791 Shares 1885 views

System Windows 10 Insider Preview – co to jest?

Od czasu ogłoszenia nowego systemu operacyjnego „Microsoft” pojęć Preview Technicznej i Insider Preview. Dla człowieka ignoranta języka angielskiego, wszystkie te zawiłe pojęcia nie mów nic. Dlatego naszym zadaniem jest wyjaśnić popularność terminu systemu Windows 10 Insider podglądu. Co to jest ta „bestia” i co to je? Spróbuj zrozumieć. Jednak w celu wzięcia udziału w tym programie będzie miał trochę do nauki języka angielskiego. Więc pójdziesz.


prehistoria

Po niepowodzeniu niesławnego „Grupa Ośmiu” firmy „Microsoft” Przez długi czas lizanie rany. To co się dzieje, gdy założyciel odchodzi. Bądź co bądź, musimy iść dalej. Nowy system operacyjny nadano numer 10. Natychmiast wyskoczyła przez „dziewięć”. Na „dziesiątce” stwierdził, że będzie ona „ostatni” OS. Oznacza to, że wszystkie innowacje będą produkowane jako główne aktualizacje do „dziesiątki”. Brak nowych figury. Powiedział – zrobić. Wstępna wersja „dziesiątki” ujrzał światło.

I tu sluichlsya incydent. Okazuje się, że nowy system operacyjny jest ściśle monitoruje każdy krok użytkownika. Co skadal! zareagował na to „Microsoft”, mówiąc, że mówią, że system w STD testowym, więc deweloperzy ważne jest wiedzieć, co dzieje się na komputerze użytkownika w celu uniknięcia ewentualnych problemów. Jednak elementy spyware nie zostały wyeliminowane w ostatecznej wersji. Cóż, nie ma znaczenia. Wraz z wydaniem pierwszego testu, „dziesięć”, „Microsoft” uruchomił program w systemie Windows 10 Insider Podgląd. Co to jest? Zastanów się poniżej.

Co to jest tak?

Program jest następujący. Człowiek rejestruje konto w „Microsoft”, zgadza się przystąpić do programu i otrzymać darmowy system montażu testowego. Zainstalować go na komputerze, to zgadza się, że przyjdzie surowe i niewykończone aktualizacje, które mogą dobrze „zawiesić” cały swój komputer. Jego zadaniem – do testowania wydajności systemu i regularnie wysyłać raporty do „Microsoft”. Należy zauważyć, że zespół Insider Preview systemu Windows 10 nie jest stabilny i jest naprawdę bardzo buggy. A najciekawsze jest to, że użytkownik nie otrzyma żadnej premii za ich pracę.

Przed oficjalnym pełnej wersji „dziesiątki” z jej problemów „dla elit” o nazwie Technical Preview. Ale żeby wywołać ten sposób produkt po premierze, która już sprzedany za pieniądze, nawet „Microsoft” wstyd. Dlatego, nazwa została zmieniona na Insider. Więc to jest bardziej trwały. Pierwsza kompilacja systemu Windows 10 Insider podglądu 14393 innego tego glyuchnostyu które mogłyby łatwo zabić procesor połączony z płytą główną. I zdarzały się przypadki. Nie sądzisz, że „Microsoft”, aby w jakiś sposób zrekompensować ich kosztów dla użytkowników? Zgadza się. Nie.

Istotą programu

Człowiek, który stał się „wtajemniczeni”, skazuje się na wieczne piekło. Nigdy nie miałem jego urządzenie nie będzie działać stabilnie. Mimo, że nie zagraża wszystkim. Istnieją dwie rundy zespołów testowych dla aktualizacji „dziesiątki”. Pierwszy – najszybsze okrążenie – rzuca użytkownikom najświeższych i najbardziej buggy nowych ubrań. Użytkownik, który wybrał tę drogę, na sto procent masochistą. Na pierwszym i najbardziej niszczycielskim ciosem, w tym przypadku będzie to mieć na swoim komputerze. Na przykład, niesławny system Windows 10 Insider Podgląd Budowanie 14393 wisiał więcej niż jeden komputer.

