373 Shares 1501 views

Choroba cardioneurosis serca, objawy, leczenie

Cardioneurosis zwane naruszenie serca i naczyń krwionośnych neurotyczną pochodzenia. cardioneurosis rozwój wiąże się z psychicznego i fizycznego przeciążenia, emocjonalne, stres. Cardioneurosis często rozwija się w okresie zmian hormonalnych organizmu. Podstawą tej choroby jest długotrwałe zaburzenie centralnego układu nerwowego. Cardioneurosis może sprowokować pojawienie się nadmiernego użycia mocnej herbaty i kawy, palenie papierosów, picie.


Rozwój choroby jest ważne psychosomatyczne typem osoby. Cardioneurosis rozwija się głównie u osób niestabilnych emocjonalnie, ze skłonnością do hipochondrycznych samokontroli neuropatyczny konstytucji. Pewne znaczenie ma dziedzicznej predyspozycji.

Obraz kliniczny cardioneurosis

Cardioneurosis jej objawów, a następnie działanie niespecyficzne i mogą występować w wielu chorobach sercowo-naczyniowych systemu. Pacjenci skarżą się na uczucie ciężkości, brak motywacji zmian w sercu, szybkie bicie serca, czasami ból nakłuwania w sercu, gorzej, gdy biorąc głęboki oddech, czując tonący serce, lub nieregularne bicie serca. skarg pacjentów pojawiają się lub pogarsza stres, zmiany hormonalne w organizmie, które są w okresie dojrzewania, ciąży, menopauzy.

Na badania i obiektywne badanie uwagi pacjenta uwagę na zaburzenia funkcji autonomicznego układu nerwowego, która przejawia się wzmocnić lokalne dłonie pocenie i nogi, obszary pod pachami, chłodzenia i marmurowych kończyn, trwały biały dermographism, labilność ciśnienie krwi i tętno, skłonność do niedociśnienia tętniczego, tachykardia i okresowe zaburzenia rytmu serca.

Rozpoznanie choroby

Różne specjaliści z pomocy terapeutycznej, aby zdiagnozować objawy cardioneurosis. Leczenie tej choroby jest przeprowadzane przy pomocy kardiolog, neurolog i psychiatra. Duże znaczenie w diagnostyce choroby otrzymuje diagnozę wykluczenia niedokrwienia serca, choroby serca, zapalenie mięśnia sercowego, kardiomiopatia i innych chorób serca i układu naczyniowego. Studiów instrumentalnych przypisany echokardiografia i EKG codzienne monitorowanie.

leczenie cardioneurosis

Wskazują obecność takich chorób jak objawy cardioneurosis. Leczenie tej choroby przez dłuższy okres, a wynik zależy od pacjenta. Leczenie tej choroby jest przeprowadzana z uwzględnieniem przyczyn, które wywołują cardioneurosis. Leczenie należy rozpocząć od normalizacji pracy i odpoczynku, snu sen. Czas odpoczynku nocnym musi być osiem – dziewięć godzin w przypadku znacznego astenia pacjenta – do dziesięciu godzin.

Niektóre leki stosowane w nerwicy nie istnieje. Duże znaczenie w leczeniu odgrywa uspokajające mianowaniem uspokajających. Dobrą alternatywą dla leczenia farmakologicznego jest powołanie medycynie. Chociaż niektórzy określają objawy cardioneurosis leczenie powinno być prowadzone, a po krótkiej ustania objawów. Na leczenie cardioneurosis stosować nalewki waleriany, pospolity, głóg, mięty, rumianku, kopru, lilia. Rośliny te mogą być stosowane w formie opłat. Dobry efekt daje w cardioneurosis naturalny miód pszczeli, który Stosować 1-2 łyżeczek dziennie po posiłkach i przed snem. Stosowany w leczeniu nietradycyjnych metod – kompleks fizykoterapii, akupunktura, refleksologia, masaż klasyczny.

Bez względu na to, co ma objawy cardioneurosis, leczenie choroby powinny być długie i ciągłe. Tylko wtedy, gdy wydajność pchnięcie pacjenta wszystkie normy i zalecenia lekarskie można osiągnąć sukces w walce z tą chorobą. Objawy ignorowanie cardioneurosis i leczenie nie może w końcu prowadzić do rozwoju anginy i innych form niedokrwienie serca, nadciśnienie.