706 Shares 8389 views

Wywołanie Wikingowie jako kluczowy etap tworzenia Rosji

Powstawanie państwa rosyjskiego jest nierozerwalnie związana z takiej imprezy, jak Wikingowie dzwoni do Rosji. Dziś pomiędzy historykami przeprowadził gorącą dyskusję na temat tego, czy to miejsce jest wydarzeniem w historii kraju, czy też zręcznie wynaleziony przez kronikarzy. Aby zacząć rozumieć, co to są te same Wikingowie – potomków rosyjskich książąt. Zgodnie z teorią niektórych naukowców, starożytnych Wikingów zwany skandynawskich wikingów. Niektóre źródła pochodzenia bizantyjskiego znany również z Wikingami. Termin ten odnosi się do żołnierzy, którzy są w specjalnej pozycji na dworze cesarzy bizantyjskich, począwszy od 11 wieku. Zgodnie ze starożytnych źródeł rosyjskich, Wikingowie uznano najemników z zagranicy (w przypadku Bałtyku), niezależnie od ich narodowości.


Według zapisów historycznych, jesienią 862 i dzwoni Wikingowie, data ta jest, oczywiście, bardzo konwencjonalne, ale to ona pojawia się w wielu źródłach pisanych z tego okresu. Głównym źródłem, która zawiera szczegółowe informacje na temat pochodzenia tego wydarzenia jest „The Tale minionych lat.” Jednak Wikingowie pojawił się w Rosji na długo przed ich powołaniem. Wiadomo, że od IX wieku, plemiona słowem Chud, Krivichy i inne regularnie hołd pochodzić zza Viking (Baltic) Morze żołnierzy, tj Wikingów. Przez 862, ci żołnierze zostali wygnani z ziemi rosyjskiej połączonych sił słowiańskich plemion, jednak wkrótce po zdarzeniu między plemionami sami rozpoczęła brutalną wojen domowych. To było wtedy, że ich przedstawiciele i postanowił zadzwonić do panowania księcia z boku i udał się w poszukiwaniu go przez morze.

Pierwsze Wikingowie, powołane do orzekania w obcych krajach, było trzech braci: Rurik, sineus i truvor, zajęte miasto Izborsk i Ładoga, a brzegiem Jeziora Białego. Nawiasem mówiąc, dzisiaj istnieje pewien punkt widzenia, zgodnie z którym sineus nazwy są fikcyjne i truvor kronikarz. Jednocześnie istnieje wiele źródeł wskazujących, że te nazwy rzeczywiście istniały i były bardzo popularne wśród starożytnych Skandynawów. Urząd przedniejszych książąt ziemi jest zebranie od nich daninę na rzecz utrzymania wojsk w razie wojny. W 864 książę Rurik przeniesiony z Ładoga w nowy i dobrze ufortyfikowanego miasta Nowogrodu i daje rady kapitału Fellows Krivichy Połocku Beloozero Moore i Rostowie. Ten podział ziemi przyczynia się do powstania pierwszego w Europie północnej państwa autokratycznego zwanego Rus top. Zatem Vikings wziął wywołanie w rosyjskiej ziemi i zaczął panowanie dynastii Rurykowiczów, który rządził krajem aż do końca 16 wieku.

To wydarzenie nie przestaje nawiedzać umysły współczesnych badaczy i miłośników historii. Na przykład w rozdziale „Opowieści minionych lat” poświęcony dzwoni, można znaleźć wiele sprzeczności. Jeśli Wikingowie zostali wygnani z ziemi rosyjskiej, dlaczego zdecydowano się odwołać do powołania księcia? Takie dziwne zachowanie naszych przodków historyków wyjaśnić następująco: plemiona uwolniły się od wymuszenia pewnych najeźdźców, przygotowując się do nowego naporem kruszenia drugiego. Groźba zamachu na północnym Skandynawowie ziemi rosyjskiej było bardzo realne. Wywołanie Wikingów na pokładzie i selekcji Ruryka jako menedżer przyczyniła się do zachowania pokoju na ziemiach słowiańskich, i chronić je przed atakami wrogich przed Skandynawów.

Powstawanie państwa rosyjskiego jest związana z nazwą Ruryka. Istnienie tej postaci historycznej dzisiaj jest potwierdzone przez wielu faktów, jednak debaty o tym, kto był faktycznie Rurik nadal trwają. Niektórzy uczeni identyfikują go z pewnym błędnym rycerzem duńskiego Rorikom, który jest wielkim wojownikiem i dzielnie służył swoim panom, umiejętnie obronił swoją ziemię i uczynił udane wypady do sąsiednich krajów. Do czasu zajęło Normanowie wywołującego w rosyjskiej ziemi, zyskał bezcenne doświadczenie Rorik dyplomatę, przywódca wojskowy i przygód. Być może to właśnie on został wezwany jako wysłanników księcia starożytnych plemion.

Pomimo wszystkich naukowców kontrowersji, które się spełniło starszyzny plemiennej, powołanych do orzekania ich ziemi cudzoziemcom, zdarzenie miało ogromny wpływ na rozwój kraju jako całości. Wikingowie przynieśli ze sobą dobrą broń, która może chronić przed atakiem wrogich okrętów popełnione, przyczyniły się do organizacji handlu między Rosją i innymi krajami europejskimi. Jednocześnie z narodów słowiańskich otrzymali miód, wosk, kukurydza. Skandynawowie wzbogacony arabskiego złota wlewanie do ich ziemi do słynnych szlaków morskich „z Wikingów do Arabów” i „od Wikingów do Greków”.