Istnieje jednak druga tura aktualizacji – powolne. Składa się on z aktualizacjami, które zostały już „poprawionych” po prawie zabity komputerach masochistów najszybsze aktualizacje okrążeń. Towarzysze z powolnym kierownicą jest mniej podatny na innych sytuacjach katastrofalnych. Mimo trzasków i brakuje tutaj. Ale, jak to się mówi, to się nazywa „insider” – bądź cierpliwy. Jednakże, wraz z wydaniem systemu Windows 10 Insider podglądu 14901 sytuacja zmieniła się na lepsze. Mniej trzasków.

Jak stać się „insider”?

Naprawdę nie polecam. Ale jeśli swędzenie, co jest do zrobienia. Powiedzieć. Aby stać się „insiderów”, trzeba najpierw założyć konto na oficjalnej stronie „Microsoft”. Proces rejestracji jest bardzo prosty. Nawet łatwiejsze niż konfigurowania skrzynki pocztowej. Po pomyślnej rejestracji będzie musiał pobrać system Windows 10 Insider Preview iso – obraz. Pobierz, wypełnij kija i zainstalować. Nowa instalacja systemu. Do aktualizacji z Win 7, na przykład, w teście buduje działa bardzo krzywe. Więc lepiej jest ponownie umieścić wszystko.

Wybór wersji systemu operacyjnego – to jest bardzo ważne. Zwłaszcza, jeśli ten OS jest tak buggy. Jak mówią, na śmierć – tak z muzyką. Poczuj swobodę wyboru systemu Windows 10 Pro Insider Podgląd. Trzasków, oczywiście, nie stają się mniej, ale przynajmniej w wersji Professional. Jeśli znudzi się oglądanie i masochizm, a następnie zamknąć program może być bardzo proste. Umieścić wersję systemu operacyjnego i upuść swoje zwykłe konto „Microsoft”.

Jakie ryzyko towarzyszące „insider”?

Weź długopis – lista jest długa. Ryzyko bardzo dużo, ale należy wiedzieć, jedynymi, które mogą doprowadzić do upadku wszystkich urządzeń. Oczywiście, „Microsoft” nie stosuje się do nich, bo wtedy nie będzie przyciągać do siebie, a nie jeden „świnki”. Ale prawda jest taka, że strona test „dziesiątki” może poważnie uszkodzić komputer. Należy więc zastanowić się, czy naprawdę musisz subskrybować i czy ten program jest Windows 10 Insider Preview. Czym jest ten program, w którym nie ma premii? I to jest dla tych, którzy cierpią w więzieniu użytkowników?

Ryzyko to awarie sprzętu. Fakt, że „dziesięć” nie będzie wspierać starego sprzętu. Wcale nie. Więc pomyśl zanim uczestniczyć w programie, czy sprzęt będzie ciągnąć. Dokładniej, urządzenie będzie ciągnąć, jeśli spełnia wymagania systemowe. Ale czy to będzie działać dobrze z „dziesiątce”? Oto jest pytanie. Jak komputery użytkowników zostały zabite z powodu elementarnej niemożność odczytania „materiałów wojskowych”.

użytkownicy mobilni

Ponadto dla użytkowników komputerów PC i laptopów, „Microsoft” postanowił „uszczęśliwiać” i właściciele mobilnych gadżetów w „wiatr” platformy. Jest Windows 10 Mobile Insider podglądu. Sprawa ze stabilnością platformy mobilnej jest jeszcze gorsza niż właściciele komputerów stacjonarnych. Ciągłe awarie, usterki, restartowania systemu – to tylko wierzchołek góry lodowej. Mobilna wersja problem jest znacznie głębszy. Słaba optymalizacja ze sprzętem smartphone – to główny problem.

Zostań członkiem programu mobilnego może być dokładnie taka sama, jak w przypadku PC. Jedynym sposobem, aby zainstalować pompę nie będzie musiał. Trzeba tylko, aby uaktualnić do najnowszej wersji. Wszystko w „Microsoft” wykonane należycie. Aktualizacja działa stabilnie. Ale wszystko inne – cicha horror. Jak wspomniano powyżej, w celu wzięcia udziału w tym programie można tylko utajony masochistą. Ale deweloperzy „Microsoft” odgrywać rolę sadysty.

premie programu

Bonusy w programie nie ma w ogóle. Tylko wyłączne prawo, aby spróbować wszystkich innowacji systemu operacyjnego w pierwszej kolejności. Dla niektórych, i to wystarczy. Ale niektórzy przychodzą do programu w celu uzyskać licencję khalyavnykh do normalnej wersji „dziesiątki”. Ale kluczem do zespołów poufnych nie pasują do normalnej wersji. Większość „insiderów” jest wyeliminowany na tym etapie. Ale niektóre pozostają w nadziei, że będą one spaść na licencji firmy „Microsoft” za ich cierpienia i niedostatku. Tak więc, nie ma informacji dla tych ludzi. Gotowy?

