770 Shares 2235 views

Peon karmienie: małe sztuczki

Piwonia – jest to kwitnąca wieloletnia ozdobna kultura ogrodowa. W przeciwieństwie do wielu kwiatów, które muszą być przeszczepione co kilka lat, piwonie mogą rosnąć w tym samym miejscu bez przeszczepu od dziesięcioleci. Wspaniałe kwiatostany piwonii mogą mieć kolorystykę delikatną, pastelową i jasną, nasyconą. Pozostają na krzaku iw dnie przez dłuższy czas. Lush liści peonies ozdobić fabułę przez cały sezon, staje się karmazynem jesienią. Oczywiście, podobnie jak wszystkie kwiaty ogrodowe, peony takie jak "smaczne", czyli różne karmienie. Karmienie Peony jest prowadzone przez cały sezon i może być zarówno liściowe jak i radykalne. Porozmawiajmy o każdym gatunku bardziej szczegółowo.


Liście górne opatrunku

Górne opatrunek piwowarski występuje przez opryskiwanie liści roztworem nawozu mineralnego. I im mniejsze krople są rozpylane, tym bardziej efekt będzie z tej procedury. Rozpylanie przeprowadza się wieczorem lub w pochmurnej pogodzie, gdy otwory stomaty są w roślinach. Aby lepiej wchłonąć nawóz, można dodać trochę mydła lub detergentu do roztworu. W ten sposób dobrze jest karmić młode rośliny raz w tygodniu, poczynając od drugiego tygodnia maja.

Dorosłe rośliny reagują również bardzo dobrze na liściowe opatrunki górne. Są one przeprowadzane trzy razy w sezonie w odstępach trzech tygodni w ten sposób: mocznik – mocznik + nawozy mineralne – nawozy mineralne. Dlaczego tak? Na początku wzrostu rośliny potrzebują azotu zawartego w moczniku, podczas kiełkowania – azotu, fosforu i potasu, podczas zakładania rekonstrukcji nerki, azotu nie jest już potrzebne, dlatego mocznik jest wykluczony z kompozycji wierzchniej opatrunek.

Karmienie peonów na wiosnę nawozami organicznymi

Top dressing z nawozami organicznymi jest wykonywana dla dorosłych roślin podczas tworzenia pąków i początku kwitnienia metodą radykalną. Może to być roztwór mulleina lub odchodów ptaków odpowiednio w stosunku 1:10 i 1:25.

Radical top dressing peonies z nawozów mineralnych

Karmienie nawozów mineralnych pod korzeniami jest przeprowadzane trzy razy w sezonie, począwszy od końca marca i na początku kwietnia, kiedy granulaty nawozu mogą być rozproszone bezpośrednio nad śniegiem. Rozpuszczą się w stopionej wodzie i mocą do gleby – cel zostanie osiągnięty. W sezonie letnim nawozie jest rozprowadzane na glebie u korzeni, starając się nie dotykać szyi krzaka. Wcześniej woda jest wylana, a po nałożeniu nawozu powierzchnia jest posypana jeszcze jedną warstwą ziemi i zagęszczana.

Karmienie peonów z chlebem

Nawóz z chleba jest jednym z najlepszych dla piwonii, pomimo faktu, że należy do przepisów kulinarnych. Przygotowuje się w ten sposób: pół chleba chleba żytniego lub skorupy pozostawionego po jedzeniu, mrożonego zimną wodą i pozostawionego do picia przez pół dnia, tak że masa wzrosła. Następnie rozcieńcza się ją wiadrem wody, a kompozycja ta podlewa rośliny na początku sezonu wegetacyjnego.

Jak widać, karmienie peonów w całości różni się od zapłodnienia innych roślin ogrodowych. Ważne jest tylko do przestrzegania reżimu i prawidłowo wybrać kompozycję do nawożenia, a wtedy twoje peony ogrodowe będą Cię zachwycać w każdym sezonie bujną zielenią i długim, luksusowym kwitnieniem.