532 Shares 6939 views

Ostry ból brzucha promieniujący do pleców

Bóle brzucha, rozciągającą się na pasie – jest częste skargi pacjentów. Ustalić przyczynę objawów nie może być jeden. Do prawidłowej diagnozy, lekarz przepisuje pełne badanie organizmu. Patologie, które wywołują podobne objawy, całkiem sporo. Niektóre z nich stanowią zagrożenie dla życia ludzkiego.


Lekarze zalecamy do tych pacjentów, którzy odczuwają ból brzucha promieniujący do pleców, koniecznie zbadane przez lekarza. Całkowicie nie do przyjęcia „mute” leki przeciwbólowe nieprzyjemny dyskomfort.

Przyczyny bólu u kobiet

nie częściej niż z dyskomfortu odczuwane przez płci pięknej. Był nawet nazywa ból „kobieca”. Chociaż nieprzyjemny zespół jest często obserwowane u mężczyzn.

Ból w dolnej części brzucha u kobiet może pojawić się z różnych powodów. Ale coraz częściej źródłem choroby jest ściśle związane z problemami ginekologicznymi. Najczęstszymi przyczynami dolegliwości są:

 1. zespół napięcia przedmiesiączkowego. Taki ból pojawia się tuż przed rozpoczęciem cyklu i podczas niego. W sercu dolegliwości są zmiany zachodzące w macicy. Zwiększa się wielkością, napina. W efekcie, kobieta przeżywa bóle ból w dolnej części brzucha. Warunek ten towarzyszy zwiększona drażliwość i nerwowość. Charakter bólu może wziąć skurcze w przyrodzie. Zjawisko to jest wynikiem aktywnej redukcji macicy.
 2. Adnexitis. Zapalenie jajników i rur z przewlekłym także powoduje ból w podbrzuszu u kobiet.
 3. Endometrioza. Różnych patologii macicy (test) i procesy zapalne prowadzą do nieprzyjemnego uczucia dyskomfortu.
 4. Kandydoza, coleitis, rzęsistkowica. Źródłem bólu może być zapalne procesy infekcyjne w pochwie.

Często ciągnąc doznania przyczyną raka:

 • Torbiele jajnika (torbielowate);
 • fibrioma;
 • rak szyjki macicy;
 • nowotwór jajnika.

Kiedy skręcanie lub torbiele pęknięcie rozpadu powstają nowotwory fibriomy krytyczną sytuację. Kobieta odczuwa silny ból, któremu towarzyszy hipertermii, wymioty, nudności. To oznacza początek objawów zapalenia otrzewnej. Jedynym sposobem, aby uratować życie jest natychmiastowa interwencja chirurgiczna.

Ból w ciąży

Często moms ciągnie żołądka i dolnej części pleców. Z takimi objawami należy zawsze skonsultować się z lekarzem. Może to być spowodowane przez całkowicie nieszkodliwe powodów. Ale czasami to sygnalizuje poważne patologie.

Lekarze wyróżnić najczęstsze źródła prowokując dyskomfortu:

 1. Zagrażające patologia. Powstają one, co do zasady, pierwotnych warunków. Obecność bólu może wskazywać zagrożone poronienia, ciąży pozamacicznej. W niektórych przypadkach, dyskomfort związany z przedwczesnym oderwania łożyska.
 2. choroba jelit. wzrost płodu wywiera nacisk na narządy wewnętrzne. Zatem, kobieta może wystąpić wiele chorób jelit.
 3. przyczyn naturalnych. W końcowym etapie ciąży taki dyskomfort wskazuje podejście porodzie. Często ból występuje, gdy fałszywe skurcze.

Jeśli nie ma dolegliwości u kobiet w ciąży należy koniecznie poinformować lekarza lub wezwać pogotowie „” Po tym wszystkim, w grę może być nie tylko życiu kobiety, ale również los nienarodzonego dziecka.

Dyskomfort u mężczyzn

Ból brzucha i dolnej części pleców mogą wystąpić również u mężczyzn. Jeśli kobiety są bardzo często charakteryzują chorób ginekologicznych, dyskomfort czopowy może wywołać chorobę sferze seksualnej.

