296 Shares 1201 views

Czy to możliwe, aby kochać się w czasie ciąży: tajemnicą poliszynela

Kiedy kobieta nosi dziecko, szczególnie ważne harmonię początku fizycznego i duchowego. Zazwyczaj pary interesuje pytanie, czy możliwe jest, aby kochać się w czasie ciąży. Nie ma jednoznacznej odpowiedzi, ale postaramy się rozwiązać ten problem.


Argumenty „za”

Aby uczynić go bardziej zrozumiałym, możemy wyróżnić kilka aspektów. Po pierwsze, jeśli istnieje korzyść terapeutyczna od współżycia w okresie ciąży? Uważa się, że w nasieniu zawiera wiele substancji, które są korzystne dla kobiet. Dostania się do jej ciała, są wchłaniane i mieć pozytywny wpływ na niego. Zauważ, że naukowe dowody szkody lub nasienia skorzystają nie.

Po drugie, kochać się w czasie ciąży – to nie tylko seksualne potrzeby, jest rodzajem pomocy psychologicznej. W tym okresie kobiety potrzebują wsparcia bliskiej osoby, więc chce być bliżej męża. Jest to czynnik, gdy odpowiadając na pytanie jest fundamentalna. Dlaczego? To dlatego, że ciąża zmienia psychikę kobiet: ona ma wrażenie, że poświęcił wszystko dla dobra ich przyszłego dziecka. Ona może czuć, że jest nieatrakcyjna. Takie myśli powodować uczucia i emocje mama w stanie niczego. Dlatego człowiek musi zrozumieć, że w tak ważnym okresie, musi pokazać swoją kochankę, że może na nim polegać. Utrzymanie życia intymnego, mąż pokazuje żonie, że jego uczucia są wciąż takie same.

Jeżeli kochać w czasie ciąży zostało zakończone z inicjatywy człowieka, to kobieta może rozwinąć różne kompleksy psychiczne (na przykład poczucie niedostatku). Efektem tych doświadczeń może być stresujące. Wygrywa pokonuje system odpornościowy i może prowadzić do rozwoju raka.

Kobieta w ciąży – zdrowa osoba, która przeżywa te same potrzeby, jak wcześniej. Dlatego życie seksualne w takim okresie jest konieczne. Musi zrozumieć zarówno mężczyznę i kobietę. Możemy stwierdzić, że życie intymne w tym momencie jest odpowiednia, ponieważ skupia ludzi, którzy lubią tworzyć pewną podstawę dla rodziny.

Czy to możliwe, aby kochać się w czasie ciąży: argumenty „przeciw”

W tym okresie, istnieją dwa negatywne aspekty kontaktów seksualnych. Pierwszy – coraz zakażenia. W czasie ciąży, konieczność wzmocnienia zdrowia. Człowiek jest odpowiedzialny za zdrowie żony i nienarodzonego dziecka. Jeśli infekcja dostaje się do organizmu matki, będzie to miało negatywny wpływ na płód. Ze stanowiskiem lekarza jest bardzo trudno powiedzieć, czy można sobie z miłości w czasie ciąży, a to jest jeszcze ważniejsze: normalne stosunki seksualne lub niebezpieczeństwo dostania się wirusa. Jak można sobie wyobrazić, wszystkie z powyższych objawów można zapobiec wyprzedzeniem. Jeśli podejrzewa się zakażenie, należy natychmiast zbadać. Wskazane jest, aby to zrobić przed ciążą. Ponadto konieczne jest stosowanie prezerwatywy, ponieważ patogeny zawarte w spermie.

Innym zagrożeniem – w męskim nasieniu zawiera wiele substancji, które mogą powodować skurcze macicy. Jest to szczególnie niebezpieczne, jeśli kobieta ma zagrożenia przerwania ciąży.

Czy to możliwe, aby kochać się w czasie ciąży? Tak, ale dziecka i matki bezpieczeństwo jest najważniejsze. Lekarze uważają, że seks powinien zatrzymać się na miesiąc przed porodem.