86 Shares 8605 views

Co zaskakuje turystów sławnych na całym świecie w Ibiza? Atrakcje, których nie można przegapić

Znajduje się na Morzu Śródziemnym, bajecznie piękna wyspa, część archipelagu Balearów, słynie z klubów, uważanych za najlepsze na świecie, a także luksusowych plaż z olyaznymi stronami. W większym stopniu ośrodek przyciąga młodych ludzi, ale starsi ludzie znajdą narożniki godne uwagi dla siebie.


Ośrodek, w którym życie jest w pełni

Wyspa Ibiza, której atrakcje zaskakują wszystkich gości, przyjmuje gości od marca do listopada, ale nawet w miesiącach zimowych przepływ turystów nie kończy się. O hałaśliwym i pełnym jasnych barwach uciekanie się do bogatych klubów nocnych mówi, że nigdy nie śpi, a tak naprawdę jest: jest tu całodobowa przygoda i atmosfera stałego wypoczynku. Muszę powiedzieć, że Ibiza ma wiele zabytków architektury, które będą interesujące dla wszystkich podróżnych.

Stolica słonecznego kurortu to miasto o tej samej nazwie, przyciągające turystów z centrum rozrywki i dobrze zachowanym historycznym centrum.

Więc co przyciąga zagranicznych gości do wieloskładnikowych Ibiza? Zabytki, zdjęcia umieszczone w broszurach reklamowych biur podróży, odwołują się do różnych kategorii zwiedzających.

Katedra Niepokalanej Marii Panny

W starej części stolicy wyspy jest jednym z najbardziej majestatycznych katedr katolickich. Patronką kurortu jest Dziewica Maryja i nie jest zaskoczeniem, że to na jej cześć i zbudowane w XIII wieku, świątynia, która zachwyci jej formami. Z boku morza jest naprawdę wspaniały widok pomnika architektury średniowiecznej, a turyści, którzy poszli na wycieczkę z aspiracji powiedzieć, jak piękna jest gościnność Ibiza. Atrakcje są pozbawione szczerego luksusu, ale nawet ten minimalizm uczyni z gości na wyspie częściej niż nie. Oto niezwykła muzeum-zakrystia, która z pewnością zaskoczy unikatowymi kolekcjami.

Jedna z najstarszych nekropolii

Dobrze zachowana nekropolia kultury fenicko-punickiej, założona jeszcze przed naszą erą, urocza Ibiza jest dumna. Zabytki (zdjęcia i opisy przedstawione w artykule) powodują autentyczną ciekawość: tylko tutaj znajduje się około trzech tysięcy najstarszych pochówków szlacheckich kartaganczyków. Teraz to święte miejsce uzyskało status rezerwatu archeologicznego chronionego przez UNESCO i można dostać się do Puig-das-Mulins bezpłatnie.

Starożytna osada

To wyda się niewiarygodne, ale Ibiza, której zabytki są chronione przez władze lokalne, może zaskoczyć wyjątkowy zespół architektoniczny, który dotarł do potomków w dobrym stanie. Osada, która pojawiła się w erze maurejskiej, składa się z siedmiu domów mieszkalnych z podziemnymi labiryntami i dwiema wieżami. Faktem jest, że wyspa była często atakowana przez piratów, a mieszkańcy próbowali się zabezpieczyć, budując obronne struktury. Nie można nie docenić historycznego znaczenia starożytnej wioski Balafii, która zachowała się w doskonałym stanie.

Rezerwat przyrody

Ibiza, której atrakcje są znane na całym świecie, akceptuje turystów, którzy pokonali znaczne odległości, aby cieszyć się egzotyczną naturą. Park Ses Salines jest uważany za jeden z najpiękniejszych zakątków wyspy. Około 200 gatunków ptaków zostało zarejestrowanych w rezerwacie, które uzyskały swoją nazwę od zbiorników soli, a znaczna część Poseidonia została niedawno wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Te glony dają morze niezwykły turkusowy odcień, który wywołuje rozkosz wśród gości wyspy.

Underworld

Jaskinia Caen-Mars była kiedyś wykorzystywana przez piratów jako magazyn, gdzie trzymali łup. Turyści odwiedzający niesamowity pomnik przyrody przyznają, że są pod wrażeniem wyjątkowego uroku podziemnego labiryntu. Przy okazji, zwiedzający będą mogli zobaczyć rzeźby skalne, że przemytnicy zostawili, aby nie zagubić się w ciemnych jaskiniach. To naturalne muzeum będzie zdumiony podziemnym wodospadem, przejrzystymi jeziorami, koloniami formacji kalcytu, które mają najbardziej niesamowite kształty.

Oczywiście jeden artykuł nie może opisać głównych atrakcji Ibizy. Zdjęcia i opinie turystów wskazują, że wyspa o bogatej przeszłości słynna jest nie tylko z obiektów rozrywkowych, ale także zabytków starożytnych cywilizacji i pięknych krajobrazów. Ośrodek, w którym organizowane są podróże przez cały rok, będzie miał dobry nastrój i niezapomniane emocje.