586 Shares 3895 views

Co jest walutą na Cyprze w tej chwili i jak dużo pieniędzy, aby zabrać ze sobą na wycieczkę?

Podróżujący wyjazdem na wycieczkę z przewodnikiem po wspaniałej i tajemniczej Cyprze, w uzupełnieniu do przeszukania miejsc zamieszkania i sporządzaniu programu kulturalnego, myśleć o sprawach bardziej naglące. Na tej wyspie, jego kulturę i zwyczaje, które byłyby lepiej wiedzieć wcześniej. Powinno być również jasne zrozumienie której walutą na Cyprze, aby móc dokonywać zakupów przy minimalnych stratach. Teraz należy zauważyć, że wyspa jest podzielona na dwie części – grecką (południe) i turecki (Północ). I choć przejście od jednego do drugiego turyści mogą dość swobodnie, życie w jednej i drugiej strony jest wystarczająco silny różna.

Jakie pieniądze lepiej jest zabrać ze sobą

Począwszy od roku 2008, Cypr został oficjalnie wprowadziły euro jako waluty bazowej. Dlatego też podróżować w tym kraju, wystarczy mieć je ze sobą w wystarczającej ilości. Jak w każdym innym cywilizowanym kraju, tutaj w sklepach, restauracjach i innych miejscach masowych wizytach akceptować karty plastikowe. Oni z kolei mogą być otwierane w dowolnej walucie, jeżeli różni się od euro, to po prostu dzieje się przeliczyć.

Ani rubel rosyjski, ani ukraiński hrywien, każda inna pieniądze w krajach byłego Związku Radzieckiego nie ma nawet biorąc w specjalnych biurach i bankach, dzięki czemu stają się one z nimi nie ma sensu. Dolarów amerykańskich i funtach brytyjskich w sklepie i na rynku jest również mało prawdopodobne, ktoś weźmie zapłacić, ale ich dokładna wymieniać w bankach, tak, że mając na sobie te pieniądze nie jest dokładnie turysta zagubiony. W północnej części wyspy, można płacić liry tureckiej.

Jaka waluta została wykorzystana na Cyprze

Przed dołączeniem następnie Unia Europejska miała swoje rachunki i monety. Waluty Cyprus uważane funt długości 100 centów. Jednocześnie, wiele sklepów (szczególnie w północnej części wyspy) chętnie akceptowane liry tureckiej i euro. W związku z tym pytanie: „Które waluty do zapłaty na Cyprze” nie było ani jednego poprawna odpowiedź. Ten, który był dostępny.

Nowoczesna polityka pieniężna wyspie

Niestety, wielu turystów nie wiem dokładnie co walutę na Cyprze, i myślę, że funt tutaj są nadal główną kartą przetargową, a zatem spróbować kupić je z wyprzedzeniem do wymaganej wysokości. W rzeczywistości, liczba ludności, oczywiście, pozostać i rachunki i monety, ale teraz można je stosować tylko jako pamiątkę. Obszar zajęty przez Turków (północna część wyspy), nadal jest w tylnej części lir. Dlatego mając to dostępne, można łatwo zjeść obiad, płacić za zakup pamiątek lub produktów. Jednak turyści zwykle odwiedzić grecką część. Więc prawidłowa odpowiedź na pytanie: „Co jest walutą na Cyprze” – jeszcze euro. Rachunki są tu taka sama, jak w innych krajach Wspólnoty Brytyjskiej. Operacja wymiany jest najlepiej wykonać w bankach, a nie w hotelach i innych miejscach. W przeciwnym razie można stracić dużo przedmiotu.

zakupy

Oprócz typowych szlaków turystycznych o zwiedzanie i relaks na plaży, to istnieją inne, nie mniej ekscytujące rozrywki. Jeden z nich – na zakupy. Przed rozpoczęciem z nim, trzeba zdecydować, co jest najlepsze do przeprowadzenia kraj, a której walutą na Cyprze. 2013, a także poprzedzający, było słonecznie i owocne. Dlatego konieczne jest, aby spróbować lokalnego wina (zwłaszcza słodycze), które wyspa słynie. Jako pamiątkę stąd często przynoszą koronki, srebra, złota i ceramiki. A rosyjskich turystów nawet udało się zorganizować wyjazdy na zakupy do zakupu produktów futrzarskich. Jedzie na wycieczkę, trzeba zrozumieć, co walutą na Cyprze (jak wcześniej wspomniano, jest to euro) i wziąć tyle pieniędzy.

Wiele osób woli kupić biżuterię i płaszcze to tutaj dzięki udoskonaleniu produktów, niepowtarzalnym wzornictwem i spełniają wysokie standardy jakości.