586 Shares 3314 views

Hipoalergiczna formuła dla noworodka: opinie, lista nazw

Eksperci oglądanie kobiet w okresie ciąży i pediatrzy są coraz bardziej pewni związane reakcje alergiczne, które występują u noworodków, z częstotliwością stresu doświadczanego przez matki w czasie ciąży dziecko i racjonowania jego podaż w „ciąży” miesięcy, więc i podczas laktacji.


Dlatego też pierwsza rada od lekarzy: minimum doświadczenia, najbardziej pozytywne emocje, odpowiednie produkty i zdrowy styl życia przyszłej matki. Te „trzy filary” jest panaceum na alergii u niemowląt.

Trudne, gdy białko tolerancji u dzieci z przyczyn genetycznych. Ale w tym przypadku, nie wszystko jest tak beznadziejna: pomoc przychodzi hipoalergiczne formuły dla noworodka.

Przyczyny alergii

Często to nieprzyjemna i niebezpieczna choroba są dzieci, które są na sztucznym karmieniu. Ponieważ są one zmuszone zamiast mleka matki matkę, która jest tak łatwe do strawienia matki znany wszystkim ciała dziecka, aby otrzymać białko mleka krowiego i glutenu (białka też, ale pochodzenia roślinnego). A elementy obce białko nie są tak dobre dla dziecka ciała zabrał je pokornie i posłusznie.

Przyczyną alergii pokarmowych mogą służyć jako wrodzona atopii – alergiczne „odziedziczony” lub niektórych chorób przenoszonych przez matki w czasie ciąży. Nie ostatnią rolę odgrywa negatywnych złych nawyków, zrezygnować, że wiele kobiet nie znaleźć siłę, nawet pielęgnowaniu dziecka. Główne zagrożenia związane z paleniem.

Szkoda, jeśli matka podczas karmienia piersią dziecka nie może sobie odmówić przyjemności, aby zjeść coś w tym krytycznym okresie nie byłoby potrzeby owoców, warzyw, owoców, orzechów, nadmiernych ilości jaj i mleka, zbyt pikantne, smażone jedzenie i silne buliony , Dla matek niezdolności znosić w wyniku płacenia dziecko.

symptomatologia

Alergie u noworodków okruchy mogą być rozpoznawane przez wzdęcia, wymioty i stałej plucie się, biegunki lub zaparcia, katar i kaszel, duszność nietypowym dla niemowląt. Objawy mogą występować pojedynczo lub w kombinacji.

Widząc dziecko do sześciu miesięcy lub rok, jeden lub więcej podejrzanych objawów powinien natychmiast przeprowadzić konsultacje z pediatrą i zacząć zmieniać skład żywności. Jednocześnie młodzi i niedoświadczeni mamusie powinni zapamiętać jak ABC: hipoalergiczna formuła dla noworodka jest wprowadzany do diety stopniowo, nie zastąpienie w czasie nie powinno być.

Niebezpieczne alergie i jak go uniknąć

Jeśli ciało dziecka zaczął drażnić białka, jest to dopiero pierwszy dzwon na fakt, że w przyszłości może zwiększać wrażliwość na innych rodzajów alergenów, a dziecko będzie cierpieć nie tylko z niemożnością jeść normalnie, ale od pyłki roślin, kurz domowy i sierści zwierząt.

Aby uniknąć takiej poważny problem, ponieważ w pierwszych miesiącach życia, do podjęcia wszelkich środków w celu zwalczania alergii.

Po pierwsze, i to jest najważniejsze i skuteczny, trzeba trzymać się jak najdłużej dziecko piersią. Białko mleka kobiecego nie jest obcy, a ciało dziecka, aby odrzucić nie może a priori, że reaguje na mleko matki jest zupełnie wystarczające.

Po drugie, w dotkliwy brak laktacji i absolutnych przeciwwskazań do krowy wymaga hipoalergiczny kompozycji dla niemowląt. Opinie o mieszanym typie karmienia wskazują, że dzieci poniżej sześciu miesięcy nie powinny być podawane nie w pełni dostosowaną mieszankę mleka (zawierający naturalne białko) – nie może się nauczyć, nie można pozbyć się alergii.

Adaptacja mieszanki: pełne i częściowe

Aby zrozumieć, co mieszaniny oraz w jakim wieku dzieci powinny być podawane w diecie, trzeba wiedzieć na temat sztucznego odżywiania dla niemowląt jeden z głównych zastrzeżenie: mieszanina mleka rozdzielonych w całości i częściowo przystosowany dla przyswajania przez organizm osłabionych niemowląt.

Nawet niedoświadczony matka jest niedopuszczalne, nie wiem, co w przypadku z dzieckiem potrzebują hipoalergiczne formuły dla niemowląt. Nazwy powinny brzmieć jasno i konkretnie, jak to wpływa na to jak skuteczny będzie pomóc dziecku.

Tak, w pełni przystosowany skład mieszaniny maksymalnie przypominać mleko matki, jest on oparty na zdemineralizowanej serwatki. Można je rozpoznać obecność danych zawartych w tytule – 1 lub 0-6 ( "Hipp-1", "Nutrilon 1", "Nutrilak-0-6").