Źródła bólu mogą obejmować:

 1. Przepuklina pachwinowa. W początkowych stadiach łatwo zmniejszyć. W przypadku naruszenia, istnieje poważne zagrożenie dla zdrowia. Zawartość worka przepuklinowego mogą omertvet. Niestety, często wchodzą pętle jelit. W tym przypadku, może wystąpić niedrożność i rozwijać zapalenie otrzewnej. Naruszenie przepukliny mogą wskazywać następujące objawy: ostry ból, stale rośnie; Występ nie można przesunąć, bolesne przy badaniu palpacyjnym i stresujące. Pacjent został powtórzony, wymioty, nudności, hiccups, całkowity brak fotela, nie gazy spalinowe.
 2. Gruczołu krokowego, orchiepididymitis, zapalenie jąder. Taka patologia mogą być wywołane przez poprzedniego zakażenia (zapalenie ślinianki przyusznej, szkarlatyna, grypa) lub chorób narządów płciowych (chlamydii, rzeżączki). Choroby towarzyszą bóle, ból zamazane. W przypadku zaostrzenia dolegliwości jest znacznie zwiększona. W ostrym zapaleniu gruczołu krokowego mogą wystąpić trudności podczas oddawania moczu, wydzielina z ropą z cewki moczowej. Takie objawy towarzyszą objawy zatrucia.

Ogólne patologia

Ból brzucha promieniujący do pleców mogą wystąpić w wyniku chorób charakterystycznych dla kobiet i mężczyzn:

 1. Zapalenie wyrostka robaczkowego. Pacjent ma do czynienia z ostrymi atakami bólu. Możliwa utrata przytomności. Czasami nie ma nudności, wymioty.
 2. Choroba nerek. Ból bóle w przyrodzie. Na zaostrzenie staje kolka. Może mu towarzyszyć zaburzenia oddawania moczu.
 3. Wrzodziejące zapalenie jelita grubego. Patologia połączeniu z wzdęcia, wzdęcia. W przypadku ostrego bólu przypomina skurcze jelit.
 4. Choroby przenoszone drogą płciową. Zaczynają źle. obserwuje się pacjenta gorączka, izolacji i ból w okolicy genitaliów.
 5. Zapalna choroba jelit. Jest ciężka biegunka, wymioty. W kale mogą występować krew i śluz.

Zastanów się objawy choroby, które wywołują nieprzyjemny szczegół dyskomfortu.

choroba wrzodowa

Bolesne objawy mogą spowodować nasilenie patologii. Charakterystycznymi cechami nieprzyjemnej choroby są:

 1. Nagłe pojawienie się ostry ból w okolicy żołądka. Pojawia się kilka minut po jedzeniu.
 2. Pacjent doświadcza nudności. Za nią przychodzi kwaśne wymioty, po których pacjent odczuwa ulgę.
 3. Dyskomfort jest często na czczo. Ciągle istnieją nocny ból. Znikają po spożyciu posiłku.
 4. Ból w połączeniu z zgaga.
 5. Gdy wysiłek dyskomfort w nadbrzuszu znacznie zwiększona. Uczucie jest zmniejszona w stanie spoczynku. Pacjent jest zwolniony w położeniu, w którym nogi są wygięte i dociskany brzuchu.
 6. Dyskomfort jest w stanie rozprzestrzeniać się aż do klatki piersiowej.
 7. Nieznośne uczucie, gdy pacjent czuje ból brzucha w dolnej części pleców i rąk.

perforowany wrzód

Ta komplikacja dotyczy rzadkiego zjawiska. W patologii obserwuje się wystarczająco konkretnego wskazania. Pacjent jednocześnie ból brzucha i pleców. Dolegliwości żołądkowe w połączeniu z „doskoobraznoy” powierzchni otrzewnej.

Poza tym konkretnym perforowanych objawy wrzodów charakteryzujących dalszych cech:

 1. Nieznośny ból powstały nagle. Pacjenci opisują go porównać dyskomfort z nożem w brzuch.
 2. Pacjent zawiesza się w odpowiedniej pozycji. On stara się nie oddychać.
 3. Występowanie bólu jest najczęściej na prawej stronie lub w centralnej części pępka.
 4. Nieprzyjemny dyskomfort szybko rozprzestrzenia się w całej jamie brzusznej. Pacjent odczuwa ostry ból w plecach. Zlokalizowane dyskomfort może pod łopatką, w prawym ramieniu, pod obojczykiem.

Istnieje napięcie mięśni brzusznych. Brzuch staje się bardzo trudne. Charakteryzuje się ona jako „doskoobrazny”.

zapalenie trzustki

W przypadku ostrego zapalenia prostaty u pacjenta wystąpi ból brzucha promieniujący do pleców. Dyskomfort jest wynikiem ataku ostrego zapalenia trzustki. W tej chorobie jest zniszczenie tkanki trzustki. Bliskość prostaty i dolnej części pleców powoduje dyskomfort w dolnej części pleców.

