117 Shares 5445 views

Rollo May – znany amerykański psycholog i psychoterapeuta

Każdy z nas ma swój pomysł na istnienie ludzi. Ktoś wierzy w przeznaczenie, w tym, że wszystko w naszym życiu jest zadanym przez Boga, i jesteśmy jak kukiełki, pozostaje posłusznie podążać nici losu. Inni wierzą, że dana osoba zdecyduje gdzie i jak żyć, jak być, co do zrobienia … „z losem nie można lekceważyć, nie możemy po prostu wymazać je i zastąpić czymś innym. Ale możemy wybrać, w jaki sposób odpowiedzieć na nasze przeznaczenie, wykorzystując zdolności nam dany „- tak powiedział wielki psycholog Rollo May. To prawda, nie przypadek, to jest los, ale jest to naprawdę człowiek nie ma wyboru? Ostatnie lata swojego życia poświęcił na Mei do tej kwestii.


Przegląd

Pełna nazwa – Rollo Riz Mey. Data urodzenia: 21 kwietnia 1909 Data śmierci – 22 października 1994 Miejsce urodzenia – miasto Ada, Ohio. Miejsce śmierci – Miasto Tiburon w Kalifornii.
Rodzice: matka – ojciec Earl tytuły Mae – Meti Bouton maja. Rodzina: Rollo May urodził się w dość dużej rodziny, składający się z 7 dzieci (najstarsza siostra i pozostałych 6 braci, Rollo May był najstarszy z nich). Miejsce zamieszkania: wkrótce po urodzeniu dziecka, rodzina przeniosła się do innego miasta w Michigan, Marin City, gdzie byli wszyscy dzieciństwo psycholog. Przyczyna śmierci: długotrwałej choroby.

rodzina psycholog Rollo May nie był tak pozytywny, jak można sobie wyobrazić. Matka i ojciec byli niewykształceni ludzie, którzy byli źli, że ich dzieci rozwijają intelektualnie. Aby zaangażować dzieci kiedyś zarówno matka jak i ojciec, więc dzieci świetnie bawić i rozwijać się.

Wkrótce rodzice nie mogą żyć razem i złożyli wniosek o rozwód. Być może był to pierwszy impuls do psychologa kariery. Tak więc, w rodzinnej atmosferze, to nie był najlepszy, chłopiec często uciekał z domu, jak iw szkole, aby zatrzymać się w ciszy, spokoju z naturą. Nie czuł się spokojny i szczęśliwy.
Oprócz kontaktu z naturą, psycholog w młodym wieku zainteresował się literaturą i plastyką, że w przyszłości towarzyszył mu przez całe życie.

Rollo May poszedł do college'u, ale wkrótce został wydalony z nim przez krnąbrnego i buntowniczego charakteru. Jednak on zapisany w Oberlin College i ukończył go pomyślnie.

Początek dorosłego życia

Po ukończeniu college'u, Rollo May udał się do Grecji i tam zaczął uczyć ojczystego języka angielskiego w miejscowej szkole.
W tym samym czasie do psychologa odkryć nowe miejsca, podróżując przez najpiękniejszych miast w Europie. Ujawnił kulturę każdego kraju, pogłębienie zrozumienia siebie i całej osoby. Wczasy go i medycyna, czyli psychologia kliniczna, czyli jak ludzie radzą sobie ze swoją chorobą i czy można jakoś wpłynąć na jego przyszłe życie.

Zrozumienie ich roli w życiu

W swoich 30 lat Rollo mogę obliczu straszliwej choroby – gruźlicę. W tamtych czasach było to nieuleczalna choroba. Udał się do sanatorium, gdzie miał duże doświadczenie, realizując podejście śmierci. Zaczął zdawać sobie sprawę, że stan fizyczny osoby jest nierozerwalnie związana z jego emocjonalnego komponentu. Obserwując pacjentów, którzy byli w tym samym sanatorium, Rollo May ujawnił, że ci, którzy przestali walczyć o swoje życie, umierając z przodu, i tych, którzy starali się żyć częściej odzyskane. To właśnie wtedy zdał sobie sprawę, że istnieje przeznaczenie, że jest to choroba, ale przyjmuję je lub walczyć – to rozwiązanie, które zajmuje samego człowieka. Rollo May napisał: „Człowiek w poszukiwaniu siebie”, gdzie starał się zrozumieć siebie, w swoim życiu i pomogła w otaczających ludzi.

