784 Shares 5005 views

Marszałek Malinovskiy Rodion Yakovlevich: biografia, nagrody i Ciekawostki

Malinovskiy Rodion Yakovlevich – radziecki dowódca wojskowy. Był dwukrotnie otrzymał tytuł Bohatera Związku Radzieckiego. Podczas Wielkiej Ojczyźnianej Malinowski dowodził wojska południowo-zachodniej, południowej, drugie i trzecie frontów ukraińskich. Hero Ludowej Jugosławii.


rodzina

Biografia Rodiona Yakovlevicha Malinovskogo zaczyna się w Odessie. To właśnie w tym mieście 22 listopada 1898 roku urodził się przyszły Marszałek Związku Radzieckiego. matka Malinowskiego, Warwara, w narodowości ukraińskiej, został zatrudniony pracownik. Jej syn urodził się poza małżeństwem. Domniemany ojciec, Bunin Jakow Iwanowicz, pracował w policji w Odessie. Ale Rodion podniesiony tylko matkę. Nawet jako dziecko używał do pracy, jako nastolatek pracował w pasmanterii.

Początek wojny. Pierwszy ranny i nagrody

Jak najszybciej Pierwszego Świata, Rodion przekonać żołnierzy, aby zabrać go do pociągu. I został zapisany w komendzie karabinu maszynowego Wydziału 64., 256. pułk Elizawetgradzie tragarzy amunicji. Jednak przyszedł mały incydent. Metryki, które powinny być napisane w imieniu ojca został wykreślony. Starszy urzędnik zastanawiał się, jak napisać imię i zaproponował „Varvarovich” – w imieniu swojej matki. Od Malinowskiego i został umieszczony w wykazach. Później zmienił jeszcze swoje nazwisko.

W 1915 roku został poważnie zraniony przez Smorgoni. Fragmenty pocisku uderzył Rodionu Yakovlevichu w plecy i nogi. Po tej kontuzji otrzymał swoją pierwszą nagrodę – Cross St George czwartego stopnia i rangi kaprala.

W latach 1915-1916. Rodion był w szpitalu w Kazaniu na leczenie. Następnie wyjechał do walki froncie zachodnim. W kwietniu 1917 roku został ponownie ranny i został nagrodzony dwoma krzyża bojowych. W tym samym roku ponownie został postrzelony w ramię w La Courtine. Po dwóch miesiącach leczenia przez pewien czas pracował w kamieniołomach. Potem zgłosił się do Legii Cudzoziemskiej.

wojna domowa

Kiedy w 1919 roku, Rodion, przyszły marszałek Malinowski, powrócił do Rosji, był niemal zastrzelony przez Armię Czerwoną, aby znaleźć swoje książki w języku francuskim. Ucieczka śmierć pomogła zwykłą kartkę z widokiem na Schody Potiomkinowskie w Odessie. Zabrał go ze sobą, zanim wyjechał do przodu.

Malinowski był nie tylko w stanie wymienić wszystkich budynków, sporządzony na karcie, ale także opisać historię każdego z nich. Raz udało mu się uniknąć egzekucji, wstąpił do Armii Czerwonej i walczył w wojnie domowej w 27. Dywizji wobec Kołczaka.

kariera wojskowa

Gdy wojna domowa zakończyła Rodion poszedł do szkoły i nachsostava zakończono go pomyślnie. Został mianowany dowódcą plutonu karabinów maszynowych, a następnie – do zespołu, pomocnik dowódcy batalionu piechoty. W 1930 roku ukończył Akademię Wojskową. Frunze.

Malinowski został mianowany szefem sztabu pułku kawalerii, oficer białoruskiej i Kaukazu Północnego Okręgu Wojskowego oraz Szef Sztabu Korpusu Kawalerii, a następnie – Armia „Pomorze”. Od 1937 do 1938 roku, posiada stopień pułkownika, Rodion pełnił funkcję doradcy wojskowego w Hiszpanii. Miał przydomek „malino” i pod obszerną pomoc do polecenia Republikańskiej.

Za swoją służbę otrzymał nagrodę w dwóch zamówienia: Czerwonego Sztandaru z Leninem. W roku 1938, Malinowski awansował do dowódcy brygady. Od 1939 roku rozpoczął naukę w Akademii. Frunze.

Początek Wielkiego Patriotyczne

W 1941 roku został mianowany dowódcą strzelców 48-te Korpusu w dzielnicy wojskowej Odessie, w mieście Balti. Tam znalazł Wielkiej Wojny Ojczyźnianej. Malinowski z części ciała muszą utrzymać obrony przed Niemcami. Pomimo faktu, że przewagę liczebną wroga, żołnierze bohatersko przechowywane, bez odchodzenia od granicy państwowej na rzece Prut. Ale siły były nierówne, organizm musiał się wycofać pod Mikołajów. Więc on został uwięziony. Ale dzięki General Malinowskiego, sprawa została usunięta ze środowiska. Ponadto, kontynuując do odwrotu na wschód, bojownicy byli w stanie wyrządzić znaczne szkody wojsk hitlerowskich. W rezultacie, przyszły Marszałek Związku Radzieckiego Rodion Yakovlevich Malinowskiego został awansowany do stopnia generała porucznika. Potem został mianowany dowódcą 6. armii i frontu południowego.

