250 Shares 1867 views

Gianni Rodari opowieść „Podróż z niebieską strzałką”: podsumowanie głównych bohaterów, opinie

Tale „Podróż z niebieską strzałką”, którego podsumowaniem jest przedmiotem niniejszego przeglądu – jedno z najbardziej znanych dzieł popularnego włoskiego pisarza J. Rodari .. Praca ta została napisana w 1964 roku i od razu zdobyła miłość nie tylko dzieci, ale również dla dorosłych odbiorców. Dwadzieścia lat w radzieckich ekranów spośród kreskówki lalek, wydanych na jej podstawie. W 1996 roku włoski film animowany oparty na historii z bajki, został zwolniony.


Akcja opowieści

Być może najbardziej przejmujący zapis Rodari jest „Podróż z niebieską strzałką”. Krótka treść pracy należy rozpocząć od małych bohaterów cechy. Francesco mały chłopiec mieszka w ubogiej rodzinie. Jego matka nie ma pieniędzy, aby kupić zabawki dla dzieci na wakacje, ponieważ jest już winien wróżka – właściciel sklepu – na górze i na koniu, który kupił synowi kilka lat temu. Ta wróżka – starą kobietą, trochę zadziorny, który zajmuje wysokie opłaty dla swoich towarów.

Francesco przychodzi codziennie do okna podziwiać zabawki, które przepojone niego z politowaniem i decyduje się dać mu siebie. Robią ucieczkę tuż przed przybyciem kochanki, który decyduje, że jej sklep okradziony przez złodziei. Wraz ze swoim sługą Teresa, miły i sympatyczny kobiety, ona wyrusza w pościg. Jednakże, zabawki wziął zakładnika Teresa, która dla jej wyzwolenia daje im listę wszystkich potrzebujących dzieci.

przygody Francesco

Tale „Podróż z niebieską strzałką”, którego podsumowanie pozwala studentom uzyskać wgląd w pracach Rodari, ma kilka wątków. Druga poświęcona jest wydarzeniom, które miały miejsce w głównego bohatera. On jest opanowana przez przestępców, którzy zmuszają go okraść sklep z zabawkami. Zamiast tego chłopiec podnosi alarm. Jednak w końcu spada pod podejrzeniem policji, który stwierdził, że chłopiec próbuje sobie zabawkę, a tylko pomoc nocnego stróża, który był świadkiem incydentu, bohater ratuje. W dowód wdzięczności, wróżka zabiera chłopca na urzędnika sklepu.

przycisk

W swojej pracy „Journey of niebieską strzałką”, której streszczenie jest niezbędne do kontynuowania opis zabawki, odzwierciedlają cechy pisarza: ożywienie obiektów nieożywionych, cienką, nieco melancholijnym humorem fabuły, która jest interesująca zarówno dla dorosłych jak i dla dzieci. W produkcie jednym z bohaterów jest pies szmata na przycisk o nazwie. Jest to jeden z najbardziej sympatycznych bohaterów bajki, bo pozostał wierny do Francesco, a może właśnie ze względu na ich oddanie był prawdziwy żywo szczeniak. Odnajduje chłopca i staje się jego najwierniejszym przyjacielem.

Roberto

Jeden z twórców najpopularniejszych dziecięcych w literaturze światowej jest Gianni Rodari. „Podróż z niebieską strzałką” – bajka, która pomimo optymistycznego ducha, ale jest jednym z najsmutniejszych w pisarza. Historia drugiego bohatera pracy, chłopak, Roberto, dotykanie i smutne jednocześnie. On, jak Francesco, mieszka w biednej rodziny, jego ojciec – prosty funkcjonowania kolei, co również nie jest w stanie dać dziecku zabawkę na wakacje.