Głównymi objawami zapalenia trzustki, które występują, są następujące:

 • ból pas;
 • wymioty, nie przynosząc ulgę dla pacjenta;
 • występowanie nudności;
 • Suchość w jamie ustnej;
 • odbijanie;
 • czkawka;
 • szybki impuls;
 • hipertermii;
 • rosnącym ciśnieniu;
 • duszność;
 • wilgotna potu;
 • przejmuje bladość skóry;
 • twarz zaostrzony.

kolka wątrobowa

W patologii objawów przejawia bardzo obrazowo. pacjent nie zawsze można określić początkowe etapy dlaczego nastąpił zwłaszcza dyskomfort. Czuje, że ból w jamie brzusznej daje do pasa. Bardzo często takie zjawisko pacjent stara się radzić sobie na własną rękę. Biorąc patologię ból brzucha, że stosuje się różne leki do leczenia chorób żołądkowo-jelitowych. Takie podejście jest całkowicie błędne. W celu terminowego wykrywania patologii, konieczne jest, aby znać podstawowe objawy, które towarzyszą kolki wątrobowej.

Stan nieprzyjemne często powoduje następujące objawy:

 1. Nudności, który został zastąpiony przez powtarzające się wymioty. To nie przynosi ulgę pacjentowi.
 2. Nagle ostry ból tam. Początkowo zlokalizowana jest w prawym podżebrza. Dyskomfort szybko rozprzestrzenia się na prawym barku, szyi, pleców, ramion, obejmujący cały brzuch.
 3. Skóra staje się jasno i wilgotne. Do tego można dodać symptomatologii lekkie naskórek zażółceniu i twardówki.
 4. Pacjenta obserwuje się ciemne barwy moczu bezbarwnych kału.
 5. Pacjent czuje się wzdęcia. Zjawisko towarzyszy silny ból podczas badania palpacyjnego. Mięśnie brzucha mocno napięte. W przypadku tej choroby jest często charakteryzują się określonym objawu Ortner. Tapping krawędzią dłoni w dolnej prawej krawędzi jest gwałtowny wzrost bólu.

ostre zapalenie pęcherzyka żółciowego

Symptomatologia patologia bardzo podobny do kolki żółciowej. Pacjent skarży się, że boli podbrzusza, dając z powrotem.

Lekarze odróżnić specyficzne cechy, które sprawiają, że jest łatwy do określenia obecności ostrego zapalenia pęcherzyka żółciowego:

 1. Objaw Ortner. Effleurage krawędź ręką na prawym łukiem żebrowym wywołuje gwałtowny wzrost bólu dyskomfort.
 2. Objaw Kera. Głębokie badanie palpacyjne okolicy pęcherzyka żółciowego, przeprowadzone na wdechu, co powoduje znacznie zwiększyć ból.
 3. Frenikus-objawem. Nieprzyjemny dyskomfort występuje podczas nacisku na obszarze mięsień mostkowo-obojczykowo-sutkowy.
 4. Objaw jaworskiego. Kiedy znacząco podnosząc całkowicie wyprostowane prawa noga ból wzrasta.

Wyjście z kamieni nerkowych

Jeśli ból przyszedł nagle i osiąga taką siłę, że podrzucając pacjenta w łóżku, nie mogąc znaleźć miejsca, jęcząc, istnieje możliwość poruszania zrost. U ludzi, ostrego bólu brzucha i ciągnie.

Takie objawy towarzyszą następujące cechy:

 • dyskomfort rozciąga się na odcinku lędźwiowym, dając krocze;
 • nie są częste oddawanie moczu;
 • stan pomysłodawcy są często objadanie arbuz lub nadmierne picie wody mineralnej.

przyczyny neurologiczne

Czasami, aby dowiedzieć się, dlaczego jest ból w okolicy brzucha i dolnej części pleców, nie możesz. Skomplikowane testy biochemiczne, MRI, ultradźwięki nie definiuje chorób. Jednak osoba przeżywa poważny dyskomfort.

W takich przypadkach, podejrzewane syndrom neurologiczny. Pacjent zostaje wysłany do konsultacji neurologa.

Przyczyny dolegliwości często leżą w następujących schorzeń:

 • zatrucie;
 • Inwazję robak;
 • urazy;
 • opryszczka;
 • padaczka.

Choroby układu mięśniowo-szkieletowego

Rysunek ból w jamie brzusznej mogą być wywołane różnymi patologiami. Czasami na podstawie dolegliwości choroby są:

 • napięcie mięśni;
 • bólu okolicy lędźwiowej;
 • międzykręgowego przepukliny zlokalizowane w obszarze okolicy lędźwiowo-krzyżowej;
 • skolioza wydziału.

wniosek

Powoduje dyskomfort w okolicy brzucha i dolnej części pleców, bardzo wiele. Zrozumieć, że są bardzo trudne do własnego. Niewłaściwe leczenie może poważnie pogorszyć stan pacjenta. Jedynym prawdziwym rozwiązaniem pojawiły kiedy ból jest odwołanie się o pomoc do lekarzy.