265 Shares 6768 views

Dieta matek karmiących w pierwszym miesiącu po porodzie

Po ciężkich i skomplikowanych prac – rodziny – ciało kobiety słabnie, występują zmiany hormonalne i przyzwyczaić do normalnego przepływu życia. W tym momencie rozpoczyna spłukiwanie mleko, więc ważne jest, aby zrozumieć, co powinno być dieta matek karmiących w pierwszym miesiącu po urodzeniu dziecka, ponieważ wpływa na ich zdrowie i samopoczucie. Jakościowy skład mleka matki zależy co mama zjada nowo utworzone.


Co mam jeść podczas karmienia piersią?

Posiłki młoda matka musi być kompletny i zbilansowany i zawierać wszystkie niezbędne składniki odżywcze i witaminy. Żywność powinna być tak zdrowe i pożyteczne, dlatego ważne jest, aby wiedzieć, że można jeść młodą mamę, i jakie pokarmy powinny być usuwane z jej diety w pierwszym miesiącu po urodzeniu. Kilka dni po pojawieniu się na okruchy światła zaleca się stosowanie produktów, takich jak:

– gryka, gotowano w wodzie;

– mały kawałek mięsa gotowanego, takich jak bydło;

– chleb powinien być trochę suche, lub zastąpienie go chlebów;

– mały kawałek sera o niskiej proporcji tłuszczu;

– kilka orzechów włoskich;

– będzie więcej pić około dwóch litrów płynu, może być kawa lub herbata ziołowa.

Dieta matek karmiących w pierwszym miesiącu po urodzeniu powinno wykluczać alkoholu, napojów gazowanych, pikantnych potraw, przyprawy i przyprawy, czosnek i cebulę. Wszystkie te produkty mogą wpływać na smak mleka, a dziecko może po prostu odmówić paszy.

Menu dla mamy do trzeciego dnia

Dieta dla matek karmiących na trzeci dzień, można dodać trochę zabawy. Wraz z gryki i płatki owsiane można wprowadzać proso owsianka w menu. Można to warzywa, które muszą być pieczone w piekarniku lub gotować dla pary. Może to być kalafior, cukinia, rzepa. Można też piec jabłka, owoce powinny wybrać tylko zielona, a The Reds mają dziecko może być uczulony. Aby uniknąć zaparć, można jeść otręby. Pić Rjażenka dodano i liczba powinna być zmniejszona do picia litr dziennie.

Co można jeść siódmego dnia?

Dieta matek karmiących w pierwszym miesiącu staje się jeszcze bardziej zróżnicowane w tygodniu po urodzeniu dziecka. Menu może zawierać gotowanej ryby, zupy, zaparzonej z mięsa o niskiej zawartości tłuszczu. Zad dodano ryżu, ale tylko w małych ilościach, ponieważ może to powodować zaparcia. Ponadto matka może jeść Twaróg z niskiej zawartości tłuszczu i świeżych zielonych jabłek. Ale liczba napoju ponownie należy zwiększyć do dwóch litrów dziennie. Jeśli tam jest spadek laktacji, możliwe jest, aby pić napar z pietruszki. Pod koniec pierwszego miesiąca życia dziecka mama może zawierać w swojej diecie jajka, pieczone ziemniaki, gotowany kurczak, buraki, gruszki i cytryny.

Dieta matek karmiących przez miesiąc

zalecenia opisane powyżej mogą się nieznacznie różnić w niektórych przypadkach, ponieważ wszyscy ludzie są unikatowe. Ważne jest, aby pamiętać, że wszystkie nowe produkty muszą być wprowadzone w menu karmiących kobiet stopniowo jeden po drugim. Wprowadzony produkt – spojrzał na reakcję dziecka, nie ma alergii. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, to po pewnym czasie można wprowadzić następny produkt. Nie można spieszyć się i jeść co chcesz, bo jeśli reakcja alergiczna będzie dziecko, kobieta po prostu nie może zrozumieć, jakiego rodzaju produktu, który jest tzw.

Dieta matek karmiących w pierwszym miesiącu: jest to niezbędne w celu wykluczenia

Przede wszystkim trzeba wykluczyć produkty zawierające alkohol i napoje alkoholowe. Nie zaleca się również stosowanie różnych kiełbas i wędzonek, majonez, ketchup. Kapusta może przyczynić się do powstawania gazu i powodować kolki w swoim dzieckiem. Winogrona mają działanie oczyszczający, dlatego unikanie luźny stolec z okruchów To także powinno być zaniechane. Pokarmy, które zawierają barwników i konserwantów, nie tylko z korzyścią dla dziecka, ale mogą również zaszkodzić. Niepożądane w diecie matek karmiących tropikalne owoce i warzywa, zwłaszcza pomarańczowy i czerwony kolor, ogórki, pomidory, czekolada.