Głównym problemem ludzkości – alarm

Rollo May zaczął pisać książki, poznać siebie i innych. Spędził lata studiując dzieła wielkich klasyków, takich jak Freuda i Kierkegaarda.
W wyniku jego wieloletnim psychologa badań zdałem sobie sprawę, że człowiek może zdobyć wszystko: chorobowe, problemy, kłopoty, a nawet śmierć w wypadku, że może przezwyciężyć uczucie lęku i strachu w swoim umyśle. I za to, każdy z nas ma do czynienia z samopoznania.

Psychologia Pracy

Zdając sobie sprawę, że czas, problem ludzkości – to strach przed nieznanym i stałej troski o siebie i swoją przyszłość, Rollo May spisał swoje przemyślenia na ten temat w swojej pracy, która została opublikowana w 1950 roku pod nazwą „Wartość alarmu.” To był jego pierwszy poważny publikacja, po którym psycholog jeszcze bardziej zaczął tonąć do samopoznania, zależność od świata i człowieka,
osobowość.
Doprowadziło to do swoich publikacji, publikacja książek i przewodników do samego badania. Pomoc psychologiczna udzielana przez psychologa, był w stanie przywrócić dużo ludzi do szczęśliwego życia. Najsłynniejsza książka:
1. „poczucie niepokoju.”
2 „Odkrycie życia.”
3. „Miłość i wolność”.

powrót

Po kilku latach Rollo May powrócił do USA, gdzie napisał swoją pierwszą i nadal najlepszą książkę o psychologii ( „Wytyczne dla poradnictwa psychologicznego”). Jednocześnie studiuje w seminarium i zostać kapłanem. Nie ma nic w życiu nie jest przypadkowy, każda klasa, każda akcja i każdy wybór ma na celu doprowadzić człowieka z powrotem do miejsca, gdzie doszedł do przesądzone, ale siła woli i poczucia każdy może zmienić swoją przyszłość. Wielu ludzi próbowało dostać się na osobistą wizytę u psychologa po przeczytaniu książki „Counseling”. Rollo May starał się znaleźć odpowiedź, aby ujawnić prawdę każdemu, kto udał się do niego o pomoc.

Bestseller w historii ludzkiej psychologii

Działka udał się do samoświadomości (Rollo May). „Miłość i wolność” stała się najbardziej opublikowany i czytać książki Rollo May. Wyszła w 1969 roku. Zaledwie rok później otrzymał Nagrodę Ralpha Waldo Emersona. W tej książce, jest analiza naturalnych składników człowieka.
Jest bezpośrednio miłość do siebie wszystko, co nas otacza, i wola, możliwość wyboru i postępuj zgodnie z wybraną ścieżką. Autor zwraca uwagę, że w celu rozszerzenia swojej strefy wygodnego życia, te dwa kryteria należy połączyć w jeden. Tylko w korzystnej współistnienia miłości i woli człowieka mogą odkrywać siebie i przyjść do nowego etapu życia.

Podstawy psychologii nauczania

Na całe życie Rollo May, w przeciwieństwie do innych psychologów, założył szkołę. Uważał, że jest to tylko odwrócenie uwagi od naprawdę ważnych aspektów nauczania. Uważał swoje główne zadanie i aby upewnić się, że ludzie czują się wolne. To jest właśnie podstawą szczęśliwego życia, aby czuć się wolny od wszelkich uprzedzeń, lęków, niepewności i niepokoju. Wyrzucanie wszelkie wątpliwości, wierzyć w siebie i swojego „ja” człowieka jest w stanie pokonać nawet śmierć. Sztuka poradnictwa pomógł psycholog, by stać się przewodnikiem dla wszystkich, którzy go podszedł. Powiedział, że może pomóc człowiekowi, aby dokonać wyboru pomiędzy byciem ofiarą pozostać ściśle według losu lub zabrać siebie i swoją drogę w ich ręce.

wniosek

Rollo May – wielki psycholog, który był w stanie poznać siebie i swoją rolę w świecie. Był w stanie pomóc i nadal pomagać ludziom poprzez ich książek wybrać wolność,
miłość, życie, pełne znaczenia, spokoju i przygody.
Aby zapewnić im wsparcie psychologiczne pomógł człowiekowi wydalanie własnego kryzysu. Dzięki możliwości pomocy ludziom Rollo May żyła długo i szczęśliwe w ich własny sposób życia.