749 Shares 3034 views

niedokrwistość aplastyczna

niedokrwistość aplastyczną jest złożoną chorobą krwi. Jest ona związana ze zmniejszoną produkcję granulocytach, płytkach krwi oraz krwinek czerwonych w szpiku kostnym. Terminologia medyczny oznacza depresyjnymi choroba hematopoeza.


niedokrwistość aplastyczną charakteryzuje się spadkiem długości życia krwinek czerwonych, towarzyszy niszczenie krwinek czerwonych w szpiku kostnego na wszystkich stadiach rozwoju.

Choroba ma bardzo negatywny wpływ na pracę wielu narządów. Dlatego terminowe środki diagnostyczne i właściwe leczenie choroby byłoby znacznie poprawić jakość życia.

niedokrwistość aplastyczna może rozwinąć się w każdym wieku. Jednak coraz częściej, według statystyk, są bardziej podatne na choroby są starsze niż pięćdziesiąt lat.

Przyczyna choroby pozostaje nieznana w około 80% przypadków.

W innym przypadku, zgodnie z Badaczy przypuszczalnie chorobą wywołaną przez czynniki zewnętrzne, takie jak długotrwałe stosowanie leków (antybiotyków, leków przeciwgruźliczych, sulfonamidy i innych leków przeciwzapalnych).

niedokrwistość aplastyczną postępuje przy dłuższym wdychaniu par rtęci, oleje, związki benzenu, jak również ze względu na działanie promieniowania.

W niektórych przypadkach stanem wiąże się z rozwojem procesów zakaźnych w korpusie, różnych zaburzeń w funkcjonowaniu układu odpornościowego i hormonalnego systemów.

Powyższe powody eksperci przypisują nabytej postaci choroby.

Dziedziczność choroby objawia się w kilku gatunków.

Choroba ta może różnić się o obecności lub braku wad wrodzonych w rozwoju z całkowitą klęski powstawania krwinek czerwonych. Ponadto, nie jest niedokrwistość z selektywnym patologii.

Objawy zależą od rodzaju choroby.

Objawy niedokrwistości Fanconiego obserwowane są we wczesnym dzieciństwie. Wrodzone nieprawidłowości wyrażono poważne wady w rozwoju tkanki kostnej (clubhand, niekompletnego liczbę palców dłoni, etc.). Jednocześnie istnieje ogólne osłabienie, bóle głowy, podatność na przeziębienia. Badanie krwi wykazuje wysoką ESR. Co do zasady, stan ten trwa do osiemnastego roku życia i śmiertelne w wyniku przypadkowego zakażenia lub krwawienia.

Gdy anemia Oestrich-Dameshek bez wad wrodzonych. Ten rodzaj choroby jest rzadko obserwowane.

W niedokrwistości, Diament Czarny wentylator w rzadkich przypadkach, nie ma uszkodzenia oczu i szkieletu. Typowe objawy tej choroby są szarawy odcień skóry i powiększona śledziona. Badanie krwi ujawnia zmniejszoną hemoglobiny i gwałtowny wzrost stosunku erytrocytów i leukocytów. Jak pokazuje praktyka, większość pacjentów nie żyją aż do dwudziestu lat.

Nabyta choroba ostra oczywiście różni się obfity jelit, nerek, krwawienie z nosa i skóry. Jednocześnie rozwija gorączkę.

Przez kilka dni, pacjenci widzieli dramatyczny spadek liczby płytek krwi, krwinek białych i czerwonych krwinek. Badanie wykazało zahamowanie dojrzewania komórek i degradacji w krwi. Śmierć następuje w ciągu około czterech do ośmiu tygodni.

podostrą postać charakteryzuje się mniej ostrym krwawieniem. Życie od początku choroby może się wahać od trzech do trzynastu miesięcy.

Postać przewlekła choroby jest powolny przepływ. Charakteryzuje długoterminowych remisji.

U pacjentów z funkcjonalną niewydolności nadnerczy występuje normocytic niedokrwistość normochromic w łagodne. Stan ten jest w wielu przypadkach trudne do zidentyfikowania wystarczy, ze względu na równoczesne zmniejszenie objętości osocza.

W wyniku naruszenia hematopoetycznej wątroby rozwija anemia makrocytowa.