Uczestnicy biorący udział w programie poufnych, nie otrzyma licencji! Jest to firma ogłosiła niedawno. Oznacza to, że „Microsoft” popolzovavshis nahalyavu testerów (zazwyczaj płacone za to dużo pieniędzy) i delikatnie wysyłane użytkownikom, zmuszając ich do płacenia w całości dla „wiatr” normalnej wersji. Jednak z „Microsoft”, aby oczekiwać niczego innego nie jest konieczne. Oczywiste jest, aby każda osoba myślenia.

rekrutacja trwa

Niemniej jednak, „Microsoft” aktywnie rekrutacji nowych członków w obozie „wtajemniczonych”. I ciekawe jest to, że wiele z nich jest prowadzona na nim. Nawet z całkowitym lekceważeniem dla firmy. Wszyscy od dawna wiadomo, że firma nie dba o ludzi. Oni tylko dbają przychodów. Teraz nie jest nowym środowisku Windows 10 Insider Preview. Jakie są te warunki?

Po pierwsze, jest teraz w umowie licencyjnej wyraźnie stwierdza: uczestnicy programu nie można polegać na żadnych bonusów. Po drugie, umowa wyraźnie stwierdza, że użytkownik jest odpowiedzialny za konsekwencje (na przykład, awaria sprzętu). Po trzecie, domyślnie, użytkownik zobowiązuje się do całkowitego nadzoru przez Spółkę. I gdzie „Microsoft”, a następnie informacja ta Panna – jedna linia jest znana. To pułapka 21 wieku.

Co trzeba zrobić, aby stać się „insider” programów mobilnych?

Aby to zrobić niewiele. Najpierw trzeba utworzyć konto „Microsoft”. Aby to zrobić, przejdź na oficjalnej stronie firmy. Następnie udajemy się do konta osobistego i potwierdzenia udziału w programie. Oto różnice zaczynają się tutaj. Po pewnym czasie będzie przybywać w systemie operacyjnym dla smartfonów uaktualnić status poufnych. Jednakże, należy być przygotowanym na to, że po aktualizacji urządzenie zacznie spowalniać niemiłosiernie. Może być bardzo interesujące błędów.

Ponadto, całe urządzenie będzie działać znacznie wolniej. Jest to spowodowane czynnikami szpiegowskich za działania użytkowników. Wszystkie one hamują system operacyjny i urządzenia jako całości. Nie zapominaj o regularnych aktualizacjach systemowych, które przyniosą nowe błędy. I ty chcesz? W trosce o kilka nowych funkcji? Mało. Ale jeśli chcesz, aby – ze względu na Boga. Tylko wtedy nie zdziw się, jeśli Twój gadżet będzie murowany.

wniosek

Tak, oprogramowanie insider z „Microsoft” jest dobre tylko dlatego, że może być pierwszym, aby wypróbować nowe funkcje systemu operacyjnego. Ale nie wzrosła trochę. Zasadniczo niektóre ciernie. Lista długi kłopoty: trzasków, hamulców, awarii systemu, możliwą awarię sprzętu, stały nadzór nad użytkownikami przez „Microsoft”. Można pójść na długi czas. Ale to nie jest tego warte. Teraz wiesz całej prawdy na temat tego programu. Teraz tylko to zależy od Ciebie, zapisz się do tej wątpliwej przyjemności, lub użyć normalnego, praktycznego systemu operacyjnego. Wybór jest oczywisty. A jeśli cenisz najbardziej stabilne, ogólny zrezygnować z Windows i przeszczepione do systemu operacyjnego Linux. Są one znacznie bardziej wiarygodne. I nie ma problemów z wirusami.