295 Shares 2182 views

Jak wprowadzać pokarmy stałe? Jak zacząć uzupełniającego żywienia?

Począwszy już po czterech miesiącach życia niemowlęcia, wielu rodziców wprowadzać pokarmy stałe. Jak wprowadzać pokarmy stałe? Jak zacząć uzupełniającego żywienia? Kwestie te są prawie wszystkie mamusie i tatusiowie.


Wielu pediatrów (którzy mieszkają i pracują na sowieckich podręczników) twierdzą, że konieczne jest, aby rozpocząć pokarmów stałych z jabłek (pieczone, tarte lub sok), ale jabłko dla dziecka, które jest cztery – sześć miesięcy jest szkodliwe. Ponieważ ciała dziecka otrzymała tylko mleka matki lub sztuczne przystosowany mieszaniny jabłka mogą powodować reakcje alergiczne.

Tak, to kiedy zacząć pokarmów stałych dziecko?

Komplementarne karmienia dziecko może rozpocząć do czterech miesięcy (jeśli dziecko jest karmione butelką) – sześć (jeśli dziecko – grudnichok). Można oczywiście ignorować tych zaleceń, jeśli dziecko:

– często zjada (a tym samym swoją mleko lub formuła nie daje nasycenie dziecko i masz nadal głodny)

– ma już zęby (nawet jeśli została wycięta ząbek, dziecko będzie wymagać żywności, które można żuć)

– siedząc (gdy dziecko siedzi na własną rękę – można wprowadzać pokarmy stałe)

– zaczyna naciskać na łyżkę języka z jego ust (począwszy od trzech miesięcy dziecko może pić z łyżeczki).

Teraz odpowiedź na drugim ciekawym pytaniem: „Jak wprowadzać pokarmy stałe dziecko?”

Każda matka wie swoje dziecko bez słów. Ona wyraźnie wie, czego chce, i w jakim momencie.

Jak wprowadzać pokarmy stałe? Można go uruchomić z owoców, warzyw i produktów mlecznych. Jeśli vyreshili zacząć z warzywami, trzeba najpierw dać dziecku spróbować warzyw lub owoców, a następnie stopniowo zwiększać dzienną ilość produktu. należy zacząć od pół łyżeczki, a następnie zwiększyć ilość razy dopóki po raz dziecko nie zje sto – sto pięćdziesiąt gramów. W tydzień później, kiedy dziecko będzie jeść z przyjemnością pierwszy produkt, po czym można rozpocząć, aby wprowadzić drugą roślinnego lub spróbować dać owoce. Zasada I drugim i kolejnych produktów – podobny do pierwszego.

przeciery warzywne można kupić gotowe lub zrobić samemu. Po dziecko przyjmuje do warzyw i owoców można stopniowo podawać soki z tych produktów. Wskazane jest, aby nie dać dziecku zagęszczonego soku (czyste) i rozcieńczony. Rozcieńczenie pierwszym konieczne, jedną część soku pięciu wodzie (woda musi być gotowane i temperatura pokojowa). Daje to dziecku pić przez około dwa tygodnie, a następnie można je bardziej skoncentrowany: niektóre sok i cztery części wody. Do dziesięciu miesięcy lepiej jest dać dziecku rozcieńczony sok (jednej części i jedną część), a ponieważ w tej grupie wiekowej można podawać czysty sok.

Jeśli zdecydujesz się rozpocząć pokarmów stałych z produktów mlecznych, pożądane jest, aby był to ser niskotłuszczowy domek. To może być łagodny, delikatny lub niezbyt duże ziarna. Następnie można wprowadzić jogurt. zasady żywienia jest taka sama jak z warzyw przynęty.

Wielu rodziców ma trudności z wejściem do diety zbóż niemowlęcych. Jak wprowadzać pokarmy stałe zboża? Kiedy dziecko przyzwyczaja się do produktu mlecznego i warzywno-owocowy, to można spróbować ugotować jego owsiankę z mlekiem lub bez. zboża Lure zazwyczaj rozpoczyna się dwa miesiące od czasu wprowadzenia nowych produktów w diecie dziecka. Przede zbóż, które mogą być używane do gotowania owsianki – semoliny, owies, proso. W tydzień po wprowadzeniu dwóch z tych zbóż mogą być gotowane już gryczana i ryż.

Bliżej do siedmiu – ośmiu miesięcy można spróbować dać mięso dziecięcego. Stopniowo dać oddzielnie, a następnie miesza się z warzyw lub zbóż. Zupy (nie tłuszcz) można otrzymać już w dziewięć miesięcy.

Po uruchomieniu zwabić dziecko, należy pamiętać, że niedbałość i pośpiech może tylko zaszkodzić dziecku. Natura obdarzyła swoją dziecięcą wszystko, czego potrzeba, po prostu trzeba starannie chronić i rozwijać wszystko. Jeśli wszystko jest wykonane poprawnie i monitorować reakcję organizmu do nowego dziecka w diecie, pytania o tym, jak wprowadzać pokarmy stałe – nie powstają. Jeśli dziecko ma czerwone plamy na ciele, wysypka, stołki ze śluzu – tak ten produkt jest dać mu jeszcze. Zatrzymać wprowadzenie pokarmów stałych, aż do momentu, gdy krzesło nie jest przywrócona, a nie pozostawi wysypkę. Przynęty nie należy wprowadzić tydzień przed i tydzień po szczepieniu. Organizm jest osłabiony i nie wiadomo, jak będzie reagować na nowe produkty.