zbawienie pociąg

Dotykanie i trochę smutne opowieści słynnego Gianni Rodari. „Podróż z niebieską strzałką” – dzieła, które można podzielić na dwie części. Pierwsza poświęcona jest historii Francesco, drugi – Rodrigo. Tej samej nocy, w której akcja rozgrywa się prace, istnieje silne opady śniegu i przechodzącej pociąg grozi zniszczyć. Niestety, Roberto ratuje go od katastrofy i traci przytomność. Kiedy przychodzi, odnajduje obok wspaniałej zabawki i myśli, że jest – darem do ojca. Powiedział jednak, że nie dał prezent dla swojego syna i powiedział, że może ona przyszła do niego z bogatego pana, którego uratował. Zatem samochodzik „Niebieska Strzałka” przyszedł do swojego nowego właściciela.

Charakterystyka zabawek

Tale „Podróż z niebieską strzałką”, główni bohaterowie, których – to głównie zabawki, praca dzieci nie jest tak, że uczy się dużo i dorosłych, zachęca do ich czułości i uwagi wobec swoich dzieci. Zwłaszcza kolorowe postacie z zabawek autora. Żółty Bear – groovy plyasovschik, który po raz pierwszy zdecyduje się oddzielić od zabawki i opuścił chłopca w piwnicy. Kapitan – komiks charakter: nie dokleena brodę, był ciągle narzekają, ale naprawdę dobroduszny i elastyczne. Generał-dowódca jednostki wojskowej, która z każdego przedmiotu widzi przeciwdziałania potencjalnym wrogiem, jest bardzo tragiczny los: umrze w śniegu podczas podróży zabawka pociągu.

Opinie i oceny

Praca „podróż niebieską strzałką”, którego opinie są pozytywne, a dziś jest kochany przez czytelników. Wielu użytkowników donoszą, że autor nie udało się napisać to bajka, która jest interesująca dla każdego. Czytelnicy najpierw wszystkich zwrócić uwagę na fakt, że uczynił jego znaki takie niejednoznaczne. Na przykład, wróżka początkowo wydaje złym humorze i skąpy kobieta, która nie daje się do biednych dzieci zabawkami, ale nadal, w końcu okazuje się być dobrą i uczciwą kobietą, ona otrzymała Francesco i zorganizował swój los.

Tak prowadzone przez „Journey of niebieską strzałką”? Jest to historia o zwycięstwie dobra nad złem, z wykonania przez pragnienia i że każde dziecko zasługuje na szczęście. Ten pomysł jest czerwona linia biegnie przez całą historię i sprawia, że całą zawartość głębokiego znaczenia. Dlatego produkt jest odpowiedni zarówno dla rodziców, jak i dorosłych. Godny uwagi jest fakt, że wszyscy rodzice w tym eseju kochają swoje dzieci i opieki nad nimi. Tale „Podróż z niebieską strzałką”, główne postacie, które różnią prawdomówność i szczerość – to przede wszystkim produkt rodzina.

Wielu czytelników zostały przelane do autora fakt, że był ponownie mistrzowski w fantastycznej formie pokazał szczególnie ostry i pieczenie problemy współczesnego społeczeństwa: ubóstwo, śmiertelność dzieci, złe warunki pracy, nierówne. Każdy rozkoszował jest magiczna atmosfera, w której znajduje się działka.

Ożywienie zabawek – to nie jest zbyt oryginalny przebieg, ale autor był w stanie dać z siebie wszystko dzieje się tak głęboki sposób, że nawet już zaznajomieni z ideą zabrzmiał na nowo. Niektórzy czytelnicy z pewnością zwrócić uwagę, że to jest główną cechą wszystkich prac pisarza w ogóle. I bajki „Podróż z niebieską strzałką” nie był wyjątkiem. Wręcz przeciwnie, w tym podstawowe zasady stylu literackiego znalazła swój najpełniejszy wyraz, prawdopodobnie ze względu na fakt, że są dzieci, których wzrok czytelnik i zobaczyć tę niesamowitą historię wśród głównych bohaterów.