Porażka i degradacja

Jednak nie zawsze zwycięży. Zima 1942 roku Niemcy zostały zepchnięte z Charkowa do 100 kilometrów. Ale na wiosnę wróg zgniatanie ciosy zadane przez wojska radzieckie. Z powodu porażki w operacji Charkowie, Stalin wziął Malinowski z przednim i mianowany dowódcą (ze zmniejszeniem stopnia) dowodzić 66. Armii.

rola Malinowskiego w bitwie pod Stalingradem

Na jesieni 1942 Malinowski został mianowany zastępcą dowódcy Frontu Woroneżu. Miesiąc później poprowadził wojska drugie Guards armii. Był w stanie pokazać swoje najlepsze strony, a potem Stalin przyniósł go z powrotem do swojej dawnej pozycji – dowódca Frontu Południowego.

Fakt, że niemiecki Ogólne Manstein z wojskiem uderzył Stalingradu, aby przebić się przez okrążenie wokół 6. Armii F. Paulusa. Ogólne Radziecki Vasilevsky Stalin starał się udowodnić, że armia Malinowskiego w pomocy jest bardzo potrzebne.

Ale już czasu czekać na odpowiedź. Przyszły marszałek Malinowski, Rodion niezależnie rozmieszczone swe oddziały i umieścić je na stanowiskach bojowych. Odegrała ogromną rolę w zwycięstwie podczas pracy Kotielnikowo. I, odpowiednio, w bitwie pod Stalingradem.

Rodion Yakovlevich Malinowski: biografia i nagrody marszałka

Dzięki wielu udanych operacji wojskowych zostały zwolnione z Niemcami, Ukrainą i Południowej Donbasu. Na wiosnę 1944 Malinowski był w stanie wyzwolić i Odessa. W rezultacie, przyznano mu stopień generała armii. Potem przeniósł się do polecenia Drugiego Frontu Ukraińskiego. Po klęsce armii niemieckiej „południowej Ukrainie” Rumunia złamał sojusz z Niemcami i wojnę.

Dla aktywnych działań wojennych i licznych zwycięstw, bohaterstwo i odwaga marszałek Rodion Malinowski otrzymał tę wysoką pozycję we wrześniu 1944 roku. Raz było wiele trudnych i wyczerpujących sporów. Jeden z nich – w Budapeszcie. Ale niemiecka armia 200 tysięcy osób nadal niszczone. Po Wiedeń Malinovský kolejności ręką „Win”.

Bohater Związku Radzieckiego, to było po drugiej wojnie światowej, do służby na Dalekim Wschodzie. Podczas wojny rosyjsko-japońskiej, dowodził zabajkale przodu. Przedzierając się przez pustynię Gobi, on z wojskiem był w centrum Mandżurii. I ukończył pełnego okrążenia wroga. Ze względu na to, że Japończycy zostały całkowicie zniszczone.

Lata powojenne

Po wojnie Marszałek R. Ya. Malinowski był na Dalekim Wschodzie na stanowisku dowódcy Trans-Bajkał-Amur Okręgu Wojskowego. Od 1947 roku, stał się głównodowodzącym. Od 1953 roku został mianowany na dowódcę Dalekowschodni Okręg Wojskowy.

W roku 1956 – wiceminister obrony ZSRR Żukowa. I w tym samym czasie Naczelny Wojsk Lądowych Związku Radzieckiego. W 1957 roku objął stanowisko ministra obrony ZSRR. Ona marszałek Malinowski pozostał aż do śmierci. Zrobił ogromny wkład do wzmocnienia siły militarnej ZSRR, a także remilitaryzacji.

życie osobiste

Rodion Jakovljevic ma czworo dzieci. Pierwszy syn, Robert, został doktorem nauk technicznych. Po drugie, Edward – nauczyciel muzyki. Trzeci (odbiornika) Herman, – kol .. A czwarta – córka Natalia. Stało się to nie tylko kandydat nauk filologicznych, ale także członkiem Związku Pisarzy.

ciekawostki

Malinowski podczas służby w Rosyjski Korpus Ekspedycyjny we Francji znalazł się kilka razy w ramach dochodzenia. Po pierwsze, jest on oskarżony o kradzież dwóch koni. Ale Malinowski uzasadnione, ponieważ stwierdzono zwierzęta.

Po raz drugi został oskarżony organizator gier karcianych na posterunku. Ale to i pozostaje w toku, jak walka zintensyfikowane. Po raz trzeci został skazany zbiorowego pijaństwa. Tym bardziej, że w tym czasie był jednym z dowódców. Malinowski został skazany na kar cielesnych, ale wydała je jako nosiciela krzyża św.

Malinowski Rodion – jedyny radziecki dowódca wojskowy, który napisał wspomnienia o Pierwszego Świata „Żołnierzy Rosji”. Ale nie był to zakaz publikacji takich publikacjach. Aby dostać się wokół niego, Rodion zmieniło w pamiętnikach imieniu i książka stała Varvarovichem Ivan Grinko.

Był też jedynym dowódcą wojskowym Wielkiej Wojny Ojczyźnianej, który był biegle w kilku językach obcych, takich jak hiszpański i francuski.

śmierć Malinowski

Marszałek Malinovskiy Rodion Yakovlevich zmarł z powodu poważnej choroby w 1967 roku, w dniu 31 marca. W tym czasie był już w Moskwie. Po śmierci kremacji a jego prochy reszty placu Czerwonym w stolicy, w pobliżu ściany Kremla.