Częściowo przystosowana – bardziej odżywcze, ponieważ ich skład jest białko mleka. Właściwie, to on jest powodem, że ciało noworodka nie może łatwo wchłonąć tak złożonego produktu. Zmieszany z naturalnym białkiem mleka zalecany dla dzieci, które okazały „Solid” sześciomiesięczny kamień milowy. Przy wyborze takich mieszanin musi być prowadzony przez „dwa” lub wskaźnik wieku 6-12 na opakowaniu ( „Nan -6-12” lub „Hipp-2”).

Mieszaniny i ich skład

Dzieci mogą cierpieć na różne formy alergii pokarmowych – to wszystko zależy od przyczyny choroby oraz indywidualnych cech organizmu.

Aby pozbyć się konkretnego dziecka z specyficzne reakcje alergiczne używać wyłącznie mieszankę, która jest najbardziej odpowiednia pod względem składu i zamiast powitania ulgi nie przyniesie więcej kłopotów.

Każdy hipoalergiczna formuła dla niemowląt, których wykaz poniżej, to jest inna od reszty składu, ale żaden z nich nie jest uniwersalna. Dlatego wybór artykułów spożywczych dla niemowląt powinny być traktowane bardzo ostrożnie i tylko po konsultacji z pediatrą.

Każda z kompozycji typu mieszanin:

  • na bazie mleka koziego ( "Kabrida Złoto 1", "Nenni");
  • na podstawie izolatów sojowych ( "Similac-Izomil" "Nan-soi" "Nutrilak-sojowy", "Soja-CEMP" "Tutteli-sojowy", itd.);
  • na bazie hydrolizatów białka mleka krowiego ( "low-laktozy Nutrilon-4", "Pepto-junior", "Alfaro" "Frizopep" "Hipp-GA").

Podstawa – mleko kozie

Od niepamiętnych czasów, w rodzinach wiejskich, gdzie dzieci dorastały, to był cel trzeba zobaczyć w gospodarce trzymać kozę lub nawet kilka. A teraz ze względu na leczenie dziecka każdej matki próbuje kupić naturalnego mleka koziego. Jednak ta opcja jest dobra dla dzieci, wyłonił się z grudnichkovogo wieku. A najmłodszy jest potrzebne tylko ją – hipoalergiczny formułę dla noworodka.

mleko kozie skład nie różni się bardzo od tych krów, ale, mimo wszystko, jego białka i tłuszcze, dziecko organizm przyswaja łatwiejsze.

Mieszanka oparta na kozie mleko występów dzieci uczulonych na krowie i mleko sojowe. Ale oni są zadowoleni z jedzenia i idealnie zdrowe dzieci.

Podstawa – soja

Mieszaninę sojowy – produkt, w którym laktoza jest całkowicie nieobecna. Wydawali się być najlepszym rozwiązaniem do karmienia niemowląt z nietolerancją mleka krowiego.

Więcej niedawna hipoalergiczna formuła dla niemowląt „Nan” soja była u szczytu popularności.

Ale w czasie, gdy rodzice zaczęli dostrzegać, że coś było nie tak: mix na tej podstawie zaczęła powodować alergie u dzieci. białko sojowe nie było tak nieszkodliwe. Dlatego przed wprowadzeniem mieszaniny do grudnichka menu, wszystko trzeba zważyć i sprawdzić ponownie. Dziecko nie może być przedmiotem eksperymentów.

Podstawa – mleko krowie

Mieszaniny te rozdziela się na grupy przeznaczenia:

  • leczenie bez antygeny niezbędne do żywienia dzieci wyraźne reakcje alergiczne;
  • terapeutyczne i profilaktyczne stosowanie pożądane są dla dzieci, które są narażone na ryzyko wystąpienia alergii pokarmowej, a także łagodniejsze formy jej przejawiania (większość matek wolą kupować produkty krajowe jak najlepszym rozwiązaniem okazała się hipoalergiczne formuły dla niemowląt „Nutrilak” w Rosji).
  • prewencyjny – zapobiegawczy grupa produktów, ostrzegając występowaniu alergii.

reguły wyboru

Wiodąca rola w wyborze najodpowiedniejszego produktu odgrywają dwa czynniki:

  1. Oceniający ogólny stan zdrowia dziecka i stopnia uczulenia ciała dzieci.
  1. Świadomość rodziców. hipoalergiczny mix dla noworodka w pierwszej kolejności produktu leczniczego, a dopiero potem – żywności.

Wybór mieszaniny, to należy zwrócić uwagę na takie ważne niuanse jak zawartość białka (optymalnej ilości od 12 do 14 gramów na litr gotowego do użycia produktu); Jakość białka, która jest określona przez stosunek kazeiny do serwatki (dla dzieci w wieku sześciu miesięcy, wartość ta nie powinna przekraczać 80/20); tłuszczu i węglowodanów, których wysokość powinna być tak blisko tego, co znajduje się w mleku matki.

Jeśli w pierwszych dniach życia dziecko jest pozbawione mleka matki, możliwe jest znalezienie substytutu wśród sztucznych opcji żywieniowych. Oficjalnie nazywa się to – substytutem mleka matki, jest zasadniczo taka sama formuła hipoalergiczna dla niemowląt „Similac”.

Jednak sądząc po opiniach, to rodzi pewne problemy: Nie wszystkie nieodpowiednie dla dzieci i ma ostry zapach.