg, w zależności od modelu, jakości montażu i produkcji materiału. Profesjonalne trampolina dla dorosłych przeznaczony jest dla sportowców o wadze 120-150 kg.

W razie potrzeby, organizacja jednoczesnych sesji całej grupy zawodników powinien zatrzymać wybór na Najwyższego modeli trampoliny. Należy zwrócić uwagę nie tylko wskaźniki wytrzymałości symulatorze tkaniny, ale także niezawodność elementów mocujących.

waga

sprzęt sportowy wagi zależy głównie od konstrukcji zdolność do wytrzymywania pewnego obciążenia. Najtrwalsze profesjonalna trampolina posiada masywną klatkę z dużą ilością połączeń sprężynowych, które w naturalny sposób wpływa na ciężkość tego produktu. Modele dla dzieci są o wadze około 20 kg, większość wzorów domowe dla dorosłych – 50-100 kg, sportowe – ponad 300 kg.

Opcje

Nowoczesne trampoliny dla obiektów sportowych wyposażonych w następujące elementy:

 • siatka bezpieczeństwa znajduje się na całym obwodzie konstrukcji, jest stosowany jako środek chroni sportowca przed wyjazdem poza powłoki;
 • Sprężyny miękka powłoka zapobiega szkody w kontakcie z krawędzią ramy;
 • Pokrycie stosuje się do ochrony powłoki przed strącanie w trakcie pracy na wolnym powietrzu;
 • drabinka ułatwia podnoszenie na trampolinie;
 • Maty sportowe rozmieszczone na obwodzie i służyć jako środki zabezpieczające w przypadku wyjazdu na projekt obwodu sportowca;
 • izolacja akustyczna mata jest niezbędna w przypadkach, gdy trampolina służy do treningu w warunkach mieszkania.

Konkludując

Trampolina – idealny trener dla utrzymania ciała w dobrej kondycji. Powłoka pomaga trenować mięśnie, pozwala na dobrą zabawę i zapamiętać jego dzieciństwa.

Jeśli planujemy umieszczenie trampolina w ogrodzie, należy preferować do standardowych modeli sportowych. Do treningów domowych wystarczy na zakup mini-model. Ćwiczyć akrobacje w pokoju pozwoli profesjonalny piercer.

Najważniejszymi Rozważania przy wyborze takiego sprzętu sportowego – charakter integracji, niezawodności i liczbę sprężyn, jakość ramy, jak również wskaźniki dopuszczalnego ciężaru, który został zaprojektowany model.